Skocz do zawartości
grego

Klepisko do Bizona

Polecane posty

grego    218

Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?

Johnson    4

Nie no takie rzeczy się wymienia, przynajmniej powinno. Zawsze można próbować regeneracji ale "cepa" nie naprostujesz w warunkach domowych dobrze + wytarcie. Klepisko to już większa możliwość wymiany drutów i łuków. Ale na zdrowy rozum masz tu link z allegro klepiska najdroższego http://otomoto.pl/aaa-bizon-klepisko-do-bizona-A315891.html Chcesz kosić kamienie nim ? takiej konstrukcji klepisko musi wytrzymać. Za taką kwotę osobiście brałbym nowe, używki można kupować do zachodnich maszyn gdzie trzeba dać 2500+ za regenerowane.

Wiadomość z agroFakt.pl

grego    218

Klepisko to kupie od prywaciarza powinno trochę wytrzymać. Ale co do cepów to słyszałem, że te co są teraz do kupienia to buble, a oryginałów z Płocka się już nie kupi.

Sadek    449

Kilka lat temu wymieniliśmy cepy założyliśmy niebieskie i po 2 sezonach ok. 100 ha podziękowaliśmy im za współpracę, kupiliśmy oryginał czarne (droższe sporo od niebieskich) i już kilka sezonów pracują bez większych problemów, te niebieskie gięły się od większej ilości słomy.

Interesowaliśmy się też klepiskiem było dostępne ale 2 razy droższe i sobie odpuściliśmy.

grego    218

Dzięki z info też słyszałem opinie, że z cepami może właśnie tak być, u mnie chyba bardziej klepisko jest wygięte i chyba zaryzykuje te 600zł, a co to znaczy czarne? Oryginały z Płocka to były czy poprostu jakiś lepszy producent? Słyszałem, że Płock już ich nie produkuje właściwie żadnych części do tych Bizonów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomaszek12
      Witam czy ktoś ma do sprzedania albo wie gdzie kupić klepsko do kuku do domka 85 ewentualnie czy są dostępne klepiska uniwersalne do niego było by lepsze bo nie trzeba przekładać.I jak najprościej i najszybciej z niego je wyjąć jak ktoś to robił to proszę o poradę
    • Przez Michalmeer
      Witam .. szukałem tematu takiego i go nie znalazłem z gory przepraszam jesli taki jest a go przeoczyłem ..

Wiec chodzi o bizona zo56 ponieważ jest za szybki i nie idzie już go zwolnić w sposób fabryczny ... macie jakies sposoby na to zeby go zwolnić ?
      luzówanie pasów nie wchodzi w gre ...
    • Przez KRISS75
      Witam.Muszę kupić opony do bizonka.Czy ktoś kupował takie opony i jak się spisuje na nich kombajn?
      http://allegro.pl/nowa-opona-opony-23-1-26-bizon-kombajn-claas-i3349644285.html
      z tego co wiem to chińskie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-petlas-14pr-bizon-kombaj-i3388378109.html
      tureckie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-cultor-18pr-bizon-eu-i3388378150.html
      czeskie
    • Przez TurekR
      Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
    • Przez blabla13
      Witam czy wie ktoś coś o osobach które jeżdżą po całej Polsce i spisują bizony robią im zdjęcia itp.
      Jeśli ktoś by miał stronę www to prosił bym o podanie.