Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 17:50

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Witam
Jaka jest według was różnica w cenie i jakości między ładowaczami produkowanymi przez producentów ciągników a firmami jak np:Stoll,Quicke. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Dzisiaj, 09:31
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:06

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Masz namyśli różnicę w cenie między np ładowaczem MX a Claas'em produkowanym przez MX?

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:14

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki A może New holland i stoll.

#4 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 11 listopad 2012 - 18:18

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Jak niektóre firmy robią pod kolor i nazwę ciagników a to jest np.Mx czy Quicke , no napewno cena jest inna za MX w porównaniu po Agromaszu czy Pol-mota no i wykonanie inne np. tu poziomowanie mechaniczne tam chydrauliczne przewody schowane w ramie a na drugim nie predzej JD i Stoll bo chyba Jd robi tylko dla siebie ładowacze tak samo z polskich Metal-Fach niebieski z napisem Farmtrac :P

#5 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 listopad 2012 - 18:47

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Stoll produkuje ładowacze do new hollandów i tak jak jeden użytkownik napisał powyżej MX do claasów.
To jest coś takiego jak Cola original z biedronki produkowana przez Hoopa :) Ale jakość tak czy siak może być gorsza niż produkowana pod swoją firmę

@farmrtrac675dt zetor teraz też produkuje traclifty przez siebie

Edytowany przez TheBociek1996, 11 listopad 2012 - 18:50.

Wiem, że nic nie wiem.

#6 Share Ursus1614Turbo

Ursus1614Turbo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 18:53

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki MX jest produkowany do NH

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 listopad 2012 - 19:17

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki My mamy hydrameta, widoczność jest ograniczona przez belke poprzeczną, samopoziom mechaniczny, który OSZUKUJE. Udźwig, wytrzymałość jest bez zastrzeżeń, miałem okazje pracować identycznym ciągnikiem jak nasz z ładowaczem stolla, samopoziom hydrauliczny, nie oszukuje xP widoczność o niebo lepsza, allle obsadzony jest bliżej przedniej osi i ciągnik wymaga już przeciwwagi, nasz jest przy samej kabinie i takowej przeciwwagi nigdy nie używaliśmy. Za nowy ładowacz z łyżką 2,2, krokodylem 1.65m na dwóch siłownikach zapłaciliśmy 16400 zł wraz z adaptacją i podłączeniem. Za markowy trzeba było by dać conajmniej dwa razy tyle. Suma sumarum zakup uważam za udany;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 19:40

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki @TheBociek1996 Trac-lifty są produkowane przez firmę Humpolecké strojírny Humpolec
@yahooo777 jak długo masz tego hydrameta?
Przy kupnie ładowacza warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia sworzni, które po paru latach użytkowania lubią się odginają czego doświadczam w hydramecie. Tylko dwie polskie konstrukcje mają to zrobione na styl zachodni: Metal-fach T241 i Ursus Tur 620

Edytowany przez adikpl1, 11 listopad 2012 - 19:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 11 listopad 2012 - 20:06

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Od wiosny 2009. Jak na razie luzów na wszelkich tulejkach i sworzniach nie ma
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 20:08

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki

MX jest produkowany do NH

Chyba nie :P
MX robi dla Claasa
Alo [Quicke] robi dla Valtry/MF
Stoll robi dla CNH i SDF
Fendt ma swoje ładowacze, Pronar i Ursus też :)

Owszem można ładowacze wymieniać między markami ciągników, ale mam tutaj na myśli kwestię "brandowania" ładowaczy pod określone marki ciągników.

A co do różnicy w cenie- wszystko zależy od podejścia dealera, bo czasami "firmowy" ładowacz do Claasa [czyli MX malowany na zielono] kupimy w zestawie z ciągnikiem taniej niż osobno u innego dealera MX, a mogą być sytuacje takie że tej różnicy w cenie nie ma.

#11 Share Ursus1614Turbo

Ursus1614Turbo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:00

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Aha to chodzi o ten sposób. Bo ja akurat przy swoim NH mam MX

#12 Share marcus93

marcus93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:06

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki szczerze mówiąc to gdy patrze na swojego Quicke i oglądam tan sam model na MF, to poza czerwonym kolorem i napisem "Massey-Ferguson" nie widze różnicy....

#13 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 12 listopad 2012 - 19:30

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki A co myślicie o tym ładowaczu na takie mniejsze gospodarstwo?

http://moto.allegro....2771236215.html
Deutz is Power!

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 17:48

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Widziałem takie cudo na żywo. Wykonanie dość dobre, dużo lepsza widoczność niż przy moim ładowaczu,nie jestem pewien ale wynosi wyżej od hydrameta, konstrukcja dość stabilna. No ale obsadzony jest 12 cm bliżej przedniej osi i cała wieżyczka nachylona jest na przód, co wg mnie zabiera sporo z uciągu

#15 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2012 - 18:51

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki A wiesz może jak te tury się sprawują?
Deutz is Power!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:12

Orginalne,fabryczne ładowacze czołowe vs zamienniki Koleś który ma pole przez miedze z nami ma taki ładowacz na pronarze od wiosny i nie żalił się na niego, na pronara owszem ale z ładowacza jest zadowolony;)