Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem.

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 12:39

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Cześć,

Potrzebuje kupić zestaw wielozadaniowy. Dla firmy brukarsko-drogowej do wywożenia gruzu i ziemi oraz przywożenia kruszywa.
Ciągnik z przyczepą typu skorupa lub tandem wywrot 3 strony - co lepsze? Do ciągnika potrzebuje pług i solarko-piaskarkę.
Cena kompletnego zestawu do 270 tys zł netto.

Myślałem o zestawie JD 5100R i przyczepie budowlanej metaltech typ PBN 10 lub większej (jaką pociągnie z sensownie po drodze).
http://www.metaltech...PBN/PBN-10.html
Proszę o informację czy są lepsi producenci przyczep pod wożenie gruzu. Np wielton?

Sprzęty muszą być nowe - dotacja.

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Edytowany przez prezes85, 23 marzec 2013 - 12:39.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Dzisiaj, 20:14
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:12

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Do gruzu i ziemi tylko skorupowa, no i oczywiście tandem. A ten ciągnik to przypadkiem nie za mały? Gdzie Ty chcesz tym jeździć tylko po utwardzonych drogach? Nie sądzę. Jakie dofinansowanie? Czemu cena kompletnego zestawu 270tys netto?

#3 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:14

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Głównie po utwardzonych. Ewentualnie wjechać w koryto pod droge/chodnik i na działkę gdzie będzie zwałka.
Dofinansowanie z PROW. Tyle nam zostało po zakupie koparko-ładowarki i minikoparki.

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 21:58.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:21

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Ja bym radził kupić sam ciągnik za te 270 tys co masz, a przyczepę kup za 40 tys jakąś używaną 3 stronną na tandemie bardziej uniwersalna bo i palety załadujesz. Potrzebujesz minumum 130KM żeby coś sensownego pociągnąć o ładowności 14 ton.

#5 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:24

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Potrzebuje też maszynę do zimowego odśnieżania i będzie za duża taka 130KM.
Za 220-290 tys mam samochód 2 osiowy wywrotkę (cena zależna od marki 220tys iveco a 290 tys man).
Ten 5100R wogóle uciągnie mi tą przyczepę o ładowności 10 ton i wadze pewnie 5 ton? DMC 15 ton?

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 21:58.

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:30

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Cięższy ciągnik lepszy do odśnieżania. 10 ton to ja ciągam Ursusem 70 konnym po asfaldzie. Ale trochę śniegu i już rady nie daje.

#7 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 13:32

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. To tym JD 5100R pociągne tą przyczepę co wkleiłem? Powiedzmy w normalny dzień bez deszczu czy śniegu.

#8 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:51

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Pociągnie spokojnie. Ale tak jak wyżej piszą do odśnieżania lepszy trochę większy sprzęt bo nie wiadomo na jakie zaspy trafisz.

#9 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:59

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. U nas odśnieżają JD 5080M. Więc i tak JD 5100R będzie już duży.

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 21:59.

#10 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:16

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. W sumie to zawsze możesz dociążyć troche go i sobie w sniegu poradzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Dzisiaj, 20:14
  •  

#11 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:38

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. A tą skorupę przyczepe to kupować Metal Techu czy innej firmy np Wielton?

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:40

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Wielton chyba robi tylko 18 tonowe skorupy.

#13 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:48

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Mam takie pytanko... skąd jestes?

#14 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 15:55

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Kraków

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 21:59.

#15 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:00

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Podobno przyczepki pronar są przyzwoite. http://www.pronar.pl...korupowe__.html

Edytowany przez Ziel, 23 marzec 2013 - 18:36.

#16 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:38

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Dokładnie jak kolega davidg2 wyżej pisze. Lepiej kup ciągnik za tą kasę a przyczepę używkę. Bo tym JD 100 konnym to możesz jechać z wozem do lasu po gałęzie a nie na usługach gruz i ziemię wozić.

Odnośnie dylematu skorupa czy burta to jednak pozostaję przy skorupie. Burta jest dobra do zboża nie ziemi/gruzu.

EDIT: Trochę się przedłużyło odpisywanie i widzę że problem nabrał innych barw. Tak to już jest - odpisałem przed południem, a zatwierdziłem i wysłałem teraz...

Edytowany przez damianzbr, 23 marzec 2013 - 16:46.

#17 Share prezes85

prezes85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 16:51

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Jak mam za całą kasę kupić sam ciągnik, a zestaw to 300 tys to wole kupić wywrotkę.

Nie Cytujemy poprzedniego posta

Edytowany przez razor275, 23 marzec 2013 - 22:00.

#18 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 20:47

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Nie wiem jakie masz potrzeby. Ja też bym wolał kupić solówkę wywrotkę gdyby miała śmigać w terenie, a gdybym miał odśnieżać chodniki w Krakowie też bym kupił ciągnik max 100konny. Nie dasz rady połączyć obu rzeczy. 100 konny ciągnik będzie za mały by wozić gruz patelnią, ale z drugiej str. będzie za duży by odśnieżać chodniki. Dalej musisz sam kombinować albo podać więcej konkretów.
A czy nie urządzało by Cię kupić ciągnik do odśnieżania chodników - max 80 KM i do tego nową patelnie aluminiową (ciężarową nie rolniczą) a ze swojej kasy konia, 5-8 letniego?

#19 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 00:04

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem. Z taką przyczepą pełną gruzu około 15 ton. Zameczysz go raz dwa. Inaczej jest jak ktos przejedzie raz czy dwa tui i tamw gospodarstwie z takim ładunkiem. Co innego w ruchu drogowym przy podjazdach pod górki itd. Nie wiem jak chcesz tym jeździć jeśli trasy przejazdu będa po 30 km. Jesli będzie to jedyny zestaw w firmie to terminy cię zjedzą. Takimi zabawkami to chodnik możesz najwyżej zbudowac a nie droge. To samo tyczy odśniezania. Jest coraz większa konkurencja i ciągniki zabawki z pługami o szerokości 2m przynajmniej u mnie w gminie nie mają czego szukać. Tylko przyklepują snieg lekkimi pługami i robią wąską droge.
Kup sobie ciężarówke najlepiej z paką z burtami. Sa takie skrzynie z burtami w które można sypac żwir i gruz. Do odsniezania tez będzie lepsza. Jeśli kupisz z płytą czołową. Możesz to zarejestrować jako pojazd specjalistyczny zimowego utrzymania drug. Podatku od środków transportu się nie płaci. Przewieziesz szybciej ładunek na dłuzsze trasy. Możesz wystepowac jako podwykonawca w większych inwestycjach. Z traktorkiem to cię raczej gdzies dalej nie wezmą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mlodyrol

mlodyrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 17:23

Zestaw do wożenia kruszywa, gruzu i ziemi oraz ciągnik do odśnieżania z osprzętem.

Z taką przyczepą pełną gruzu około 15 ton. Zameczysz go raz dwa. Inaczej jest jak ktos przejedzie raz czy dwa tui i tamw gospodarstwie z takim ładunkiem. Co innego w ruchu drogowym przy podjazdach pod górki itd. Nie wiem jak chcesz tym jeździć jeśli trasy przejazdu będa po 30 km. Jesli będzie to jedyny zestaw w firmie to terminy cię zjedzą. Takimi zabawkami to chodnik możesz najwyżej zbudowac a nie droge. To samo tyczy odśniezania. Jest coraz większa konkurencja i ciągniki zabawki z pługami o szerokości 2m przynajmniej u mnie w gminie nie mają czego szukać. Tylko przyklepują snieg lekkimi pługami i robią wąską droge.
Kup sobie ciężarówke najlepiej z paką z burtami. Sa takie skrzynie z burtami w które można sypac żwir i gruz. Do odsniezania tez będzie lepsza. Jeśli kupisz z płytą czołową. Możesz to zarejestrować jako pojazd specjalistyczny zimowego utrzymania drug. Podatku od środków transportu się nie płaci. Przewieziesz szybciej ładunek na dłuzsze trasy. Możesz wystepowac jako podwykonawca w większych inwestycjach. Z traktorkiem to cię raczej gdzies dalej nie wezmą.

zapomniałeś kolego o jednej istotnej rzeczy. Traktor nie ma tacho więc można jeźdźić całą dobę a taką ciężaróweczką niebardzo:(
Tak przy okazji witam ponownie kolegów. Wróciłem z zagranicznych wojaży, że tak ujmę zarobkowo-rodzinnych:)
Podłączę się do tematu. Kolego kupuj przyczepę skorupową najlepsza będzie z Metaltechu. Osobiście nie mam takowej ale będąc u naszych sąsiadów widziałem je w pracy przy budowie autostrad. Targały na sobie gruz, piach i kamienie ogólnie wszystko co matka ziemia w sobie skryła. Widziałem że ładnie sobie radziły. Myślę że na rynku polskim z polskich producentów tylko MT jest marką na którą można postawić. NIestety (oczywiście nikomu nie umniejszając) Wielton za krótko działa na rynku rolniczym. Poczytaj postu kolegów którzy piszą już o krzywieniu burt, nieszczelności i słabej ramie. To odnosi się głównie do przyczep burtowych ale ma przełożenie na inne wyroby. Rolnictwo to nie samochodówka! Minie jeszcze kupę lat zanim Wielton i inni nauczą się działać na tym specyficznym obszarze. Po drodze jeździsz przepisowo, nie przeladowujesz bo zawsze wisi nad tobą bat (policja, ITD itp) a w rolnictwie normą jest przeładowywanie i warunki terenowe. Metaltech działa już w tym segmencie ponad 20 lat i zna się na robocie napewno lepiej niż inni.
Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź