Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych

169 odpowiedzi na ten temat

#121 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 30 maj 2011 - 22:45

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Odradzam sól ...Mój dziadek zrobił tak w ursusie jak pracował w skr ,tzn,wkręcił śruby od zwolnic.No i tego ursusa kupił jego kolega jak musiał odkręcić zwolennice to śruby się urywały potem musiał wywalić korpusy :lol: ;)
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Dzisiaj, 14:21
  •  

#122 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 31 maj 2011 - 13:19

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych a czemu do wywalenia idzie wziąć na maszynę wytaczarkę czy coś i wywiercić dziurkę w szpilkach czy w tych śrubach i lewoskrętnym gwintownikiem i ja wyciągniesz lub wywiercić i reparaturki dać na gwincie ale schodź nie wiem jak to by było ale lewoskrętnym gwintownikiem lepiej :D

#123 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:18

Witam koledzy, mam taki proble. Jakjes pol roku temu zakupilem tura z metal-fachu do ursusa 1014.Od tego czasu zaczely sioe problemy, rozne nieszczelnosci , ale z ytym sobie dalem rade. ale o co chodzi. przez te pol roku skrzynia rozkrecila mi sie 3-4 razy. popuszczaja srubi i ma luz. moze macie jakis pomysl aby temu zapobiec?? od razu powiem ze sruby byly wkrecane na rozne kleje i nic to nie daje. Mieliscie takie problemy ??

To trochę badziewny ten TUR, w naszym z warfamy orginalnie pod mocowaniem do półramy puszczone są dwa grube płaskowniki łączące mocowanie z tyłem, przykręcone do zwolnic. Obejrzyj se na ich stronie, jest tam schemat, dzięki któremu może uda ci się takie coś zrobić, bo inaczej nie dojdziesz końca.

Edytowany przez PAWKUB, 13 czerwiec 2011 - 11:23.

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#124 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2011 - 20:07

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych kolego ja mam do zwolnic takie 2 porzadne sztangi metalu orginalne , chodzi o to ze sie skrzynia rozkreca, ale juz doszlem skladu .

#125 Share art1224

art1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 20:29

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Miałem ten sam problem w 1224 z tym turem tyle że 2- 3 razy w tygodniu musiałem skręcać skrzynie :blink:
[/quote]

Edytowany przez art1224, 23 lipiec 2011 - 20:30.

#126 Share rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2011 - 09:57

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych identyczny proble, ale skrecilem sruby na klej, i zalozylem takie dodatkowe plaskowniki od spodu i na razie jest wszxystko ok

#127 Share adik259

adik259

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:17

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych A czy mieliście jakieś problemy z założeniem tura do 914.Ponieważ zakupiłem tura 6 i nie pasuje mi tłumnk ponieważ tur się przez niego nie mieści niemiesci :( .Co robić ?.Z góry dzięki za odpowiedz. :rolleyes:

#128 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2640 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 10:54

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych To zapewne tłumik masz z boku maski ? Najprostszy sposób to przenieść tłumik do góry, na maske

#129 Share dominik1234

dominik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i maszyny rolnicze:)

Napisany 03 marzec 2012 - 14:41

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych witam mam ursusika 914 :) i zastanawiam się nad założeniem tura jednym z których wpadł mi w oko jest tur 4 co o nim myślicie dajcie swoje opinie i propozycje :) względem tego nawet cena by mi pasował tego tura 4 z góry dzięki koledzy za odpowiedzi :)

#130 Share zetor14

zetor14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 03 marzec 2012 - 21:57

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ja to bym doradził przy kupnie żeby ciągnik był bez TURa a jego kupić osobno bo nie wiadomo jaki może być stan np przedniego mostu :wacko: Jednak jeśli kupujesz traktor specjalnie do tura i pracy z nim, to ja bym wolał odpuścić i kupić jakąś ładowarkę.
Prezes z wykształcenia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:06

witam mam ursusika 914 :) i zastanawiam się nad założeniem tura jednym z których wpadł mi w oko jest tur 4 co o nim myślicie dajcie swoje opinie i propozycje :) względem tego nawet cena by mi pasował tego tura 4 z góry dzięki koledzy za odpowiedzi :)

Ja mam tura 5 wyżej dzwiga ale mniej chociaż z dobrym balastem 2t da radę ale szkoda tak męczyć.
The Truth Is Out There

#132 Share dominik1234

dominik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i maszyny rolnicze:)

Napisany 06 marzec 2012 - 19:24

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych no jak dla mnie to wystarczający jest tur 4 i prawdopodobnie będzie tur 4 jeszcze sie waham ale dzięki kolego dzięki::) pozdro:)

#133 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:34

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych No ale 4 balotra nie włożysz na stóg.
The Truth Is Out There

#134 Share wojta79

wojta79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 maj 2013 - 14:13

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Witam. Chciałbym zapytać czy tur z Zetora 7245 pasowałby do Ursusa 914?

#135 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 15:39

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Witam.
Mam problem z ładowaczem quicke. Jego udzwig szacuję na ok 600-700kg. Na podnośniku TUZ podniesie ciężary tak spore że tylnie opony tak spłaszczy, że na samej feldze ustaną(W sumie bałem się spróbować :) ). Z maszynami na hydraulikę nie ma problemu.
To jest tur dwu sekcyjny. Podłączając go podłączyłem go pod rozdzielacz. Łamanie łyżki pod dwa gniazda i podnoszenie ładowacza pod jedną (jak widać w dół działa grawitacja nie hydraulika).
Ta maszyna powinna podnieść dużo więcej, wina napewno leży po stronie ciągnika. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie było problem z niektórymi belkami 120x125 wyciągniętymi z wody. (Takie łąki)
Proszę o pomoc
To nie forum magii i czarów:)

#136 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:58

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ja bym najpierw sparwdził podstawy. Jak bedziesz podnosił to może poprostu masz za mało oleju na kilka tłoków bo jak dobrze licze to masz co najmniej 4 tłoki podnośnik plus chwytak. Dalej jak to nie pomoże to może tłoki przepuszczaja w środku na manżetach nowe gumki to niewielki koszt a wymienisz bedziesz pewny. I jeszcze jedno jak masz nowe szybkozłącza to podłącz przewody bezposrednio bo ostatnio to ja sam nie mogłem uwierzyć bo traktor mi podnosił a nie opuszczał. Dopiero znajomy mi powiedział że te nowe są robione tak że moga z nimi byc problemy

#137 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:41

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ja obstawiałbym raczej rozdzielacz w ciągniku. Po latach te rozdzielacze bywają zawodne i nieszczelne. Wujek ma podobny kłopot z ładowaczem przełożonym z 60-ki na belarusa. Póki ładowacz był na 60-ce podnosił niejedną ciężką belę, z która inni sobie nie radzili a teraz, gdy jest założony na rusku udźwig znacznie spadł. Wymienił pompę na wzmocnioną i o większej przepustowości, ale podejrzewa rozdzielacz z cyklopa, który to steruje ładowaczem. Ty możesz mieć podobny kłopot.

#138 Share mx_racer

mx_racer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 18:04

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Witam! Zamierzam kupić ładowacz czołowy do Ursusa 914 i tak oglądam filmy na YT i zdjęcia i patrze, że wszędzie przy turze w Ursusie 914 nie ma przednich błotników. Może mi ktoś powiedziec dlaczego ludzie je zdejmują? I czy przy każdym ładowaczu jest to konieczne.

#139 Share Tomson402

Tomson402

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 22:59

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych Ja tez kupiłem 904 z turem i nie miało błotników to założyłem i porażka coś obcierało te uchwyty się powyginały szkoda było kasy na to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2013 - 17:01

Ładowacz czołowy w Ursusie 914 i pochodnych ja w swojwj 914 zamontowałem błotniki do ramy tura i nic się nie gnie i nie obrywa... ani nie ociera...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)