Zaloguj się, aby obserwować  
Berpaw

Agregat uprawowo-siewny & siewnik

Polecane posty

Berpaw    0

Witam

 

Mam zetora 6441 proxime i chciałbym do niego kupić agregat uprawowo siewny w komplecie z siewnikiem tylko sie zastanawiam zaka szerokość i z jakiej firmy.Mógłby mi ktoś coś doradzić na ten temat i podać cenę polecanego zestawu.

 

Z góry dzięki.

Edytowano przez Berpaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zobacz mój zestaw w galerji 2,7m ale osobiście polecał bym 3m wtedy nie ma problemu ze ścieżkami tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berpaw    0

A czy w 3m da rade 60 kona proxa

Edytowano przez Berpaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

to nie. cgidzi i konfort pracy a ty siejąc agregatem 3 metrowym za każdym nawrocie będziesz musiał podnosić siewnik na agregat.przy 2,5 metra myślę że nie trzeba będzie tak robic.zależy czy będziesz robił ścieżki technologiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

też mi się wydaje że najlepiej będzie 2,5 metra, ewentualnie 2,7, zależy jak ścieżki robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Uważam że 2,5 m będzie najlepszy do takiego ciągnika.

Będziesz mógł robić ścieżki na 10 lub 15metów.

Ja mam taki zestaw ,tylko brona wirnikowa z wałem packera +siewnik.

Do tego Proxima power 100+zestaw obciążników na przód.

Dodatkowo jeszcze 400 kg ijest w miarę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Właśnie panowie nie przesadzajmy... 2,7 to max do tego ciągnika aby był stabilny. Więcej to już nie bardzo bo KM jak i kg ma przymało. Zważając też na to, że żadnego zachodniego siewnika nie dostaniesz 2,7 to rozważał bym 2,5. Tu decyzja do Ciebie należy.

 

EDIT:

Myślałem że 6441 podobnie jak 6341 ma 70 KM, a tu aby 61 tak więc przewaga w stronę agregatu 2,5m. Najlepiej jakbyś mógł pożyczyć od kogoś i przetestować przed zakupem. Wtedy było by wszystko wiadomo.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Witam. Mam podobne pytanie mianowicie czy proxa 6441 poradzi sobie z zestawem uprawowo-siewnym 3m składającym się z jakiegoś lekkiego agregatu biernego np. AGROMASZ i AMAZONKĄ d7 3m? Dotychczaz ZETOR pracuje z agregatem uprawowym 3m przedni wał, 30 łap i 2 rzędy wałków strunowych z tyłu i nie ma najmniejszego problemu z uciągiem ale nie wiem jak poradzi sobie z uprawowo-siewnym. Może ktoś posiada podobny zestaw jak ten? Prosze o wasze opinie.

Edytowano przez proxima64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Analog11
      Witam
      Zakupiłem siewnik poznaniak s026 szerokosc 2,30m. W moim siewniku niestety niema tabeli wysiewu bo ulegla zniszczeniu i mam teraz problem by go ustawic na odpowiednia wartosc siania na ha.
      Prosze o pomoc i jezeli ktos ma taka tabele o wyslanie jej zdjecia.
      Pozdrawiam


    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam 
      Mam pytanie czy ursus 1201 uciagnie 4m agregat uprawowo siewny z wałem strunowym 
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj