Polecane posty

Chcę się z Wami podzielić projektem urządzenia, które pozwala na zmniejszenie spalania paliwa w silnikach wysokoprężnych.

 

Wymagana znajomość francuskiego (translate.google.pl też daje rade)

 

tr18IHfargspad2.jpg

 

A tutaj link do strony, na której użytkownicy działających już egzemplarzy SPAD© dzielą się spostrzeżeniami

 

 

systemgtract22anim.gif

 

 

Zasada działania jest prosta. Zbiornik napełniony wodą służy jako prosta wytwornica pary wodnej ( jak widać na zdjęciu, zbiornik można nagrzewać w dwojaki sposób : przeprowadzić rurę z kolektora wydechowego przez zbiornik, zamontować w zbiorniku wężownice podłączoną do układu chłodzenia silnika lub zastosować te dwie metody jednocześnie).

Para przechodzi przez "reaktor" (znajdujący się w rurze kolektora wydechowego) w celu jej przegrzania. W wyniku tego powstaje para sucha (nienasycona), którą doprowadzamy do kolektora ssącego.

Edytowano przez wesolybronek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

O ile dobrze pamiętam to już ktoś na AF testował podobny wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Słyszałem kiedyś o gościu co w osobówkach zakładał podobne instalacje - ponoć się sprawdzało ale zaraz policja wszystkich łapała i dowody rejestracyjne zabierała :) to strata dla państwa a zysk dla szarego obywatela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michasko
      stosuje to paliwo w swoim ferdku od ponad roku i nie widzę różnicy, a cena jednak o ok 50 gr mniejsza. Ciekaw jestem jak u Was spisuje się to paliwo?
    • Przez danielhaker
      Ponieważ istniały dwa tematy o cenach paliw a połączenie ich zrobiłoby jeszcze większy bałagan- założyłem jeden nowy a stare zostały zamknięte.
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/9683-jak-jest-cena-oleju-nap%C4%99dowego-w-waszym-regionie
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/69482-ceny-paliw
      A więc jakie są ceny w Waszych regionach? Czy będzie jeszcze taniej?
      Tak jak pisałem kilka dni temu, w Siedlcach olej napędowy 3,40zł/l w hurcie.
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam pytanie jaki dać spad dachu na wiacie o długości 7m?
      Dziekuje za odpowiedz
    • Przez tomlis1993
      Witam,
      mam pytanie odnośnie paliwa w Fendzie 308c. Po dłuższej pracy zbiornik paliwa jest cały gorący. Czym może być spowodowane to zagrzewanie się paliwa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj