Skocz do zawartości

Zdjęcie

GĘSi

1490 odpowiedzi na ten temat

#221 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 luty 2010 - 13:16

GĘSi To ci co podpisami umowy niech powiedzą po ile!! Bo o to się rozchodzi
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
GĘSi Dzisiaj, 02:02
  •  

#222 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2010 - 14:59

GĘSi Od dłuższego czasu śledzę to Forum. Sama jestem hodowcą i wiem jedno, razem łatwiej, ale niestety w tej branży to nie działa. Może należy pozwolić niewolnikom wykrwawić się na śmierć w wielce "zaszczytnej służbie " Z.D.- oczywiście finansowej i poczekać. Sama mam duże możliwości produkcyjne, ale nie wstawię ani jednej gęsi poniżej 8zł za kg.

#223 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:09

GĘSi Cena żywca w AMI na dzień dzisiejszy to 5.70 NETTO a ludzie umowy podpisują....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:33

GĘSi Cena 5.70 Netto ale jakie są pozostałe warunki w umowie (widełki cenowe) i ile za pozostałe klasy płacą . Co z tego jak cena będzie "przystępna" jak odbiją sobie to na klasyfikacji i tak dostanie hodowca po 4 literach
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#225 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:43

GĘSi Masz racje ferdek cena to nie wszystko. Co z tego jak wam ubojnie dadzą cenę 8zł i na klasyfikacji tak dadzą po d***e że wyjdzie 5zł albo niżej.
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#226 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:49

GĘSi No cóż w zeszłym roku cenę dali bylejaką, ale nie zauważyłam chłopaki aby w zamian lepszą klasyfikację zrobili. Nie miejcie złudzeń. Warunki umowy takie same od lat, czekam na info odnośnie drugiej klasy. Jak się dowiem to napisze, ale nie ma co się łudzić, chętnym dokopią tak, że się już nie pozbierają. Dużo się pisze o cenach a przecież to właśnie umowy są skonstruowane tak, że ceny nie są najważniejsze, bo i tak nas okradną za naszą podpisaną przecież zgodą.

#227 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 08 luty 2010 - 04:50

GĘSi Czy cena 6,50 netto w AMI w zeszłym roku była bylejaka według innych zakładów????!!!!! Co innego sprawa że mając świetne gesi, po klasyfikacji wychodziło się na około 6zł netto. Ale z tego co wiem to inne zakłady chyba nie zbliżyły się do tej ceny.

Dyczkowski kolego moje zdanie jest takie że jeśli ktoś podpisuje umowę bez ceny albo wie że przy niej dołoży to naprawdę jest MATOŁKIEM. Ale pytanie po co on to robi???? Może tylko na pokaz że niby da się zarobić przy takiej cenie, a na koniec sezonu dostaje pod stołem premie od zakładu........???? Czy nie spotkaliście się z takimi sytuacjami????Bo ja słyszałem że wśród zakładowych matołko-przydupasów to jest raczej powszechne......

#228 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 luty 2010 - 16:50

GĘSi Jedynym wyjściem z tak patowej sytuacji jest zebrać się w kilku hodowców i pobudować własną rzeźnie na swoje potrzeby. W moim przypadku jest to bardzo trudne ponieważ w okolicy nie mam innych hodowców tej branży. Było ich kiedyś dużo ale się wykruszyli - sprzedawali za tanio i byle gdzie. Taka rzeźnia rocznie powinna przerabiać co najmniej 300tyś gęsi 600tyś kaczek to było by ok. Może są chętni do współpracy to zapraszam.

#229 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:54

GĘSi @chwiolas, no z tym się zgodzę...umowę bez ceny podpisać to tak jak sobie pętelke założyć... :unsure:

Co do takich ludzi którzy lubią brać coś czego nie powinni to nie słyszałem i chyba wydaje mi się to małorealne... Zapytam panie od kontraktacji jak to jest...w końcu jakieś tam procenty produkcji to moja produkcja ;)

@wikorol, a gdzie Ty chce3sz opchnąć tyle sztuk tych główek ?

#230 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:34

GĘSi Interes trzeba by rozkręcać w miarę możliwości. Myślę że bylibyśmy bardziej konkurencyjni.

Edytowany przez andrzej2110, 08 luty 2010 - 22:51.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 09 luty 2010 - 11:23

GĘSi 16 lutego ZD Koziegłowy organizuje obiad dla hodowców w restauracji. Pani Patrycja zaprasza hodowców gęsi na ten posiłek w celu podpisania umów na sezon 2010. Umowy mają zawierać zapis, że ceny będą kształtować się w granicach 5,20 - 5,60 zł.
Są następujące warunki: umowy nie podlegają negocjacjom, a wolą Pani Patrycji jest sympatycznie spędzony czas, spokojne zjedzenie obiadu, brak dyskusji, podpisanie umów przed podaniem posiłku.
Jeżeli ktoś posiada konkretniejsze informacje proszę o napisanie ich na forum i włączenie się do dyskusji. Zwłaszcza osoby z Poznania.
Proponowane warunki zdaniem naszego Zrzeszenia są nie do zaakceptowania i trącą myszką.

źródło: PIERWSZY PORTAL ROLNICZY : Gęsi - reprodukcja i tucz

Jedynym wyjściem z tak patowej sytuacji jest zebrać się w kilku hodowców i pobudować własną rzeźnie na swoje potrzeby. W moim przypadku jest to bardzo trudne ponieważ w okolicy nie mam innych hodowców tej branży. Było ich kiedyś dużo ale się wykruszyli - sprzedawali za tanio i byle gdzie. Taka rzeźnia rocznie powinna przerabiać co najmniej 300tyś gęsi 600tyś kaczek to było by ok. Może są chętni do współpracy to zapraszam.

Rzeźnię powiada Pan wybudować w kilku hodowców :-)
Pozwolenia, szkolenia pracowników, grunty, hale, linie technologiczne, schładzalniki do drobiu, przetwarzanie odpadów, samochody do transportu itd, itd. Kogo na to stać? A jeśli nawet już postawiliśmy i gdzie to sprzedamy? Myśli Pan, że będziemy kupował drożej od hodowców i jeszcze drożej sprzedawali na rynku? Kto nam to kupi i jak długo taki zakład by pociągną? Niech nam Pan przedstawi kalkulację takiej rzeźni. Jak wygląda Pana teoria (BARDZIEJ KONKURENCYJNI)?

Karkulacja produkcji 3000szt. gęsi owsianych na 2010 rok

Nazwa Jednostki Cena Ilość szt. Wartość
Pisklęta 1szt 6,9zł 3000szt 20700zl
M-ka KB-1 3,9kg 1,1zł 3000szt 12870zl
M-ka KB-2 10,08kg 0,86zł 2930szt 25399,6zl
M-ka KB-3 8kg 0,78zł 2900szt 18096zl
Owies 10kg 0,33zł 2870szt 9471zl
Zielonka 70kg 0,05zł 2900szt 10150zl
Energia 750zl
Usługi weterynaryjne 2260zl
Dodatki witaminowe 450zl
Ubespieczenie 330zl
Opał 4200zl
Ściółka - obornik 1650zl
Dezynfekcja 540zl
Transport + zbiór zielonki 3980zl
Praca najemna 8000zl
Woda 520zl
Podatek 561zl
Inne 330zl
Remonty maszyn i amortyzacja budynków 7800zl
Koszty razem 128058zl
Odstawione sztuki 6,25 kg 2860 17875 kg
Koszt produkcji 1kg 7,16 zł
Zysk 7% 0,50 zł
CENA za 1kg 7,67 zł

Spożycie paszy wyliczono na podstawie:
POLSKIEJ AKADEMI NAUK
według danych prof. Zw. Dr hab. Adama Mazanowskiego
oraz własnych wieloletnich doświadczeń.

Bardzo dobra kalkulacja i trzymajmy się jej, ja bym jeszcze dodał koszty podskubu, przecież ZD wymagają tego. Tak, czy nie?
podsumowując: zanim Pan ruszy z (naszą rzeźnią to znowu dostaniemy po du*pie i nie zostanie nawet na piwo)
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#232 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 luty 2010 - 11:54

GĘSi Drobne sprostowanie ów gorący posiłek w Koziegłowach odbędzie się dnia 26 lutego. nie wiem do końca dlaczego ale otrzymałam zaproszenie więc jadę- zawsze to chociaż obiad za darmo hi hi.Od tego roku również tam obowiązuje zakaz skubania gęsi, przynajmniej oficjalnie. Odnośnie AMI to cena jest 5.70 NETTO ale + - 6%, drugiej klasy dalej nie znam.

#233 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 luty 2010 - 12:30

GĘSi A jak bym chciał kupić tak 10 sztuk na własny użytek to ile paszy potrzebuje?. Albo napiszcie ile wy paszy zużywacie na swoje stada to sobie przeliczę ;[
Czy stary kurnik nadaje się dla gęsi czy trzeba coś w nim zmienić (poidło z miski, korytko na paszę, gniazda w budce i drabinka na nocleg)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#234 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 09 luty 2010 - 12:55

GĘSi Kolego na 10 szt. chcesz przeliczać ile paszy zjedzą,? Przecież na własny użytek chcesz, po co Ci chemią paść? Użytkownik wikorol napisał dla nas świetną kalkulację produkcji gęsi owsianych, czytałeś poprzednie posty? Proponuję Ci dłużej hodować i mieć naturalne mięso (trawa głównie i zboże) 30kg na sztukę +/- Stary kurnik wystarczy, poidła miskowe, korytko, drabina odpada:-) nie śpią na grzędzie gąski. Osobiście wolę mięso z kurczaczka z fermy drobiu, a rosołek ze swojej kury niam, niam :-)
Pozdrawiam
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#235 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 09 luty 2010 - 17:04

GĘSi Hahah, ale z tym obiadem to jakaś kpina, co ? ;[ ;[ Wogóle dlaczego wszystkie firmy chcą pchać gąski na rynek niemiecki ? Rozumiem że tam w święta to u nich tradycja, ok...ale chyba można by postarać się o eksport do innych krajów... podejrzewam że na wschodzie, czy na południu europy znalazłby się odbiorca i niekoniecznie po tej śmiesznej cenie ;[

#236 Share hodowca08

hodowca08

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 luty 2010 - 17:40

GĘSi W żadnym wypadku nie kpina, jadę się najeść, ale za ten obiad to już inni hodowcy zapłacą, jak podpiszą umowy. Poważnie, to jadę bo chcę posłuchać jak tym razem PANI PREZES spacyfikuje hodowców a przede wszystkim spróbować rozmawiać jeszcze z nimi.Zobaczymy też jak wielu tą umowę podpisze.

#237 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 09 luty 2010 - 17:56

GĘSi

Proponuję Ci dłużej hodować i mieć naturalne mięso (trawa głównie i zboże) 30kg na sztukę +/- Stary kurnik wystarczy, poidła miskowe, korytko, drabina odpada:-)

O i o taką odpowiedź mi chodziło. Paszy kupcze kupować, nie będę w grę wchodzi własne zboże no i trawa, tylko paśnik im będę musiał zrobić bo one podobno mocno za sobą zostawiają nawóz ;[
Poprzednie posty czytałem oczywiście tylko interesuje Mnie hodowla na własny użytek czyli automatycznie ograniczenie do min pasz kupowanych lub ich całkowity brak. Na hodowli gęsi nie znam się całkowicie nie wiem co jedzą. Stad Moje pytania.
Dzięki za odpowiedź
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#238 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 luty 2010 - 18:10

GĘSi Dzisiaj sie dowiedziałem że w Ostrowie Wlkp. dn.16 lutego w rest."Borowianka" prawdo-podobnie ma być spotkanie odnośnie gęsi. Czy komukolwiek coś wiadomo na ten temat
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#239 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 11 luty 2010 - 12:10

GĘSi Co taka cisza nastała????

Wszyscy już podpisali korzystne umowy????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share wikorol

wikorol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 11 luty 2010 - 14:27

GĘSi Raczej wystraszyli się niskich i dali sobie spokój z chowem gęsi.