Skocz do zawartości
case118

jaki jest koszt obory na100 szt. tucznika

Polecane posty

rolnik1999    8

chodzi ci o chlewnie zależy od wyposarzenia systemu karmienia no i czy ma to być chlewnia komorowa na głębokiej ściółce czy kojce i ruszta

Wiadomość z agroFakt.pl

marcine    44

ciężko mi powiedzieć ile będzie to kosztować, ale możesz zrobić to po kosztach kupując np. gotowy, segmentowy budynek z samej blachy, który potem nieco ocieplisz i od czasu do czasu będziesz wyrzucał gnój. u mnie zimą tuczniki stały w stodole i nie dość, że nie miały żadnych chorób ani nic, to jeszcze świetnie przyrastały! były wstawione ok sierpnia, potem stały tam aż nie wyjechały.

tymtus    41

na mokro, ale też bardziej kosztowny. Ja mam na sucho, i nie nażekam :)

Krezus12    0

koszt budowy chlewni na 100 tuczników 4 x 25sztuk to około 40 tys zł, bez wyposażenia w paszociąg i wentylatorów. zalezy kto bedzie ci murował, bo jak znajomy murarz to wiadomo, ze taniej niż jakaś firma. dla chcącego nic trudnego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kat
      Ktoś przerabiał w swoim stadzie takową? U nas w ciągu 3 dni 5sztuk zaczęło obficie laksować. Weterynarz dał jakieś zastrzyki kazał dawać kredę pastewną i Enterogast. Mogę jeszcze dodać ze zarażone sztuki są bardzo podatne na zapalenie płuc.
      Miał ktoś do czynienia z tą choroba wirusowa? Jak najlepiej łagodzić skutki biegunki?
    • Przez RolnikMat
      Chodzi mi o zdjęcie jak jest połączony ładowacz czołowy z ciągnikiem Valtra N92 lub N82 pod spodem, czy idzie jakaś rama czy coś? Bardzo proszę o zdjęcia. Z góry wielkie dzięki.
    • Przez tracker
      W Proximach są montowane 4 rodzaje skrzyń:
      10/2 - taka jak w c-360 30 km/h
      12/12 z rewersem mechanicznym 40 km/h

8/8 z rewersem mechanicznym + wzmacniacz momentu 40 km/h
      8/8 z rewersem elektrohydraulicznym + wzmacniacz momentu.40km/h

Ostatnia pozycja jest przeznaczona gł. do pracy z turem.

A mnie interesuje która z tych 3 pierwszych najbardziej nadawała by się do prac polowych pługiem, agregatem uprawowo siewnym i kultywatorem ścierniskowym i do transportu.
    • Przez GrzegorzZacharjasiewicz
      Co będę pisał. Trzeba śledzić na bieżąco:)

• Przez hodowcamlody
      Aktualnie posiadam 8 krówek, miejsca jest w oborze głównej na 10 a w takiej dodatkowej 8, ale to uwięziówka. Co roku odchowujemy 5-6 jałówek, (część swoje część kupione, głównie Sim, Mo, i Hf czerwony) krowy z którymi mamy problemy zastępujemy tymi jałówkami no i jak któraś daje mało mleka to odpada i na jej miejsce wchodzi jałówka. Resztę przed zimą sprzedajemy bo w zimie jakby tak przyszło samemu robić przy 15 sztukach i to kiszonką głównie karmione (ciężka jak diabli, i krowy stoją głowami do ścian). Jedna obora od drugiej oddalona jest o prawie 150m (stary budynek po prostu przerobiony). Pasuje coś rozwijać bo sprzętu pokupione (prasa, owijarka, karuzela, przetrząsacz, 3 ciągniki c-360, mf 235 i 3050 4wd) a większość sezonu stoi bo zrobi się te 150 bali i parę z słomy i siana. Ornych prawie nie mamy, za słaba ziemia, nie opłaca się, lepiej na pastwisko (koło domu tak że przydaje się). Przechodząc do sedna chcę przerobić część stodoły bo i tak siana mniej się teraz robi ( jak stodoła była doładowana na maxa to dla 15 sztuk starczało od początku listopada do końca kwietnia i jeszcze zostawało =D).
      tak chcę żeby to wyglądało, aktualnie to jak ta stodoła idzie od dołu to idzie tak do samego końca. Wjazd do stodoły jest koło obory i tak zostanie bo inaczej się nie da (spadek terenu ) Strop aktualnie jest na wysokości 2,5m ale ta powierzchnia jest mała więc już lepiej ją stłuc i zrobić na wysokości tak myślę 3m, Strop nad korytarzem również bym dał żeby zamknąć budynek, u mnie góry to się cuda w zimie dzieją. Ogólna pojemność obory to ponad 500m3 więc licząc 20-25 na krowę to chyba ujdzie. Nie wiem z czego by zbytnio zrobić ściany, strop i z czego drzwi (większość do wymiany a na dodatek te wrota od wjazdu do stodoły są z desek i to takie szczeliny że szkoda gadać. Poradzi ktoś z czego to wykonać, czy to ma sens?? Ale się rozpisałem ...