Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kobieta potrzebuje fachowej porady.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Roksana666

Roksana666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 01:33

Kobieta potrzebuje fachowej porady. Witam wszystkich mam kilka pytań do fachowców od rolnictwa.

1.Na dzień dzisiejszy ile kosztuje doprowadzenie 5 hektarów ziemi do użytku rolnego ale w okolicach Elbląga. ?
2.Gdzie mogę dostać tanio tunele foliowe o następującym rozmiarze szer 8 m wys 3,50 m i długość 20 m ?
3.Ile na dzień dzisiejszy kosztuje orka 1 hektara ziemi ?

Czekam na rzeczowe odpowiedzi pozdrawiam Roksana

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kobieta potrzebuje fachowej porady. Dzisiaj, 21:06
  •  

#2 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:22

Kobieta potrzebuje fachowej porady. Witam .O rzeczowe odpowiedzi w tak rozległym temacie to raczej ciężko będzie.Pytasz o cenę doprowadzenia ziemi do użytku - podstawowe pytanie do Ciebie - w jakim stanie ta ziemia jest , czy jest to tylko ugór nie obsiewany np. przez 2-3 lata czy może narosło tam już trochę drzew i krzewów bo to jest ważne. Co do pytania nr.2 to INTERNET- tam znajdziesz odpowiedzi na prawie wszystkie pytania podobnie jak i na ostatnie.
Jak widać- konkretnych odpowiedzi -brak , przynajmniej w moim przypadku ,lecz mam nadzieję że mój post pomoże Ci w czymkolwiek.

#3 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 09:30

Kobieta potrzebuje fachowej porady. W sprawie orki polecam usługi pana Piotr Gasperowicz tel 601575027 , korzystałem z jego usług sprzet perfekcyjny efekt orki zadowalający, cena na poziomie 300-350 za ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:12

Kobieta potrzebuje fachowej porady. Tyle za ha orki?? Ja brałem 150 za godzine i wychodziło przy dłuższym polu to 1ha na godzine, średnio można liczyć max do 200zł/ha pług 4 skibowy zagonowy overum

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:52

Kobieta potrzebuje fachowej porady. Mamy rozumieć że koleżanka nie posiada żadnego sprzętu i chce doprowadzić te 5ha do użyteczności. Jeśli chodzi o cenę jest to w uzależnione od tego w jakim stanie jest te 5ha? Czy jest to praktycznie łąka i przed orką trzeba to stalerzować i dopiero potem orka, czy jest to pole nadające się już do orki. Tak jak już kolega wyżej wspomniał. Przyjmując żę koszt talerzowania 210zł/ha oraz orki 280zł/ha daje nam 2450zł można liczyć 2,5tys za te 5ha następnie jakieś doprawienie tej ziemi do ładnego pola agregatem ok 200zł/ha daje nam kolejne 1tys czyli w sumie myślę że ok 3,5tys trzeba liczyć. Ceny które tu podałem podał mi kolega z okolic Elbląga.

Edytowany przez corrado, 21 marzec 2013 - 10:53.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:55

Kobieta potrzebuje fachowej porady. Xawier wszystko zależy od popytu i podaży :) jeśli w okolicy nie ma chętnego do orki to musisz dać więcej. U mnie orka w granicy 200-250 zł hektar 350 zł za orkę ugoru.

#7 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2013 - 11:35

Kobieta potrzebuje fachowej porady. koledzy poczekajcie aż koleżanka sprecyzuje swoje pytanie... ;) bo już zaczynacie się kłócić , co i ile u kogo.. ;)
Na pytanie pierwsze nie mamy konkretnie sprecyzowaniego jak ten ugór wygląda...
drugie- internet...
i cena ziemi za ha.. to jest bardo zależna od tego gdzie jest ta ziemia jaka klasa ziemi... ale podejrzewam ,że musisz liczyc ok 30 tyś za ha... czy kupujesz z prywatnych rąk czy z przetargu...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#8 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 14:18

Kobieta potrzebuje fachowej porady. @FINN koleżanka pyta się o ceny zabiegów uprawowych na 1ha a nie o ceny ziemi

#9 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2013 - 15:47

Kobieta potrzebuje fachowej porady. @andrzej, racja, moja wina.... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 21:50

Kobieta potrzebuje fachowej porady. W kwestii tunelu to polecam 30'sto metrowy, folie przewaznie masz 33m dlugosci w sprzedazy ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047