Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zwolnić bizona .

58 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:26

Jak zwolnić bizona . Najpierw załóż mu większe opony z tyłu, zamiast 10 załóż 11,5, to dużo pomoże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zwolnić bizona . Dzisiaj, 08:53
  •  

#22 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 30 maj 2013 - 16:56

Jak zwolnić bizona . Tomek z całym szacunkiem ale chyba jaja sobie robisz.

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2013 - 17:05

Jak zwolnić bizona . Tomkowi raczej chodziło o podniesienie tyłu, ale moim zdaniem to zbyteczne i nic nie da.

#24 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2013 - 17:36

Jak zwolnić bizona . A nic nie da, tył będzie ciut wyższy i nie będzie wyrzucał tyle ziarna zaraz za rafą, daje to tyle samo co przedłużenie tej blachy rynienki za rafą.
Podniesienie tyłu daje coś tam zawsze, każdy chyba zauważył że jak się wjeżdża pod górę to bizon wszystko z siebie wyrzuci łącznie z ziarnem, a jadąc z góry można go zapchać przy ostrym zjeździe.
Co nie zmienia faktu że nie da się założyć większego koła pasowego na sprzęgło, bo to sobie wymyśliliście, skąd wziąć wtedy pasy, przekładnia nie ma możliwości poprawnej współpracy po zmianie jednego z kół.
@balcerek gdy się wkręci siłownik do góry przyśpiesza się bizona, pas z silnika wychodzi dalej na szerszą średnice, a pas od sprzęgła wcina się głębiej, regulacje trzeba wydłużyć.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#25 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 30 maj 2013 - 18:10

Jak zwolnić bizona . Kolego trochę nie trybisz z tym pasem przecież nie zmieniamy kapsla od piwa na wiadro ,zmieniamy średnice o kilka cm. ,i podstawa dorobić lub dopasować takie aby pasowało do pasa ,kolejną przeróbką jest mocowanie samego przyspieszacza trzeba wycętrować go pośrodku tak aby oba pasy osiągały skrajne położenia i tyle ale do tego trzeba wyobrażni i pomyslowości.

#26 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 30 maj 2013 - 18:46

Jak zwolnić bizona . @bobytempelton dzięki za sprostowanie.pomyliłem się.
A co do wyrzucania ziarna kolega niech sprawdzi wytrząsacze czy nie są zapchane ościami.

#27 Share Maly180588

Maly180588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 maj 2013 - 18:59

Jak zwolnić bizona . witam mam male pytanie, otoz mm trzy kombajny i oba chodza dobrze nie stekajaprzy gestym zbozu ani dlawia, a w trzecim troche sie dlawi wszystko porobione mlocarnia tez pasy nowe wszystko poustawiane tak jak w obu pozostalych, i niejest tak samo, doradzi ktos cos??

#28 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:28

Jak zwolnić bizona . @tomasz78 małpie bym to wytłumaczył 3 razy to by zrozumiała, a ty nierozumiesz, zaraz posunę się do tego że to narysuje! :D
W takim razie wykaż się tą wyobraźnią i pomysłowością i pokaż jak wycentrujesz przekładnie główną która jest ustawiona pod pasy o tej długości a nie innej, co zrobisz przespawasz półkę??? :D siłownik też?? nawet nie wiesz o czym piszesz.
Z drugiej strony bizona masz przekładnie bezstopniową gdzie koło napędzające i odbierające moment obrotowy z wariatora są różne, weź się przejdź i zobacz jak to jest zrobione, i jak to działa, i pomyśl nad sobą co piszesz.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#29 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:36

Jak zwolnić bizona .

witam mam male pytanie, otoz mm trzy kombajny i oba chodza dobrze nie stekajaprzy gestym zbozu ani dlawia, a w trzecim troche sie dlawi wszystko porobione mlocarnia tez pasy nowe wszystko poustawiane tak jak w obu pozostalych, i niejest tak samo, doradzi ktos cos??

A szczelina na młocarni też ustawiona.Nie chodzi mi na pomoście tylko miedzy cepem a klepiskiem.

#30 Share Maly180588

Maly180588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:57

Jak zwolnić bizona . jakas jest a dokladnie jaka powinna byc??? po skreceniu mlocarni z tylu powinna byc podobno 3mm. prawda to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 maj 2013 - 20:35

Jak zwolnić bizona . tak prawda ... wymyśle coś i napisze co wymysliłem
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#32 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:01

Jak zwolnić bizona . bobytempelton Ty wiesz swoje a ja swoje i niech tak zostanie.

#33 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 10:30

Jak zwolnić bizona . a tak to jak ostrzycie noże od sieczkarni ?

#34 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 11:53

Jak zwolnić bizona .

@tomasz78 małpie bym to wytłumaczył 3 razy to by zrozumiała, a ty nierozumiesz, zaraz posunę się do tego że to narysuje! :D
W takim razie wykaż się tą wyobraźnią i pomysłowością i pokaż jak wycentrujesz przekładnie główną która jest ustawiona pod pasy o tej długości a nie innej, co zrobisz przespawasz półkę??? :D siłownik też?? nawet nie wiesz o czym piszesz.
Z drugiej strony bizona masz przekładnie bezstopniową gdzie koło napędzające i odbierające moment obrotowy z wariatora są różne, weź się przejdź i zobacz jak to jest zrobione, i jak to działa, i pomyśl nad sobą co piszesz.

Może miał na studiach 5,5 z geometrii wykreślnej i mechaniki analitycznej to da radę :D W innym przypadku życzę powodzenia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#35 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 21:57

Jak zwolnić bizona .

A nic nie da, tył będzie ciut wyższy i nie będzie wyrzucał tyle ziarna zaraz za rafą, daje to tyle samo co przedłużenie tej blachy rynienki za rafą.
Podniesienie tyłu daje coś tam zawsze, każdy chyba zauważył że jak się wjeżdża pod górę to bizon wszystko z siebie wyrzuci łącznie z ziarnem, a jadąc z góry można go zapchać przy ostrym zjeździe.
Co nie zmienia faktu że nie da się założyć większego koła pasowego na sprzęgło, bo to sobie wymyśliliście, skąd wziąć wtedy pasy, przekładnia nie ma możliwości poprawnej współpracy po zmianie jednego z kół.
@balcerek gdy się wkręci siłownik do góry przyśpiesza się bizona, pas z silnika wychodzi dalej na szerszą średnice, a pas od sprzęgła wcina się głębiej, regulacje trzeba wydłużyć.

Ja się nie pomyliłem trzeba siłownik wkręcić do góry wtedy pas od silnika wychodzi wyżej co powoduję że wariator kręci się wolniej a pas os sprzęgła wchodzi głębiej czyli zmniejsza się koło i koło os sprzęgła obraca się wolno i bizon idzie wolniej .Sama zasada działania wariatora gdy opuszcza się na dół przyśpiesza a podnosi do góry zwalnia.

#36 Share MrTomo1919

MrTomo1919

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 00:40

Jak zwolnić bizona . No mi też wydaje sie że trzeba pokombinowac z siłownikiem od bezstopniówki. Wieksze koło pasowe na skrzynie??-może i wykonalne ale dobierz pas i ustaw bezstopniówke tak zeby po maksymalnym zwolnieniu albo przyspieszeniu pasów nie porwało albo zeby całej przekładni nie zgubic to troche droga i wymagająca dużo myślenia impreza. Według mnie sprawdz bardzo dobrze całą przekładnie bezstopniową czy np nie masz luzów na tych ''jajeczkach'' czy podstawa przekładni nie popekała unosząc sie do góry. Śróbki od rególacji przy tych jajeczkach sprawdź czy nie popuszczały i czy względem koła pasowego przy skrzyni i siajby przy silniku bezstopniówka sie nie skosiła czyli musi trzymac osiowosc według tych dwóch kól pasowych zeby pasy sie nie kosiły porównaj sobie oba pasy czy są równo wytarte i czy czasem nie wymagają wymiany na nowe tylko jak już nowe to oby dwa trza wymienic no i dokładnie mocowania siłownika z obu stron czy czasem cos sie nie pogieło i dokładnie sprawdz regulacje siłownika czy na pewno już jest skrócony siłownik do końca. No bo chyba przy obrotach silnika nic nie kombinowałes zeby je podkręcac tak jak niektórzy robią? A jesli nie wymłaca to sprawdź obroty bębna młócącego, zegar czesto prawdy nie mówi, zobacz sobie na pas od młocarni który napedza młocarnie z koła pasowego od odrzutnika słomy i tam na tym kole kłowym od odrzutnika ten pas powinien wystawac do 5mm nad krawędź tego koła pasowego wtedy wiadomo że obroty bębna mają 1100-1150

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:28

Jak zwolnić bizona . Czy Wy rozumiecie, że jak będzie ustawiony tak jak pisałem wyżej, to jest dostatecznie wolny, że bardziej już nie musi być!!! chyba że chodzi tylko o nabijanie postów. ;[

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:58

Jak zwolnić bizona . Ja mam założony ogranicznik na przekładnię od jazdy. Jutro wstawię zdjęcia i problem będzie rozwiązany.

#39 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 09:11

Jak zwolnić bizona . mam pytanie ile powinno byc grzebieni na wytrzasaczach nie mam ksiązki a chciał bym wiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:42

Jak zwolnić bizona . Przepraszam że wprowadziłem was w błąd. Mój ogranicznik zapobiega samoczynnemu wysuwaniu siłownika przekładni, a w treści tematu jest że siłownik już jest schowany na maxa a i tak jest za szybko.