case118

jaki jest koszt obory na100 szt. tucznika

Polecane posty

rolnik1999    8

chodzi ci o chlewnie zależy od wyposarzenia systemu karmienia no i czy ma to być chlewnia komorowa na głębokiej ściółce czy kojce i ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

ciężko mi powiedzieć ile będzie to kosztować, ale możesz zrobić to po kosztach kupując np. gotowy, segmentowy budynek z samej blachy, który potem nieco ocieplisz i od czasu do czasu będziesz wyrzucał gnój. u mnie zimą tuczniki stały w stodole i nie dość, że nie miały żadnych chorób ani nic, to jeszcze świetnie przyrastały! były wstawione ok sierpnia, potem stały tam aż nie wyjechały.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

na mokro, ale też bardziej kosztowny. Ja mam na sucho, i nie nażekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krezus12    0

koszt budowy chlewni na 100 tuczników 4 x 25sztuk to około 40 tys zł, bez wyposażenia w paszociąg i wentylatorów. zalezy kto bedzie ci murował, bo jak znajomy murarz to wiadomo, ze taniej niż jakaś firma. dla chcącego nic trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JANCZAK1176
      Witam. Dla chcących zrobić sobie użądlenie do bielenia obór (chodzi 5 lat)


    • Przez xyz2341
      Czy ktoś z Państwa słyszał o ociepleniu drzwi do obory watą szklaną? Czy ten materiał nadaje sie do pomieszczenia gdzie bedą zwierzęta?
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez Bartys12
      Witam 
      Czy ktoś orientuję się jaki jest koszt pakowania  kukurydzy w rękawa ?
      interesuje mnie cena rękawa oraz koszt jego uzupełniania od ha 
      oraz ile ok hektarów wejdzie w taki rękawa przy wysokości roślin średnio 3 m 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 
      w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 
      I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 
      Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?
      proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 
      za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj