Skocz do zawartości

Zdjęcie

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 13:07

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące tych trzech uczelni. Otóz mam zamiar wybrać się na studia do jednej z tych trzech szkół. W planach miałbym dokładnie kierunek - agronomia lub ochrona roślin. Chciałbym dokładnie się dowiedzieć jak dokładnie wyglada studiowanie w/w kierunków na poszczególnych uczelniach, bo na prospektach wszystko wygląda przepięknie ale jak jest w praktyce. Jakie macie odczucia co do uczelni/ wykładowców? Czy możecie polecić szczególnie którąś z uczelni? Na początku przystawałem przy UTP Bydgoszcz, bo najblizej i miałem styczność z profesorami tejże uczelni, ale lepiej spytac się osób mających to na co dzień. PZDR

Prosiłbym o nie usuwanie tematu bo zależy mi na wypowiedziach studentów bo czas leci a rok akademicki powoli zbliza się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Dzisiaj, 21:57
  •  

#2 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:10

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Ja polecam SGGW- uczelnia przyjazna studentom :)

#3 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 22:31

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Jak znasz profesorów to lepiej UTP zawsze mozna coś załatwić :P i pewnośc siebie lepsza :-)

#4 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 14:07

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Sggw Szkoła przyjazna studentom

Edytowany przez Tomazi3p, 21 lipiec 2013 - 10:09.

#5 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 20:37

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW a na jakim wydziale byłeś? WRiBie? ja bym tak o nich nie powiedziała, bardziej o tych z Wydziału Nauk Ekonomicznych czy z Wydziału Nauk o Zwierzętach. Niektórzy prowadzili z "rolnikami" niektóre przedmioty, to baaardzo ciężko było się z nimi porozumieć Ci powiem. A z tymi z Rolnictwa, jak np. Dziekanem Wyszyńskim to bardzo spoko było- bardzo wporządku gość ;) wiele razy poszedł nam na rękę, jak np. załawił nowy termin egzaminu z przedmiotu z którego nie dąło się za nic przejść. Czyli, jak widać pierwsze wrażenie u Ciebie było złudne :) choć każdy ma inaczej, ja mam całkiem inne odczucia ale to zależy na kogo się trafi

Aha, jeszcze jedno, skoro masz blisko uczelnię swojego miejsca zamieszkania, i piszesz że znasz prowadzących, to może lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu?:)
pamietaj że wygodniej by Ci było blisko siebie studiować, bo dojazdy bywają męczące i to załatwianie stancji itp itd :)
Wybór należy do Ciebie.

#6 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 21:53

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW

a na jakim wydziale byłeś? WRiBie? ja bym tak o nich nie powiedziała, bardziej o tych z Wydziału Nauk Ekonomicznych czy z Wydziału Nauk o Zwierzętach. Niektórzy prowadzili z "rolnikami" niektóre przedmioty, to baaardzo ciężko było się z nimi porozumieć Ci powiem. A z tymi z Rolnictwa, jak np. Dziekanem Wyszyńskim to bardzo spoko było- bardzo wporządku gość ;) wiele razy poszedł nam na rękę, jak np. załawił nowy termin egzaminu z przedmiotu z którego nie dąło się za nic przejść. Czyli, jak widać pierwsze wrażenie u Ciebie było złudne :) choć każdy ma inaczej, ja mam całkiem inne odczucia ale to zależy na kogo się trafi

Aha, jeszcze jedno, skoro masz blisko uczelnię swojego miejsca zamieszkania, i piszesz że znasz prowadzących, to może lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu? :)
pamietaj że wygodniej by Ci było blisko siebie studiować, bo dojazdy bywają męczące i to załatwianie stancji itp itd :)
Wybór należy do Ciebie.

Dokładnie to ja byłem na terenie stacji kontroli pojazdów, obok był park maszynowy i hala z maszynami. A w komisji miałem 3 kobiety i 2 męzczyzn. Zapewne masz rację ze zbyt pochopnie ich oceniałem, A co do profesorów z UTP to nie jest tak że jestem z nimi na "Ty" :) a co do SGGW to na powaznie rozmyślam, ostatnimi czasy nawet intensywnie o kierunku agronomia-stacjonarne. Szkoda ze nie ma kierunku ochrona roślin, ale cóż. Jakbys mogła jeszcze coś opisać o uczelni, o przedmiotach trudnych i trudniejszych to byłbym bardzo wdzięczny :)

#7 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 21:56

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW hmmmmmm, to pewnie na wydziale inżynierii produkcji :) A to jest zupełnie inna historia niż WRiB, wydział wydziałowi nie jest równy! :)
Ale pamiętaj że wszędzie zdarzają się ludzie, taborety, parapety:D więc zawsze są lepsze i gorsze charaktery, ale dogadać się zawsze idzie.

Na rolnictwie najgorsze przedmioty to: botanika, ochrona roślin, biochemia u takiego bardzo nieprzyjemnego pana, no i może hodowla i nasiennictwo (to jeden przedmiot)- też ciężki do przejścia. i tyle. Trzeba się uczyć:P

#8 Share Emilio

Emilio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 11:44

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Ja dodam od siebie że jesli chodzi o UTP to poszczególne katedry są praktycznie rozlokowane w całym mieście trzeba ganiać a wiadomo bywa to męczące czasami. Jeśli chodzi o wykładowców cóż bywają różni i tyle. Zalezy na jakiego trafisz

#9 Share agric_Ola

agric_Ola

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 21:04

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW na to nie ma reguły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:12

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW UTP- uczelnia może OK, Ludzie też, tylko miasto mi się nie podoba.
UP- uczelnia OK, ludzie też, miasto super-podoba mi się bardzo
SGGW- tu się nie wypowiem, nie znam nikogo kto by studiował i miasta też.

Uczyć trzeba się wszędzie. Napisz czy będziesz studiować dziennie czy zaocznie.
Jeśli chodzi o wykładowców na każdym wydziale znajdzie się taki co będzie "legendą" i będzie nie lubiany.
Najważniejsze jest dobre podejście i mieć dobrą paczkę.
Np. U mnie było tak. Tym bardziej nas profesor gnębił tym bardziej łączyliśmy się i większa współpraca była. Ale Ja studiowałem na specyficznej uczelni :) wiem że nie było tego na UW ani na UAM.

#11 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:46

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Studia stacjonarne najlepiej, chyba że by nie wyszło to zaoczne. Nie dawno sobie przypomniałem że jeszcze istnieje taka uczelnia jak ZUT Szczecin :rolleyes: Możecie coś powiedzieć o niej? Kilku moich nauczycieli kończyło tę uczelnię ale za czasów typowej Akademii Rolniczej.

#12 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 12:51

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Wybiera się ktoś w tym roku na tril na sggw?
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#13 Share agro146

agro146

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 17:12

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW agric ola , mozesz powiedziec wiec o tej zootechnice na sggw , bo dostałem sie w tym roku na ta uczelnie

#14 Share agaszu

agaszu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, zootechnika, łąkarstwo

Napisany 25 lipiec 2014 - 15:35

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Ja jestem na WRiBie SGGW. Pierwsze 1,5 roku to przedmioty podstawowe jak biologia(botanika, genetyka itp), chemia, biochemia. Dopiero później się zaczynają przedmioty czysto rolnicze. Mówiłeś o agronomii, Jest taka specjalizacja jak Agronomia i Agrobiznes na której sama obecnie jestem. Polecam SGGW, bo jak wcześniej moi poprzednicy pisali SGGW uczelnia przyjazna studentowi. Jednak my rolnicy tworzymy oryginalną społeczność na kampusie (szczególnie jeśli chodzi o akademiki)

#15 Share Tomazi3p

Tomazi3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 837 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 17:52

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Jestem już po 2 semestrach na SGGW i jak na razie jest fajnie. Z tego co widze to 4 semestr chyba najciekawszy jest, kampus OK, ludzie OK, wykładowcy OK. No i wszystkie zajęcia bez koniczności skakania od ulicy do ulicy.

#16 Share Bukaciarnia

Bukaciarnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 08:42

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Tak jak koledzy i koleżanki pisali wyżej, to również polecam SGGW. Ja ukończyłam je w 2011, ludzie są super, profesorzy różni, zależy od wszystko od wydziału/kierunku.

#17 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 10:02

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW Również po przebyciu dwóch semestrów na SGGW mogę polecić tą uczelnię :D Co do trudności akurat na TRiL-u na WIP-ie to zależy do wykładowcy. Nie ma reguły że któryś przedmiot będzie łatwy bo w poprzednim roku u starszego rocznika taki był. Zmieni się wykładowca i może nie być tak lajtowo.

Edytowany przez Hanter150, 12 sierpień 2014 - 10:09.

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share dawidpl2

dawidpl2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:przyroda ,umiejetne i inteligentne ingerowanie bez wyrzadzania temu dobrodziejstwu szkody:)

Napisany 17 grudzień 2014 - 11:11

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW chwałę i zdania nie zmienię:-) Utp Bydgoszcz:-) rolnictwo:-) ostatni rok i inz :-)