Ferdek07

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75
To tak jakby stare oznaczenie niskoprofilówek ;) 12,4 to szerokość balonu, 11 to wysokość balonu, 28 średnica osadzenia na feldze. W calach naturalnie :D

więc wychodzi mi na to ze te stare opony w ciapku mają profil 90 i 11,2/10 jest wysokości zwykłej 12,4, Ok tylko jak pod błotnikiem mieściła się 12,4/11!!! :) (chyba kiedyś widziałem ciapka na takich to ledwo ledwo pod błotnik wchodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@ Ferdek Właśnie zarzuciłeś temat, który ja i ojciec rozpracowujemy. ;) Otóż chodzi mi o to,że chcemy kupić do 360 koła do miedzyrzędzi (wąskie) 9,5x36 i zastanawiamy się jakie czy diagonalne czy radialne. Uwarzam,żę lepsze byłyby jednak radialki. Druga sprawa i to ciekawostka jeśli chciałbym kupić osobno opony i felgi to dużo przedrarza w komplecie taniej.Tylko komplet to jest opona plus dętka plus felga bez tarczy!

Panowie co proponujecie! Z góry dzięki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@ Ferdek Właśnie zarzuciłeś temat, który ja i ojciec rozpracowujemy. ;) Otóż chodzi mi o to,że chcemy kupić do 360 koła do miedzyrzędzi (wąskie) 9,5x36 i zastanawiamy się jakie czy diagonalne czy radialne. Uwarzam,żę lepsze byłyby jednak radialki. Druga sprawa i to ciekawostka jeśli chciałbym kupić osobno opony i felgi to dużo przedrarza w komplecie taniej.Tylko komplet to jest opona plus dętka plus felga bez tarczy!

Panowie co proponujecie! Z góry dzięki. :D

Popytaj ludzi lub poszukaj w ogłoszeniach, bo dużo ludzi sprowadziło np. stare zetory lub mf-y na kołach 36 lub 32 i chętnie zamieli by lub sprzedali felgi i na to konto kupili 30 lub 34 felge, bo na 32 najszersza opona to 12,4 a na 36 to 13,6, a to musi być jakaś wąska ta felga?

Czy ta obręcz pasuje do gwiazdy z felgi 28? Myśle że do wąskich opon chyba nie trzeba radialek bo przecież ciężarów ciągał nie będziesz, a na takim małym balonie i tak będzie się nieźle uginać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
na radialkach łatwiej sie zakopać niestety.

 

To jest bzdura!!! Diagonalna opona styka sie tylko w jednym miejscu przez co latwiej zerwac przyczepnosc. Opona radialna styka sie cala powiezchnia z podlozem i dzieki temu ma lepsza przyczepnosc i nie zakopie sie latwiej. Co do trwalosci to radialki w MTZ 80 sa od nowosci czyli 17 lat i maja ponad polowe bieznika i wcale tak latwo sie nie przebijaja, a w zetorze opony maja polowe tego co w mtz i sa bardziej zdarte.

 

Na asfalt jednak diagonalna bedzie lepsza, bo stawia mniejszy opor, a w pole radialna lepszy uciag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra, ale tak jak w temacie ile mtg wytrzymają przednie opony napędowe w 4514 lub 7245? Lub piszcie po jakich przebiegach zmienialiście opony w ciagnikach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Zależy mi na wąskiej oponie i dlatego 9,5x36 jest optymalną do 360. Co do gwiazdy to tak pasuje od 28 czyli standardowej do 360, 255 i od bodajże 330. :D Jeśli chodzi o używane lub na zamiane to mi to nie bardzo pasuje. Radialne opony tak ponieważ będę targał opryskiwacz 600 litrowy i rozsiewacz na 500 kg. Mam pola troche porozrzucane w promieniu kilku km. i komfort jako taki by sie przydał. ;) Nie musze tu dodawać że radialki mają lepszy uciąg, czyli lepszy styk z podłożem i klocek się równomierniej zużywa. :) A i nalepiej jakby miały nośność sporą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja w zetorze zmieniałem z tyłu pierwszy raz po 12tyś mtg, czyli po 20 latach. a przedni po ok 8tyś mtg. A Djkrak czytaj całe posty to będziesz wiedział co miałem na myśli pisząc o zakopywaniu. porównywałe diagonalne petlas i radialne stomil. I z praktyki wiem że na radialnych stomilach zakopie się prędzej niz na petlasach. (i jedne i drugie są na c360) i o to ze jak juz straci przyczepność to radialka prędzej wyrzuca ziemie spod siebie.!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja w zetorze zmieniałem z tyłu pierwszy raz po 12tyś mtg, czyli po 20 latach. a przedni po ok 8tyś mtg. A Djkrak czytaj całe posty to będziesz wiedział co miałem na myśli pisząc o zakopywaniu. porównywałe diagonalne petlas i radialne stomil. I z praktyki wiem że na radialnych stomilach zakopie się prędzej niz na petlasach. (i jedne i drugie są na c360) i o to ze jak juz straci przyczepność to radialka prędzej wyrzuca ziemie spod siebie.!!!!!!

To bardzo długo Ci chodziły u kumpla po 4 tyś mtg tył to sliki przód nawet wolniej się zużył, no ale kumpel dużo po szosach jeździł, u mnie liczniki nie liczą wiec nie chce strzelać lae około 6 - 7 tyś mtg w mf 255 wytrzymały, a czy u Was też jedno koło szybciej leci tzn łysieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Ja mogę powiedziec coś tylko na moim przykładzie, otóż przednie opony dużo szybciej sie zużywają i to co około 5 lat trzeba by nowe zakładac.Jest to 914 i tak generalnie jak nie macie mocno obciążonego przodu to naprawde szybko się zużywają. :rolleyes: Kolega napisał że przednie opony zmienił po 12 tyś. jeśli są to napędowe to gratuluje umiejętnego ich używania. ;)

To może być racja że radialne szybciej się zakopią ale na miękkim podłożu bo mają lepszą przyczepność i to jest logicznie uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

po 12tys zmieniłem tył nie przód!! A dlatego tak długo bo po szosach prawie wcale nie jężdze.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja mogę powiedziec coś tylko na moim przykładzie, otóż przednie opony dużo szybciej sie zużywają i to co około 5 lat trzeba by nowe zakładac.Jest to 914 i tak generalnie jak nie macie mocno obciążonego przodu to naprawde szybko się zużywają. :rolleyes: Kolega napisał że przednie opony zmienił po 12 tyś. jeśli są to napędowe to gratuluje umiejętnego ich używania. ;)

To może być racja że radialne szybciej się zakopią ale na miękkim podłożu bo mają lepszą przyczepność i to jest logicznie uzasadnione.

To co diagonalne w łąki torfowe były by lepsze? Wojtuś to jak przód nie jest obciążony to szybciej się zużywa? Jak to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Tez sie zgodze ze PETLAS to dobre lacze :rolleyes: Mam w zetorku jedna bardzo dobry uciag ;)

 

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi

Ok ale czy te niskociśnieniowe szerokie potrzebują jeszcze obciążniki czy nie, tzn był taki temat, ale czy w normalnych warunkach np. w orce lub transporcie po lesie lub po śniegu więcej dają szersze radialne opony czy więcej obciążników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

A ja nic nie napisałem o diagonalnych. :rolleyes: Mam pozakładane obciążniki na przodzie i pod filtrem powietrza, czyli maksymalnie jak fabryka zrobiła ;) ale i tak musze jeszcze pare kg. dorobic z przodu bo jak podnosze pług czy agregat to go lekko nosi.Najgorzej jest jak się orze czy zawraca z niepodniesionym agregatem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi

Dlaczego proponujesz diagonalne do miedzyrzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Dlaczego proponujesz diagonalne do miedzyrzędzi?

 

no radialki zawsze lepsze ale jak ktoś się upiera np przy diag to tylko do prac o małym uciągu a zreguły wąskie koła do takich prac są przeznaczone, radialki zawsze lepsze od diag, komfort, uciąg, itd


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No troche mnie wystraszyłeś tymi diagonalnymi. :rolleyes: Szwagier też mi proponuje radialne, ciut droższe, ale dla mnie się liczy jakość pracy i mysle że to bedzie dobra opcja. Dzięki, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Ok ale czy te niskociśnieniowe szerokie potrzebują jeszcze obciążniki czy nie, tzn był taki temat, ale czy w normalnych warunkach np. w orce lub transporcie po lesie lub po śniegu więcej dają szersze radialne opony czy więcej obciążników?

w pronarku z szerokimi an- kami czyli ok 50cm(nie mierzyłem ale to zrobie to powiem dokładniej) zwaliłem z tyłu obciąrzniki i nie ma rzadniej różnicy w sile uciągu, znajomy miał taką teorie ze najlepiej orać na kołach wąskich bo większy nacisk na cm gleby a tym samym i uciąg, ale ja bym z tym polemizował i nie podpisał bym sie pod tym tak dokonca(prawa fizyki niby by to potwierdzały ale nie praktyka), ogólnie szerokość opon powinna być dobrana do mocy, sposobu wykorzystania itd, ja osobiscie do ok 100-130km brał bym laczki ciut szersze i np w polu dodatkowo obniżył cisnienie do 0,8 a nawet 0,5 (zaleznie od masy sprzętu zawieszonego na ciągniku) pozdro


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
No troche mnie wystraszyłeś tymi diagonalnymi. ;) Szwagier też mi proponuje radialne, ciut droższe, ale dla mnie się liczy jakość pracy i mysle że to bedzie dobra opcja. Dzięki, pozdrawiam :)

 

bedziesz zadowolony tylko patrz na date produkcji bo wąskie mogły lezec długo(po co płacić za starą gume :rolleyes: )


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Radialki są zazwyczaj bezdętkowe i można jeździć na śmiesznie niskim ciśnieniu. Nie mam porównania na jednakowym ciągniku ale na torfach lepiej radzą sobie radialne gumy, a jak ciągnik ma sie zakopać to na każdych oponach sie zakopie. Znaczenie ma też grubość klocków jodły bieżnika, grubsze mniej sie ślizgają na twardym podłożu, cieńsze lepiej ciągną na miękkim i lepiej sie oczyszczają, szczególnie na mocnym ciągniku gdzie można szybciej zakręcić gumami :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3052

kupilem niedawno ukrainskie radialki dnieproszina-tanie ale po 5 miesiacach widac ze guma kiepska.mialem olsztynskie to popekaly boki i detki bardzo sie przecieraly.w zetorze mam taurusa od nowosci 15 lat i jeszcze pochodzi


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
To prawda że obrucone przednie napędowe wytrzymują tyle co i tylne?

tylko w transporcie.

Znaczenie ma też grubość klocków jodły bieżnika, grubsze mniej sie ślizgają na twardym podłożu, cieńsze lepiej ciągną na miękkim i lepiej sie oczyszczają, szczególnie na mocnym ciągniku gdzie można szybciej zakręcić gumami

gruboc czy szeroksc??? moim zdaniem najwiekszy wplwy ma odleglosc miedzy bieznikiem, dlatego na droge wazne by byla mozliwie mala, bo opony mnie sie zuzywaja w pole odpowiednio duza by miec odpowiednio duze zaparcie, reszta to kwestia optymalizacji, ale naszczescie nie nam biednym robaczkom to zadanie przypada :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy jeśli zamówie do nowego ciągnika szersze niż fabryczne opony lub szersze niskoprofilowe i będą to radialki to moge liczyć na to że wytrzymają dużo dłuższe przebiegi od fabrycznych diagonalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam problem , otóż posiadam opony Continental AC 65 rozmiar 600 65 38 i chodzi o to , że bieżnik naprawdę super i jeszcze długo długo pochodzi , ale niestety poprzedni właściciel włożył już dętkę bo pewnie już bez dętki powietrze zlatywało a teraz cały często mi przebija tą dętkę . Opona pracuje i niestety gdzieś coś tam się styka i tak się dzieje , nakładam łatki tam gdzie widzę przerobioną oponę  , ale przecież ile to można robić . I teraz moje pytanie czy ktoś np. podkładał znaczy wkładał tzw. fleka ( starą dętkę przeciętą pod dobrą dętkę )  do tak dużego koła i czy to zdaje egzamin bo w małych to wiem , że tak się robi  Czy warto z tym się bawić czy może od razu szukać nowych opon bo używanymi to ciężko . Może ktoś ma inny pomysł to niech się podzieli Za porady i odpowiedzi będę wdzięczny  
    • Przez Chardonnay
      Jakiej marki opony polecacie? W kwocie do 1900zł/szt. Chodzi o tylną oś, rozmiar 380/85R28 (14.9R28). Zastanawiałem się nad radialkami Ascenso lub Alliance Agristar II jednak chciałbym wysłuchać waszej opinii
       
       

    • Przez RafałCieślak
      jakie możliwie najszersze opony wejdą na felgę 13.6 r38?      
    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj