Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 864, Lely Welger RP 445

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2013 - 21:22

John Deere 864, Lely Welger RP 445 Witam ;) Proszę użytkowników posiadających te prasy o wypowiedzenie się na temat zalet i wad tego sprzętu. Która według Was będzie lepsza ;) Prasa rocznie w gosp. będzie miała do zrobienia ok. 3tyś bel + usługi, czyli podsumowując jakieś 4-5 tyś bel rocznie. Pracowała będzie z ciągnikami John Deere 6630C oraz Deutz Fahr Agrotron 150.
Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzenie się w tym temacie.

Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 864, Lely Welger RP 445 Dzisiaj, 11:28
  •  

#2 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:35

John Deere 864, Lely Welger RP 445 ja mogę wypowiedzieć się na temat jd 582, która konstrukcyjnie wygląda niemal identycznie jak 854 poza kształtem plastików i blach. ma zrobione 27 tys. bel w wyposażeniu rotor,noże, siatkę, szerokie kapcie. Prasa waży z tego co pamietam prawie 3 tony ciagam 90 KM. Praktycznie nie miała awari poza kilkoma łożyskami, spinką pasa. Za bardzo dobre uważam w niej jej przepustowość. Prasa robi zarówno sainokiszonkę i słomę bele 60-155 cm uważam za wystarczające. Bardzo jane rozwiązanie gdzie nie spotkałem się nigdzie indziej to demontaż łożysk sześciokątnych - szybko, łatwo i przyjemnie. Co do Lely bardzo solidna firma, która odziedziczyła majatek po Welgerze a ta produkowała świetne prasy. Lely jest pod względem zgniotu w czołówce jak jd,cena podobna ale różnica polega w masie własnej prasy. Nie będę strzelal ale jest kawał kloca, gdzieś biją mi w głowie że waży około 4 t ale poprawcie jak się mylę. Co do jd ma małe zapotrzebowanie na moc w porównaniu z innymi prasami i napewno jako jedyna stosuje szerszą siatkę cover edge, która zawija bokibeli tak około 10 cm. Efekt powalający, koszt siatki 690 zł brutto za 3300 m co daj ~21 gr za metr bieżący. Na Twoim miejscu tez byloby mi cięzko wybrac bo jd mnie nei zawodzi i pod ciągnik pasuje Ci do zestawu, z drugiej strony lely też ścisła czołówka. A Mchale nie braleś pod uwagę ? Ile kosztuje lely a ile jd 854 ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#3 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 17 styczeń 2013 - 23:05

John Deere 864, Lely Welger RP 445 Cena Lely 445, a JD 864 jest porównywalna ;) ok. 120 tyś netto

#4 Share shock

shock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:04

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 luty 2015 - 15:26

Witam wszystkich
Mam pytanko odnośnie prasy lely 445, katalogowo robi ona bale o wysokości 0,90 do 1,6m, Może ktoś z użytkowników robił maksymalne baloty i podał wymiary jakie maja w rzeczywistości, ponieważ coś mi się o uszy obiło, że są nieco wyższe niż 1,6m tylko pytanie o ile? :) z góry dziękuje za odpowiedz

pozdrawiam :)

#6 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:42

bedą nieco wyższe bo bela po opuszczeniu prasy troche sie rozpręża i zwiększa średnice o kilka cm

#7 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:50

Tylko mi chodziło o ile konkretnie się zwiększy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 luty 2015 - 16:55

to zależy, jak mocno ustawiony zgniot, jaka siatka i ile tej siatki jest, zależy tez jaki materiał prasujemy, jak suchszy to więcejmoże sie zwiększyć a jak mokry to mniej albo i wcale