Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:27

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Ochen, masz rację, jednak traktor wymagał również wymiany uszczelki pod głowicą, gdyż jak się okazało była ona nierówna. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Dzisiaj, 17:42
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 maj 2013 - 15:39

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Czyli silnik był juz przegżany. Pytanie jak wyglądają tłoki pierścienie i tuleje? Jęli przegżanie nie było duże zakres napraw jaki opisałeś powinien poimóc.

#23 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 26 maj 2013 - 16:09

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Sprawdziliśmy również kondycję silnika, ogólnie wszystko nie budziło zastrzeżeń. Jednak warto było ściągnąć głowicę. Czekamy tylko na nowe wtryskiwacze, które powinny być już w tym tygodniu. Jeśli już uda się uruchomić traktor, to na pewno zaprzęgniemy go do czegoś, aby sprawdzić naprawione elementy.

Tak, czy inaczej. Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które były zainteresowane problemem. Dzięki Wam udało się łatwiej zlokalizować usterki, a także szybciej podjąć odpowiednie kroki. Jeszcze raz dziękuję bardzo! :)

O dalszych losach, już po kompletnej naprawie, na pewno napiszę, możliwe, że przyda się innym użytkownikom. :)

#24 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:26

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Przepraszam za długi czas oczekiwania, jednak dopiero dziś znalazła się ciągnikowi praca. Generalnie wszystko teraz działa bez zastrzeżeń. Nie ma ubytku płynu chłodniczego, a temperatura jest niska, mimo ciepłych dni.

Raz jeszcze dziękuję za zainteresowanie i rady.

Pozdrawiam
Fineasz007

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bodek1241

bodek1241

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 02 październik 2013 - 20:33

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 Witaj Fineasz007. Mam podobny problem z moim JD. Czy mozesz powiedziec ile cie kosztowała naprawa i wtryskiwacze (oryginalne czy nie) Dzięki

#26 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 05 październik 2013 - 20:02

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300 @bodek1241, przepraszam za długi czas oczekiwania, jednak sezon na koszenie kukurydzy się rozpoczął.
Jeśli chodzi o ceny, to będą one orientacyjne, gdyż dokładnych kwot już nie pamiętam. Komplet uszczelek (oryginalnych) kosztował około 400zł; zaś wtryskiwacze (zamienniki Vapormatic) po 130zł za sztukę. Rozmawiałem z dealerem i on mi je polecił, utrzymując że John Deere podpisuje się pod tymi zamiennikami, więc przez niego w sumie je zamawiałem. Oryginalne kosztowały dużo drożej, chyba w granicach 400zł/szt., a jest jeszcze opcja zamówienia regenerowanych - jednak ich ceny nie pamiętam. Sporo czasu upłynęło o tamtego momentu, więc sporo mi się zapomniało. Polecam dopytywać się o rabaty, mnie się udaje zawsze wynegocjować dobrą ofertę. Prace przeprowadziłem we własnym zakresie - generalnie to banał, więc kosztów mechanika nie jestem w stanie ocenić, chociaż słyszałem, że koszt wymiany uszczelki, to około 300zł.

Pozdrawiam
Fineasz007

Edytowany przez fineasz007, 05 październik 2013 - 20:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share rolnik1rolnik

rolnik1rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 luty 2015 - 10:18

Wysoka temperatura płynu chłodniczego - John Deere 6300

Witam mam pytanie, posiadam zetora 7245 i przy włączaniu silnika temperatura płynu chłodniczego wzrasta do 120 stopni..jaka jest tego przyczyna ? proszę o odowiedź