Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak przerobić ursusa 2812...

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:46

Jak przerobić ursusa 2812... Witam wszystkich. Jestem szcześliwym posiadaczem Ursusa 2812 od nowości:) Sprzęt ma już swoje lata zmieniają się obyczaje jak i komfort w ciagnikach. Tak więc w nadchodzącą zime zamierzam przerobić troszke swój traktorek, oczywiście nie sam. Napoczatek dodam że jestem sadownikiem wiec planuje ciagnik troszke zwężyć jesli nie wystarczy założenie okrągłych błotników. Przydałoby się wspomaganie, szersze ogumienie i to co najwazniejsze nowa kabina i tu wychodzi problem czy naglak albo koja bedzie pasowała? Super gdyby kabina miała klimatyzacje nie musi byc jakaś super szczelność poprostu aby się w środku nie kurzyło i temp. nie przekraczała 50 stopni:)

Może macie jakieś ciekawe pomysły jakieś koncepcje linki do jakis fajnych cześci i wiedze teoretyczną jak szacowałby się przybliżony koszt aby Ursusowi dać drugą młodość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak przerobić ursusa 2812... Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 marzec 2013 - 17:59

Jak przerobić ursusa 2812... 50 st ciepła? Ja mam termometr w kabinie i jeszcze 35 st nie przekroczyło. Dach do góry, tylna szyba do tyłu, drzwi otwarte, lub zdjęte i jest fajny przewiew. Da się żyć.

#3 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:07

Jak przerobić ursusa 2812... Owszem tylko przy wykonywaniu opryskow jak i przy uprawianiu ziemi gdy jest troszke suszej cały kurz jest w kabinie nie wspominam już o koszeniu trawy.

#4 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 18:41

Jak przerobić ursusa 2812... ja mam kabinę od naglaka na C360 i osobiście polecam.
odnośnie klimy to bym sobie odpuścił za dużo zachodu z tym
a wspomaganie czemu nie allegro wita są napewno gotowe zestawy a jak nie to trochę kombinacji i się uda

#5 Share malopolanin64

malopolanin64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:53

Jak przerobić ursusa 2812... Okrągłe błotniki to raczej o kabinie zapomnij ;) zresztą klimatyzacja w takim ciagniku ii w takij kabinie jest raczej nie mozliwa, do klimy musi być kabina szczelna bo klimatyzacja wysiądzie! Fakt w sadzie przy opryskach i przy tym ze poporstu między drzewami nie ma przewiewu temperatura jest ojj duża, najlepszym rozwiązaniem jest poprostu wymiana ciagnika bo z 2812 za wiele nie zaszalejesz o ile wogóle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:00

Jak przerobić ursusa 2812... http://www.koja.com....dex.php?wiad=14 skontatkuj się z firmą KOJA która robiła kabiny dla sadowniczych ciągników Ursus- taka kabina jest gazoszczelna i wąska, może mają ją w ofercie. Do takiej kabiny jest już sens montować klime.

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 marzec 2013 - 21:00

Jak przerobić ursusa 2812... Raczej w sadzie między drzewami to ma cień i nie jest tak gorąco. Chyba że porzeczki.

#8 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:02

Jak przerobić ursusa 2812... jeżeli założysz już nową kabinę to może i klimę dało by się zrobić. Pomyśl o używanym zestawie z jakiegoś samochodu , najlepiej większego. Myślę że jest to do zrobienia ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 17:47

Jak przerobić ursusa 2812... Do malopolanin64
Wymiana ciagnika nie wchodzi w gre ponieważ jest to ciągnik pomocniczy, który czesto użytkują pracownicy ale i ja wiec odrobina luksusu jest wskazana.

Do Rolnik1973
Owszem w sadzie powinien byc cień, ale są do sady karłowe, gęsto nasadzone o bardzo krótkich koronach, coś jak 3m porzeczka. Dają bardzo mało cienia i bardzo blokują jakiekolwiel powiewy powietrza.

Dodaj odpowiedź