Skocz do zawartości

ptys1

Members
  • Zawartość

    85
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O ptys1

  • Ranga
    Użytkownik
  1. GĘSi

    [b]Animpol [/b]płaci nawet na drugi dzień [font=comic sans ms,cursive][i]kwestja dogadania[/i][/font] [font=comic sans ms,cursive][i][font=arial,helvetica,sans-serif][b]No cóż co do cen skupu to [/b][/font][/i][font=arial,helvetica,sans-serif][color=#00FF00]ZIELONEGO [/color][b][i]światła chyba nie widać [/i][color=#FF0000][font=tahoma,geneva,sans-serif]8zł netto [/font][/color][/b][/font][/font][font=comic sans ms,cursive][font=arial,helvetica,sans-serif][b][color=#FF0000][font=tahoma,geneva,sans-serif] [/font][/color][/b][/font][/font]
  2. GĘSi

    Ciekawe czy ktoś by chciał robić za darmo a i może dołożyć do własnej pracy? niechaj--- przemyślą to wszyscy (i Hodowcy.i ZD.)
  3. GĘSi

    Witam i zaczynamy pisać z sęsem Wiadomo że 2013 to jest sezon dla wytrwałych i co mają jakis zasób a nie dla nowych chodowców A nie jak ja jakiś czas czytam te posty to tylko jakieś (blebleble) o czym tu hodowcu piszesz ?????? Przepraszam ale tu trzeba pisać o konkretach ----------------------------------------------------------------------- 1) Jaka cena w tym sezonie będzie? 2)Jakie ceny pasz? 3)Cena pisklaka itd.? 4)CENA ŻYWCA GĘSIEGO??? A ile gęś zje to karzdego indywidualna sprawa(gęś może izjeść i nawet 30kg. paszy pełnoporcjowej razem z owsem+zielonka lub bez zielonki będzie dochodzić do 7.kg) Z tego co wiem i chyba każdy hodowca to będą ZD TANIEJ kupić jak w 2012 ale do tego nie można dopuścic bo już pasza o jakieś 20% poszła w górę to samo i zboże już nie wspomne o innych kosztach tj. : ściułka , opał , podatek , i inne kto każdy wie ale nie pisze??????? praca i....... ktusz to jeszcze wie (to tak na marginesie) .......................................................................................???? Jak ZD ponoć cenę dają 8,5zł to gdzie tu jest jakaś kalkulacja ? Policzmy prosto-------------------------------------------------------------- na jednej sztuce a nie jak inni liczą (5000, 3000. czy nawet na 20000.) liczy się prosto ''na szt'' 1-------------pisklę 9zł 2-pasza 511-4zł szt 3-pasza512-12,6złszt 4-pasza513-7,6złszt 5-owies-----7złszt 6-ściułka-- 6zł 7-zielonka- 2,3zł 8-woda (a chyba nikt tego nie liczył ile 1gęś wypije a zarazem rozleje ) 130l.to i tak nie dokładne wyliczenia bo były w tym 9-tyg. 9--szczepienie 0,30zł+witaminy i inne 1,21zł 10-praca najemna(pracownik+załadunek+inne ----------inne) 12zł 11--upadki5%(0,05szt).----0,467zł 12-Razem koszty- - 62,18zł/6,3kg=9,87zł+10%zysk=10,86zł netto CZYLI GĘSI POWINNY KOSZTOWAĆ PRZYNAJMNIEJ TO 11ZŁ NETTO Wiadomo@'' wikorol'' tobie wyszło coś więcej moze dokładniej przeliczyłeś ? Przeliczę jak będę bardziej dysponowany...................Przepraszam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  4. GĘSi

    Imagine@ Przewracanie się gęsi to jest problem z nerkami (skaza moczanowa)dać coś na nerki np. NEFRI padanie na łapy może być ze zbyt mocną paszą na 4-tydz. najlepiej jak mają 2,5kg śr. u ciebie to się mieści ale tu też chodzi o mikro - elemęty i to może być z padaniem na łapy (BRAK ZIELONKI) te ziemniaczki to bym odstawił
  5. GĘSi

    Nie jestem weterynarzem a nawet nie widzę tych gęsi i co tu można w ciemno powiedzieć jedno co mi się nasuwa to ,że może być gronkowiec złocisty ale................??????
  6. GĘSi

    [quote name='conan' timestamp='1330981161' post='899483'] Nie przesadzaj,trzeba trochę rozładować atmosferę przed sezonem,nie możesz tylko myśleć o gęsiach i cenie.Sam napisałeś sugestie ? [/quote] masz rację (ale to nie była sugestia )---trzeba było trochę pomyśleć co piszesz , dla rozładowania AKU. TO MAM DLA WSZYSTKICH [media]http://www.youtube.com/watch?v=75cAmEFQbbU&feature=related[/media] TRZA łatać GĄSKĄ ale jak tu łatać jak takie ceny proponują!
  7. GĘSi

    [quote name='conan' timestamp='1330976409' post='899351'] ptys1,co ładujesz,daj trochę [/quote] nie chce mi się z wami na tym forum gadać. Tak że pozdro. z maślakami i dzieciakami nic tu po mnie
  8. GĘSi

    korbi555@ ciekawe czy ktoś w tak niepewnych czasach(kryzys)podpisuje umowy w marcu na wstawienia w maju czy czerwcu????? Jak ZD nie mają pojęcia jaką cenę dać(czekają kto ,lub kto pierwszy popuści) bo to każdego jest interes , a w szczególnosci nasz hodowców , bo bez nas nie będą istnieć (tak jak to natura stworzyła // zacznę od początku //mysz+kot+pies+chińczyk=polak) -\ to było żartobliwie pisane chyba każdy będzie wiedział o co ''kaman'' (tzn,naczynie połączone.............) pytania? sugestie? możliwe tylko na forum.......itd.
  9. GĘSi

    [quote name='conan' timestamp='1330633398' post='896575'] 8,50 netto,a jak Myślisz,że przy obecnych cenach (a będzie drożej,paliwo idzie do góry),po przeliczeniu wszystkich kosztów,Jesteś w stanie wygenerować jakiś zysk ? [/quote] 8,5 ----- to jest jak w poprzednim sezonie proponowoły ZD i było więcej 9,6 -----to jest minimum przy teraźniejszych cenach
  10. GĘSi

    PISKLĘTA to mogą być od- 8,5--- do 11,00 o paszy z PIAST nie chcę się wypowiadać. proponuję --- tasomix----provimi. żeby tylko to nie była krypto reklama???????????????
  11. GĘSi

    Jaka jest różnica tuczu owsem,a kukurydzą - --po owsie gęsi są chude tzn.nie mają tłuszczu są umięśnione mają wagę. --po kukurydzy są tłuste i żółte nie znaczy to ,że mogą mieć wagę na swą budowę- wiadomo tłuszcz nie waży tylko miącho. [color=#ff0000][b]TAKA JEST RÓŻNICA.[/b][/color]
  12. GĘSi

    [quote name='korbi555' timestamp='1329502812' post='885143'] @ptyś1 myślisz że jesteś wstanie sam wynegocjować taką cenę? Wszytskie zakłądy trzymaja sie tych 8.00 netto a w niektórych pisklaków brakuje [/quote] Poczekaj a zobaczymy . Jak ja to nie mam szans ,ale ci duzi (grupy producenckie ) negocjują cenę jedynie my mali na tym korzystamy . Teraz my w swoim ''podwórku'' mamy stworzyć też taką ''grupę'' i też ceny z ZD będziemy negocjować. A mniej jak 10zł. za kg. to na ten sezon to jest nie realne, by produkować. PS. dlaczego piszecie ,że jestem ptyś1 jak jestem (ptys1)??????????????? Jak ktoś nie wie dlaczego ptys1 oto odpowiedź: -p -------------------produkcja -t---------------------transport -y--------------------jakość(y) z angielskiego . -s--------------------sprzedaż -1-------------------- pierwsza klasa. A żeby było śmieszniej to się może kojarzyć z bajki o ptysiu i agatce jak ktoś zna (to rodzeństwo zajmowało się gęśmi)
  13. GĘSi

    [quote name='chwiolas' timestamp='1329330370' post='883541'] Ale cisza. Czy wszyscy już smacznie sobie siedzą pod miotłami zakładów??? [/quote] naturalnie ,że nikt nie siedzi (jak mysz pod miotłą) tylko każdy czeka ,ale na czekaniu to się nic nie osiągnie jak MY WSZYSCY się za negocjację cen się nie wezmniemy ''w grupie kupa'' (żeby tylko nie była kupa???)to możemy wynegocjować -------przynajmniej ...... 9,45zł netto. Trzeba działać i negocjować!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest cena minimalna na ten sezon . Trzeba być konsekwentnym na ten temat OK
  14. GĘSi

    Ciekawostka---------------------------------------------------- Czy ktoś słyszał o ZD w Czechach i podpisał umowę na odstawę tam gęsi????
  15. GĘSi

    Ziemniaki na tucz z owsem też są dobre tylko[b] nie surowe.[/b] Tak tuczono jeszcze za [u]komuny.[/u]
×