Zaloguj się, aby obserwować  
gajor01

Sprzegło i hydraulika

Polecane posty

gajor01    0

Witam mam problem z massey 6160 a mianowicie jak wjechałem na pole było wszystko ok. ale jak dojezdzałem do konca pola musiałem zmniejszyc połbieg i od tego czasu sprzegło zaczeło się ślizgac i wogole nie jechał tylko szarpnał jak pusciłem sprzegło i koniec, moim zdaniem a podnosił normalnie.Gdy go dociągłem do domu i ostygł zapaliłem go i nie ma nawet siły podnies agregatu.Wogle sie nie dusi jak wyjscie hydraliczne włacze. Dodam ze spomaganie zaraz przestało działać po slizganiu się sprzegła Co to moze być??

Edytowano przez gajor01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

odpal i zajrzyj przez korek wlewowy do skrzyni jak masz gdzies blisko nieszczelnosc to ten olej bedzie sie "kotlowal" a jak szczelne to bedzie normalnie sobie stal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

a z ta jazda co moze byc ze ciagnik delikatnie szarpnie jak włacze bieg i puszcze sprzegło i stanie i słychac dziwne odgłosy.Włąsnie zobaczyłem przez ten wlew oleju i nic sie nie dzieje.Dodam jeszcze ze zaczely mi sie swiecic kontrolki od cisnienia oleju i awaria ciagnika ten duzy trojkat a takze teraz nie moge zmienic kierunku jazdy nie swieca sie te kontrolki.Co to moze byc?

Edytowano przez gajor01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

nie wiem jakie tam masz sprzęgło może siłownik puścił czy coś i nie ma ciśnienia i stąd świecące kontrolki moim zdaniem jakieś pomiary wskazane chyba że dawno filtr oleju nie zmieniany albo mały poziom oleju i nie ciągnie ale skoro zaglądałeś i jest to pomiary zostają albo ktoś bardziej kompetentny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

a co z tym podnoszeniem i cała hydraulika ze nie działa wspomaganie podnosnik i reszta.A pompa hydrauliczna moze być

Edytowano przez gajor01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Po pierwsze jaki stan oleju ( miałem zdarzenie że mówili "kiedyś sprawdzałem" , " jest na pewno" a w skrzyni sucho), następnie przychodzi mi do głowy ścięty klin lub inne uszkodzenie napędu pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

stan oleju nawet ponad mam a sciety klin czyli jaki przy czym??C to moze byc w koncu ??

Edytowano przez gajor01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koło zębate na pompie jest na kline i stożku mogło się poluzować i ściąć klin i cała hydraulika padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

a dokłądnie wiesz gdzie tą pompe moge wyciagnac tam pod ta pokrywa co jest duzo elektrozaworó z prawej strony koła zaraz przy moscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

jeżeli to faktycznie klin to po prostu w serwisie albo w jakimś sklepie z częściami na pewno da się dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

bo wystarczy olej spuscic i odkrecis pokrywe i pompe juz widac?A po za pompa moze to byc inna przyczyna z tym sprzegłem i hydraulika?Bo najpierw siadło to ze ciagnik nie umiał jechać szrpnął i od razu stanął a jak ostygł to hydraulika siadła i wzkazówka od skrzyni sie oswieciła

Edytowano przez gajor01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie wiem za bardzo ale moze jeszcze jakis zawor padl? tylko podpowiadam bo hyda. nie robilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

Dzwoniłem do mechanika ze to jakis wałek sie obrobił w sprzegle albo obok spzregła.Wiecie jaki by sie obrobił i ile on kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

obok sprzegla? :P ja to bym bardzis tawial na ten klin na pompie, nie mam pojecia o jaki mu walek chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor01    0

Jakis wałek o przekazaniu mocy z silnika na skrzynie ze sie lubi obrabiac frezy?Wiecie co to za wałek moze być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

aa wiem o jaki walek mu chodzi ale nie wiem jak on sie zwie moze "walek sprzeglowy" ale czy to to napewno? reki sobie nie daje uciac

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jakoś mi się nie wierzy że to ten wałek łatwiej i szybciej sprawdzić pompę bo wystarczy olej spuścić i dekiel zdjąć a żeby wałek sprawdzić trzeba rozpołowić nie wiem czy to dobry pomysł na sprawdzenie wałka ale jak na moje myślenie można wrzucić bieg i lekko pociągnąć ciągnik jak nie ruszy silnika znaczy że wałek padł ALE NIE POLECAM BO NIE WIEM JAKIE MOGĄ BYĆ SKUTKI sam sobie bym tak sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj