Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mieszanka lucerny z koniczyna białą

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 11:40

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Witam chciałbym posiać na 12 hektarach taka właśnie mieszankę 50% lucerny i 50% koniczyny białej czy będzie ona dobrze plonowała oraz smakowała bydłu. Pierwszy i drugi pokoś chce przeznaczać na sianokiszonkę albo siano natomiast pozostałe odrosty na wypasanie bydła mięsnego. I czy będę mógł skorzystać ze specjalnej płatności do roślin motylkowych.
Proszę o cenne rady.

Edytowany przez milanreal1, 19 marzec 2013 - 16:12.
czcionka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mieszanka lucerny z koniczyna białą Dzisiaj, 00:21
  •  

#2 Share galinek3140

galinek3140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnctwo

Napisany 19 marzec 2013 - 16:10

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Hej u mnie w galerii możesz zobaczyć mam lakę z białe koniczyną 75%koniczyny białej reszta to jakieś trawy teren taki średnio wilgotny ale bardzo dobrze plonuje i skamukje bydłu przyrost mleka jet po tej sianokiszonce.

#3 Share Sebek24810

Sebek24810

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Maszyny rolne

Napisany 22 marzec 2013 - 20:41

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Ja robiłem podobnie tylko trochę mniej. To bardzo dobra pasza, a bydło bardzo lubi.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 20:49

Mieszanka lucerny z koniczyna białą na sianokiszonkę będzie super :) ale na siano to nie możliwe:( zanim biała kończyna będzie sucha to z lucerny zostanie tylko badyl na wypasanie powinno być też dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share PolishLandwirt

PolishLandwirt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 13:15

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Moim zdaniem to niezbyt odpowiednie zestawienie roślin do mieszanki . Jeśli chodzi o smakowitość to zwierzęta będą wcinały że ho ho . Ale lucerna jest rośliną bardzo konkurencyjną i dość wysoką a koniczyna też jest konkurencyjna w stosunku do innych gatunków ale niską i lucerna może wygrać ( wyprzeć z runi koniczynkę) . Jeśli lucernę to najlepiej komponować z trawami wysokimi luźno kępkowymi a koniczynę białą z niskimi trawami choć i z wysokimi tęż będą dobre efekty. Lepiej taka mieszanka będzie się również zakiszać i będzie bardziej bezpieczna jako pasza . A i lucerna ma węzeł wzrostu tak ulokowany że wypasanie krów jest niebezpieczne dla lucerny

#6 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 luty 2014 - 14:52

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Czy ktoś siał koniczynę białą w czystym siewie z przeznaczeniem na sianokiszonkę lub siano?
Jak plonuje?
Muszę zastąpić czymś koniczynę czerwoną - teren pofalowany i koniczyna czerwona utrzymuje się tylko w niższych miejscach, bo na górkach za sucho, na lucernę niestety odczyn za kwaśny, a w tym roku już z tym nic nie zrobię:/, stąd pomyślałam o koniczynie białej wielkolistkowej - odmiany Astra lub Romena.
Z góry dziękuję za porady.

#7 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 24 luty 2014 - 15:09

Mieszanka lucerny z koniczyna białą ja dodaje do lucerny koniczyne biała ale tylko jakies 10 % i tylko po to zeby mi sie zielonka piaskiem nie zabrudzała, koniczyna biała to bardzo odporyny gatunek, bardzo zadko ustepuje lucernie, a pasza z tego to bomba białkowa, czesto 23% białka, warunek jeden nie oszczedzac na nawozenie PK S Ca MG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pylo

Pylo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 11:09

Mieszanka lucerny z koniczyna białą Witam,

nie wiem czy nadal interesuję Ciebie ten temat, ale z tego co widziałem nie uzyskałeś odpowiedzi na pytanie dotyczące Specjalnej płatności obszarowej do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych. Według informacji podanych na stronie ARiMRu możesz otrzymać tą płatność (ST) jeśli mieszanka składa się tylko z roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych, z wyłączeniem roślin innych niż z tej grupy chyba, że planujesz siew wyki siewnej, wtedy możesz łączyć ją z roślinną podporową (inną niż wyżej wymienione). W załączeniu przesyłam link ze szczegółowymi informacjami.

czyt. 2 akapit pod tabelą

http://www.arimr.gov...nasiennych.html

Według tego co napisałeś mieszanka lucerny i koniczyny w stosunku 50:50 kwalifikuje się do otrzymania tej płatności

Pozdrawiam