grego

Klepisko do Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grego    385

Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johnson    4

Nie no takie rzeczy się wymienia, przynajmniej powinno. Zawsze można próbować regeneracji ale "cepa" nie naprostujesz w warunkach domowych dobrze + wytarcie. Klepisko to już większa możliwość wymiany drutów i łuków. Ale na zdrowy rozum masz tu link z allegro klepiska najdroższego http://otomoto.pl/aaa-bizon-klepisko-do-bizona-A315891.html Chcesz kosić kamienie nim ? takiej konstrukcji klepisko musi wytrzymać. Za taką kwotę osobiście brałbym nowe, używki można kupować do zachodnich maszyn gdzie trzeba dać 2500+ za regenerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Klepisko to kupie od prywaciarza powinno trochę wytrzymać. Ale co do cepów to słyszałem, że te co są teraz do kupienia to buble, a oryginałów z Płocka się już nie kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kilka lat temu wymieniliśmy cepy założyliśmy niebieskie i po 2 sezonach ok. 100 ha podziękowaliśmy im za współpracę, kupiliśmy oryginał czarne (droższe sporo od niebieskich) i już kilka sezonów pracują bez większych problemów, te niebieskie gięły się od większej ilości słomy.

 

Interesowaliśmy się też klepiskiem było dostępne ale 2 razy droższe i sobie odpuściliśmy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dzięki z info też słyszałem opinie, że z cepami może właśnie tak być, u mnie chyba bardziej klepisko jest wygięte i chyba zaryzykuje te 600zł, a co to znaczy czarne? Oryginały z Płocka to były czy poprostu jakiś lepszy producent? Słyszałem, że Płock już ich nie produkuje właściwie żadnych części do tych Bizonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Miał być to oryginał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adhock
      Witajcie,
       
      Zwracam się do użytkowników Bizonów Sampo. Przymierzam się powoli do zakupu takiej maszyny. Zachęciły mnie jego małe gabaryty i względny komfort. Napiszcie mi proszę jego słabe punkty. Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Byłby to mój pierwszy kombajn.
    • Przez BlueARTEER
      Witam
      Wie ktoś może gdzie można kupić nową lub w dobrym stanie felge do Bizona ZO56?
    • Przez damian8070
      cześć! Mam do sprzedania parę "złomów" zalegających u mnie w garażu. A więc tak klepisko do kukurydzy do new hollanda 8070, 8060- dostałem je razem z kombajnem, kukurydzy nie uprawiam więc chętnie komuś je odsprzedam. jest w bardzo dobrym stanie! następnie mam do sprzedania sito do new hollanda 8060 8070 z tych samych przyczyn co klepisko z tym ze sito jest do zboża- drugiego nie potrzebuje. i jako ostatnie mam do sprzedania cześć (połowę) podsiewacza do claasa chyba 105, nie jestem pewien- również dostałem je do kombajnu gdyż miałem naprawiać podsiewacz u NH a ze kupiłem nowy to chętnie sprzedam ten. Pozdrawiam i zachęcam zainteresowanych do kontaktu ze mną !






    • Przez K_a_c_p_e_r
      Sprzedam kombajn zbożowy marki Bizon Rekord z-058 1998r. W bardzo dobrym stanie pracuję na 80ha tylko w zbożu gotowy do pracy cena 105tys do negocjacji więcej informacji pod nr 510166355






    • Przez F312
      Witam,
       
      Czy ktoś z Was orientuje się jak najprościej wyjąć klepisko w Mercatorze 75 ?
       
      Może ktoś z was ma jakieś swoje sprawdzone metody ?
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj