Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach!

104 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 16:39

Może dlatego 3 lata bo chińskie, a sporo tańsze sa ze opłaca się je kupować??????????? Jak one się nazywają??

Ja mam teraz chińskie nazywają się jakoś honey coś tam, a drugi raz bym nie kupił, bo już jakieś zmarnowane są środkowy pasek był bardzo wysoki i po roku dużo się już zużył, koleś dożucił jeszcze chińskie dentki to takie żadkie że co mc musze dopompowywać, najgorsze w tych oponach jest to że ten wysoki pasek i balon 6.00 zarzyna się strasznie w łące i w lesie i ciągnik się kopie, a zapłaciłem chyba 110 za sztuke z dentką, teraz jak kupie na przód to jakieś polskie 6.50/16 a te chinole przerzuca na ciapka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Dzisiaj, 09:46
  •  

#22 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:18

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! mam pytanie czy znacznie zmniejszy sie ucią w 330 ja zmienie opony z 12 na 11 do ciagania mam 3p ciapka bym używał raczej do oprysków w ziemniakach i czasami z turem i jakies sciąganie przyczep z pola

#23 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:26

mam pytanie czy znacznie zmniejszy sie ucią w 330 ja zmienie opony z 12 na 11 do ciagania mam 3p ciapka bym używał raczej do oprysków w ziemniakach i czasami z turem i jakies sciąganie przyczep z pola

Własnie, pytałem też o 11,2 do ciapka to każdy się śmieje i pyta czy ruskiego mam różnica w cenie niewielka więc chyba nie warto, a na uciągu jak na uciągu ale na Vmax stracisz, mam jeszcze orginalne 11,2/10/28 nie wiem o co chodzi ale chyba są to wyższe opony o śladzie szerokości 11,2 jak ktoś ma ciapera to neich wyjaśni, o co chodzi z tą numeracją w ciapkach bo są jeszcze 12,4/11/28

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:00

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! To tak jakby stare oznaczenie niskoprofilówek ;) 12,4 to szerokość balonu, 11 to wysokość balonu, 28 średnica osadzenia na feldze. W calach naturalnie :D

#25 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:04

Za komplet dałem 150zł a nazywają się Trotar

też mam takie ;)

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:06

To tak jakby stare oznaczenie niskoprofilówek ;) 12,4 to szerokość balonu, 11 to wysokość balonu, 28 średnica osadzenia na feldze. W calach naturalnie :D

więc wychodzi mi na to ze te stare opony w ciapku mają profil 90 i 11,2/10 jest wysokości zwykłej 12,4, Ok tylko jak pod błotnikiem mieściła się 12,4/11!!! :) (chyba kiedyś widziałem ciapka na takich to ledwo ledwo pod błotnik wchodziły

#27 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:45

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! @ Ferdek Właśnie zarzuciłeś temat, który ja i ojciec rozpracowujemy. ;) Otóż chodzi mi o to,że chcemy kupić do 360 koła do miedzyrzędzi (wąskie) 9,5x36 i zastanawiamy się jakie czy diagonalne czy radialne. Uwarzam,żę lepsze byłyby jednak radialki. Druga sprawa i to ciekawostka jeśli chciałbym kupić osobno opony i felgi to dużo przedrarza w komplecie taniej.Tylko komplet to jest opona plus dętka plus felga bez tarczy!
Panowie co proponujecie! Z góry dzięki. :D

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:10

@ Ferdek Właśnie zarzuciłeś temat, który ja i ojciec rozpracowujemy. ;) Otóż chodzi mi o to,że chcemy kupić do 360 koła do miedzyrzędzi (wąskie) 9,5x36 i zastanawiamy się jakie czy diagonalne czy radialne. Uwarzam,żę lepsze byłyby jednak radialki. Druga sprawa i to ciekawostka jeśli chciałbym kupić osobno opony i felgi to dużo przedrarza w komplecie taniej.Tylko komplet to jest opona plus dętka plus felga bez tarczy!
Panowie co proponujecie! Z góry dzięki. :D

Popytaj ludzi lub poszukaj w ogłoszeniach, bo dużo ludzi sprowadziło np. stare zetory lub mf-y na kołach 36 lub 32 i chętnie zamieli by lub sprzedali felgi i na to konto kupili 30 lub 34 felge, bo na 32 najszersza opona to 12,4 a na 36 to 13,6, a to musi być jakaś wąska ta felga?
Czy ta obręcz pasuje do gwiazdy z felgi 28? Myśle że do wąskich opon chyba nie trzeba radialek bo przecież ciężarów ciągał nie będziesz, a na takim małym balonie i tak będzie się nieźle uginać

#29 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:25

na radialkach łatwiej sie zakopać niestety.

To jest bzdura!!! Diagonalna opona styka sie tylko w jednym miejscu przez co latwiej zerwac przyczepnosc. Opona radialna styka sie cala powiezchnia z podlozem i dzieki temu ma lepsza przyczepnosc i nie zakopie sie latwiej. Co do trwalosci to radialki w MTZ 80 sa od nowosci czyli 17 lat i maja ponad polowe bieznika i wcale tak latwo sie nie przebijaja, a w zetorze opony maja polowe tego co w mtz i sa bardziej zdarte.

Na asfalt jednak diagonalna bedzie lepsza, bo stawia mniejszy opor, a w pole radialna lepszy uciag.

#30 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:28

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Dobra, ale tak jak w temacie ile mtg wytrzymają przednie opony napędowe w 4514 lub 7245? Lub piszcie po jakich przebiegach zmienialiście opony w ciagnikach!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:34

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Zależy mi na wąskiej oponie i dlatego 9,5x36 jest optymalną do 360. Co do gwiazdy to tak pasuje od 28 czyli standardowej do 360, 255 i od bodajże 330. :D Jeśli chodzi o używane lub na zamiane to mi to nie bardzo pasuje. Radialne opony tak ponieważ będę targał opryskiwacz 600 litrowy i rozsiewacz na 500 kg. Mam pola troche porozrzucane w promieniu kilku km. i komfort jako taki by sie przydał. ;) Nie musze tu dodawać że radialki mają lepszy uciąg, czyli lepszy styk z podłożem i klocek się równomierniej zużywa. :) A i nalepiej jakby miały nośność sporą. :)

#32 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:37

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Ja w zetorze zmieniałem z tyłu pierwszy raz po 12tyś mtg, czyli po 20 latach. a przedni po ok 8tyś mtg. A Djkrak czytaj całe posty to będziesz wiedział co miałem na myśli pisząc o zakopywaniu. porównywałe diagonalne petlas i radialne stomil. I z praktyki wiem że na radialnych stomilach zakopie się prędzej niz na petlasach. (i jedne i drugie są na c360) i o to ze jak juz straci przyczepność to radialka prędzej wyrzuca ziemie spod siebie.!!!!!!

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:43

Ja w zetorze zmieniałem z tyłu pierwszy raz po 12tyś mtg, czyli po 20 latach. a przedni po ok 8tyś mtg. A Djkrak czytaj całe posty to będziesz wiedział co miałem na myśli pisząc o zakopywaniu. porównywałe diagonalne petlas i radialne stomil. I z praktyki wiem że na radialnych stomilach zakopie się prędzej niz na petlasach. (i jedne i drugie są na c360) i o to ze jak juz straci przyczepność to radialka prędzej wyrzuca ziemie spod siebie.!!!!!!

To bardzo długo Ci chodziły u kumpla po 4 tyś mtg tył to sliki przód nawet wolniej się zużył, no ale kumpel dużo po szosach jeździł, u mnie liczniki nie liczą wiec nie chce strzelać lae około 6 - 7 tyś mtg w mf 255 wytrzymały, a czy u Was też jedno koło szybciej leci tzn łysieje?

#34 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:56

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Ja mogę powiedziec coś tylko na moim przykładzie, otóż przednie opony dużo szybciej sie zużywają i to co około 5 lat trzeba by nowe zakładac.Jest to 914 i tak generalnie jak nie macie mocno obciążonego przodu to naprawde szybko się zużywają. :rolleyes: Kolega napisał że przednie opony zmienił po 12 tyś. jeśli są to napędowe to gratuluje umiejętnego ich używania. ;)
To może być racja że radialne szybciej się zakopią ale na miękkim podłożu bo mają lepszą przyczepność i to jest logicznie uzasadnione.

#35 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:01

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! po 12tys zmieniłem tył nie przód!! A dlatego tak długo bo po szosach prawie wcale nie jężdze.

pozdro

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:06

Ja mogę powiedziec coś tylko na moim przykładzie, otóż przednie opony dużo szybciej sie zużywają i to co około 5 lat trzeba by nowe zakładac.Jest to 914 i tak generalnie jak nie macie mocno obciążonego przodu to naprawde szybko się zużywają. :rolleyes: Kolega napisał że przednie opony zmienił po 12 tyś. jeśli są to napędowe to gratuluje umiejętnego ich używania. ;)
To może być racja że radialne szybciej się zakopią ale na miękkim podłożu bo mają lepszą przyczepność i to jest logicznie uzasadnione.

To co diagonalne w łąki torfowe były by lepsze? Wojtuś to jak przód nie jest obciążony to szybciej się zużywa? Jak to?

#37 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:08

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! Tez sie zgodze ze PETLAS to dobre lacze :rolleyes: Mam w zetorku jedna bardzo dobry uciag ;)

Pozdro

#38 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:17

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi
kujawy to jes to!!!!!

#39 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:21

przy mtz 82 z 82 roku z tyłu jeszcze nie wymieniane, przy pronarze AN nisko profilowe siła uciągu jak smok zwłaszcza tył szerokie i cisnienie 0,8. dobrane ciśnienie w oponach to podstawa, jak kupować to opony niskociśnieniowe, diagonalne tylko do miedzyrzedzi

Ok ale czy te niskociśnieniowe szerokie potrzebują jeszcze obciążniki czy nie, tzn był taki temat, ale czy w normalnych warunkach np. w orce lub transporcie po lesie lub po śniegu więcej dają szersze radialne opony czy więcej obciążników?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:22

Ile mtg wytrzymują opony rolnicze w ciągnikach! A ja nic nie napisałem o diagonalnych. :rolleyes: Mam pozakładane obciążniki na przodzie i pod filtrem powietrza, czyli maksymalnie jak fabryka zrobiła ;) ale i tak musze jeszcze pare kg. dorobic z przodu bo jak podnosze pług czy agregat to go lekko nosi.Najgorzej jest jak się orze czy zawraca z niepodniesionym agregatem :)