Vril

Opryskiwacz -ale jaki?

Polecane posty

gelax88    19

Moim zdaniem Krukowiak albo Bury .tylko nie pakuj sie w te po 4tys bo bedziesz zalowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Z drogiej strony jesli kupi opryskiwacz za 3500 to wiadomo ze zbiornik i lance no i rama bedzie ok najgorzej z pompą . tylko to nie powiedziane ze ona bedzie sie psuła wiadomo ze nie jest takiej jakosci jak włoskie . prawde mowiac nie ma regóły pozatym jest gwarancja . kumpel kupił 600 l za 500 tys bodajze i na niego nie narzeka . wiadomo ze za głowice musisz dopłacic . jesli nie masz zbyt duzego areału to nie warto dawac sporo pieniedzy na to co nie bedzie wykorzystane . a moim zadniem jesli chcesz kupic opryskiwacz lepiej wziasc z firm znanych ale nie z tych duzych np promar . sa opcje i doposazasz go pod siebie i wcalw drogo nie wyjdzie .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

400l z Pilmetu kosztuje w podstawowej wersji 4850netto.Pompa zeta 70.

400l z Krukowiaka kosztuje w podstawowej wersji 5207zł brutto.Pompa Comet BP 60.

Ja wziąłem Tad-Len'a 400l pompa od nich 60l/min i zażyczyłem sobie pod zamówienie bele 10m.Cena 2750zł. Brutto.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na taki areał to może coś z używek w zeszłym roku kumpel szukał, znalazł krukowiaka heros 400 12m dał 3,4 tys. muszę przyznać niezły zakup włoska pompa, rozdzielacz, rurki kwasówki, przyzwoita stabilizacja,dołożył siłownik za 300 i ma poziomowanie.areał podobny.

 

na taki areał to może coś z używek w zeszłym roku kumpel szukał, znalazł krukowiaka heros 400 12m dał 3,4 tys. muszę przyznać niezły zakup trójdzielny zbiornik polietylen, włoska pompa 90, rozdzielacz co prawda zwykły ale arag, rurki kwasówki, przyzwoita stabilizacja,dołożył siłownik za 300 i ma poziomowanie.areał podobny.

 

sorki za kopie

 

a może coś z zachodnich http://allegro.pl/opryskiwacz-hardi-600l-12m-lubelskie-i3005756672.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

MichalR dzięki za odpowiedz co do decyzji to jeszcze niewiem dokładnie jaki typ opryskiwacza wybrać musze pogadać z dealerami może coś doradzą no i jeszcze zobacze wogóle jaka różnica kasy.

A jakie podpowiedzi odnośnie marki opryskiwacza co polecacie, czym pryskacie, jakieś wnioski może. :mellow: :)

Od roku użytkuję Agrio PUMA 3000/21 + komputer Muller, koła 11.2 + oświetlenie nocne + skrzynka ochronna zaworów + górny dyszel + hamulce pneumatyczne. Po opryskaniu prawie tysiąca hektarów stwierdzam, że jest to bardzo dobra maszyna. Co do serwisu, który jest na wysokim poziomie i dojeżdża zawsze na czas też nie mam zastrzeżeń, a był 2 razy. Raz na ponowną kalibrację opryskiwacza, drugi raz do wskaźnika cieczy.

Maszyna ma bardzo dobre poziomowanie do skłonów a amortyzacja belki pilmeta, krukowiaka i tych innych polskich zostawia daleko w tyle. Na dzień dzisiejszy jedyne co to domówiłbym szersze ogumienie (13.6R42).

Współpracuje z nim MTZ82 (80KM) i dobrze sobie z nim radzi nawet w sporych górkach.

Opryskiwacz wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli kupujesz za gotówkę to ja bym szukał używki, raczej zachodniej, wczoraj oglądałem tacomę 600 litrów z kompem, rozwadniaczem bocznym belka dzielona na 3, i pewnie jeszcze kilka bajerów za bodajże 16 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1992mf    9

Ja w zeszłym roku kupiłem rau 600l 12m dość stary ale w dobrym stanie, jestem bardzo zadowolony, rozdzielacz stało ciśnieniowy 5 sekcji, bardzo dobra stabilizacja na amortyzatorach olejowych jak w siedzeniu, zapłaciłem za niego 2500zł, i uważam że jakością biardzkie i inne za 3000zł bije na głowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja też polecam jakąś używkę i bierz co najmniej 600l. Po co ciągle po wodę latać.

Sam kupiłem niedawno opryskiwacz 600l jakiś zagraniczny, pompa włoska jakaś.

Posiada poziomowanie belki i hydrauliczne ustawianie wysokości belki.

Trochę odmalowałem powymieniałem co nieco i jest jak nowy.

Dałem za niego 300zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a właśnie napisz do jakiego ciągnika ten opryskiwacz bo 600 l to już nie przelewki.np do c 360.wiem bo sam taki dzwigam. opryskiwacz[belka 15,hydr.winda plus hydr. poziomowanie] plus woda 660l to ponad tona, dla zrównoważenia 225kg na przodzie i jest ,,wspomaganie''a teren górzysty.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam .no niby nie trzeba do pełna ale jak masz pole oddalone kilka km, w kawałku 7 ha czyli 2 opryskiwacze na styk to nie uśmiecha się jężdzić 3 razy

 

ale np do ursus 3512( pożyczałem od szwagra) i ten sam pełny opryskiwacz to jak bym jechał 60-tką z 400 litrami

 

tak że zależy jaki ma ciągnik,jakie pola no i odległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Moim zdaniem jak masz przeznaczone ok 3-5 tys na opryskiwacz to lepiej kupić nowy, masz gwarancję itd. Po co pakować się w coć używanego zachodniego co ma ze 20 lat może. Polecam TAD-LENa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja tez bym ci polecił TAD-LENA np zbiornik 500L belka 12 ze stabilizacją 3500netto do c360 idealny, tad-len montuje włoskie pompy podobno jedne z lepszych.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tad - len montuje własne pompy . nie wloskie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem w trakcie modernizacji opryskiwacza i zastanawiam się jaka pompę wybrać aby spokojnie dawała radę, lance 20m beczka 2000l. W atrakcyjnej cenie jest 145l agroplastu za 1250zł ale obawiam się że będzie za mała, następną opcją jest 170l włoska za 1800zł. Co moglibyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

145 będzie na styk, miałem taką też na 20 metrów. 18 dawała rady a 20 na styk. Patrzyłem teraz na nią, to jest modyfikacja 2 membranowej,

Ja miałem 2 sztuki czyli 4 membrany, z Pilmetu i ledwo dawały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na styk. I tu może się kiedyś pojawić problem że zabraknie jej mocy. Ja głównie pryskam na niebieskich końcówkach z wydajnością od 200l/ha do 300l/ha. Gdzieś na forum wyczytałem że po założeniu zaworów stało ciśnieniowych pompa może okazać się za mała, ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

na specjalne zamowienie to moze . ale jak maja własną produkcje to watpie zeby jeszcze włoskie sprowadzali

 

ja mam przy 15 m belce 160 pompe . to na 20 m w granicach 180 l . lepiej niech ma zapac niz ma brakowac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

poszukuje użytkowników opryskiwaczy Berthoud i wszelkich opinii na temat takiego sprzętu.. ponieważ zastanawiam się nad zakupem opryskiwacza właśnie tej marki czy ją polecacie ewentualnie jakaś inne zachodnią do 30 tys pln i jeśli wiecie coś o handlarzach posiadających te sprzęty to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Poszukuję przepony antykapacza, korpus trójgłowicowy birdzki może ktoś wie gdzie mogę kupić? Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu2007    0

Kupuj 600, różnica w wadze to pewnie z 30 kg , a nie będziesz się denerwował jak nie zmieści ci się np.40l cieczy Miałem coś podobnego to raz nawet c330 pryskaliśmy

dzięki ale teraz jakiej firmy 'BIARDZIKI','DEMAROL','JARMET'czy no własnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

grzesiu 10 lat pryskałem jarmetem 400l 12m ciągnik c-360, latem kupiłem bradzki (w jarmet nie mogłem sie dogadać) 600l 15m (potrzebny był bo mam agregat 3m i ścieżki) powiem Ci że jak naleję 600-650 (pod sam korek) to przód pływa - do pełna leję na polu bo po drodze cięzko jechać, muszę pomyśleć nad dociązęniem przodu - może obciążniki w koła zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
    • Przez 7534
      Witam, tak jak w temacie kupie zbiornik do opryskiwacza 400-600l
      Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam problem tego typu że jak włączę hydraulike u ciągnika to strasznie dusi ciągnik A opryskiwacz ma sekcję sterowanie przez elektro zawory . Co może być przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj