maczopr

Najtańsza stodoła/wiata

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wiata
maczopr    0

Chciałbym postawić stodołę/wiatę do przechowania słomy/siana.Nie dużą rozmiary 4x5. Mam papę na dach i łaty do zrobienia konstrukcji.Chciałem dowiedzieć sie jakie są wasze spostrzeżenia i jakie płyty wyszły by najtaniej żeby obić konstrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Moim zdaniem daj sobie spokój z tą papą bo to dziadostwo lepiej kup jakieś rury najlepiej ze złomu wylej szklanki na dach daj jakąś blachę drugiego gatunku a na boki blachę odpadkową lub tą co od płyt warstwowych odrywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Może jakaś dobudówka do obory? wiaty?. Byłoby o wiele łatwiej i szybciej,nie zajęłoby zbędnego miejsca. A ile możesz przeznaczyć na ten cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najtańsze są konstrukcje łukowe, przy tej skali można pokusić się o wykorzystanie używanej elementów tuneli foliowych i przykryć to porządną plandeką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

ja bym na Twoim miejscu poszukał starych skrzyniopalet. Można to dostać za parę groszy gdzieś z hurtowni warzyw. i obić nimi taką stodołę, a potem zaimpregnować to starym olejem silnikowym. Pomysł, może śmieszny ale tani i nie najgłupszy.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

zaimpregnować to starym olejem silnikowym.

może nie wszyscy wiedz ale za używanie oleju przepalonego do konserwacji drewna leca karne punkty przy kontroli gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Kolego, moim zdaniem zrób troszkę większą wiatę/stodołę - zawsze więcej miejsca:), a wracając do tematu- materiał na lekką konstrukcję najtaniej znajdziesz z rozbieranych szklarni - na allegro są kratownice z rozbiórki wraz z słupami o różnych rozpiętościach (jednospadowe, dwuspadowe).

Na lekką konstrukcje w sam raz tylko nie sugeruj się rozstawem kratownic takim jak w szklarniach(one były projektowane pod inne warunki klimatyczne), musisz je gęściej rozstawić ale to już należy obliczyć w zależności jaka kratownica.

A na dach najtańsza blacha więc po odwiedzinach allegro możesz sobie koszty takiej wiaty szybko policzyć(kratownice i blacha na wymiar) a robocizna to już swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Najtaniej to budynek cały z drewna, pokrycie dachowe z plandeki od naczepy, dalszy sąsiad posiadał do tego lata kilka wiat, teraz zbudował jeden duży murowany garaż a na dach eurofala. Drewno to trzeba obliczyć ale plandekę to zazwyczaj otrzymujesz o wymiarach 13m x 8m, i konstrukcja lekka bo musi wytrzymać tylko około 1,5-2 kg obciążenia jest to prawie 10 mniej niż waży eternit i 5 mniej niż blacha. Tą plandekę sąsiad mocował zwykłymi wkrętami do blachy tylko podkładki dawał pod to. A i jak byś robił to zrób dach bardziej spadzisty niż w gdybyś robił standardowy dach, o kilkadziesiąt stopni większy gdyż tak lekka konstrukcja mogła by się zawalić pod wpływem pokrywy śnieżnej.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

ja jestem podobnego zdania, że najtańsza to właśnie będzie konstrukcja drewniana, jeśli posiadasz las masz już surowiec więc nie musisz nic kupić, jeżeli nie to i tak koszt potrzebnego drewna będzie dużo niższy niż w przypadku konstrukcji stalowej. Dodatkowym plusem jest że spokojnie taką konstrukcje można zrobić we własnym zakresie. Do tego jakiś impregnat + jakś tania blacha na dach, może ktoś wymieniał dach w okolicy i ma starą falową blache to na pewno by oddał za grosze. A jak wiata już nie będzie potrzebna, lub będziesz miał potrzebe zrobić czegoś większego lub trwalszego to konstrukcje robierasz i nie tracisz wielkich pieniędzy. A drewno - opał. Sądze że jeżeli pogoda by nie sprawiała jakichś większych problemów (typu wichury) to taka konstrukcja śmiało posłuży z 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj