Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share papusiek

papusiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:46

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 A myślałeś o prasie deutz fixmaster 230 oc ,ciągam taką k 420 i z nożami śmiga całkiem dobrze ,jest to nowy skład :)prasa walcowa .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 Dzisiaj, 19:25
  •  

#42 Share shock

shock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:03

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 polecam filmik ! : )

#43 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 18 maj 2013 - 12:40

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 No więc jestem po rozruchu, więc pierwsze wrażenia pozytywne. Zgniot ok, noże tną na ładną sieczkę, niestety w zestawie 15 noży + zgniot od początku na 8 (bela 160) udało mi się osiągnąć w niezbyt dużym pokosie zawrotną prędkość 3km/h (oczywiście kiszonka). :D Było słychać po silniku co przeżywa. Myślę żeby pracować komfortowo na tych ustawieniach koń o mocy 150 KM byłby nie za duży. ;)
Na dniach będzie robiona kiszonka z koniczyny, także ustawie jakieś rozsądne parametry (bele 120, zgniot troszkę mniejszy) i zostawię 3-4 noże i zdam relacje. Fota jakaś też pewnie się znajdzie.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#44 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:01

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 Te wszystkie historie z tym, że jedna prasa mniejszą gęstość osiąga, druga większą (mowa o tych poprawnych konstrukcyjnie, czyli zachodnich) to brednia. Kuzyn ma mchalle 660v, ja nh br6080. PRzy max zgniocie ciężar balotu jest taki sam, a rozmiar też, więc gdzie tu jest sens gadki, że wal cowa lub rotor bardziej zagęszcza? Bzdury. Rotor może jedynie przyspieszyć podawanie materiału do komory, tj podłoga przed rotorem, która zarazem zapobiega zapchaniu się tak widełek jak i rotora (to jest w nh gorsze, ponieważ jest podłoga za rotorem). W tymże nh też słabe były łańcuchy - napis ecoline na nich mówi sam za siebie, jednak prasa przez pierwsze 2 lata pracowała na max wydajności i po 3tys bal łańcuchy (boczne, bo główny jest pancerny, skrzynia też) za kwotę ok 300zł nie są tragedią. Osobiście dziś z perspektywy czasu brałbym metal fach z589 z siatką rotorem nożami itp. Lepiej kupić tańszą prasę i częściej zmienić, bo jak się trafi felerny egzemplarz, to przynajmniej sprzedając tańszą prasę mniej się straci, a najdroższe maszyny opłacają się tylko na usługach na dużych obszarach (nie warto robić usług rolnikom do 20 ha, bo zwyczajnie nie mają kasy, albo tak słabe zbiory, że żadnego zysku z tego nie ma).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#45 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:04

Te wszystkie historie z tym, że jedna prasa mniejszą gęstość osiąga, druga większą (mowa o tych poprawnych konstrukcyjnie, czyli zachodnich) to brednia.

http://k.farmer.pl/i/01/41/03/014103_800.jpg

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#46 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 15 czerwiec 2013 - 01:39

http://k.farmer.pl/i/01/41/03/014103_800.jpg

Ciekawe dlaczego wygrał sprzęt wystawiony przez Korbanka. Ciekawe jest też to, że te same modele uzyskiwały kilka lat temu inne wyniki. Niech jeszcze napiszą ile kw/kg masy potrzebują te prasy. Na ten przykład variant (jedyna prasa, w której balot kręci się w inną stronę i jest obracany od rotora) bez noży w słomie potrafi zadusić fendta 312 vario, a on słaby nie jest, jedynie krótki. Wujek mój do rollanta musiał zmienić ciągnik. Lambo 90 km nie dawało rady. Te Te testy są nie miarodajne. Abym w nie uwierzył, musieliby u mnie na polu każdą prasą ukręcić ze 2 - 3 baloty na max ustawieniach i wtedy by można pogadać, a tak pic na wodę fotomontaż. Tu na forum też różni bajkopisarze chwalili jaki to cudowny i wspaniały jest farmtrac czy new holland. Na dzień dzisiejszy nie brałbym ani jednego, ani drugiego, tylko 2 landini, ale nie doceniałem tej marki, jest słabo rozreklamowana, a krewny ma i turem rowy kopie nim na łące i nie ma żadnych luzów. Wymienił tylko sprzęgło kompletne za 3600zł po 4tys mth. PRzy takim przebiegu, to zetor jest bardziej kosztowny w utrzymaniu. Sorry za ot, ale nie mogłem się powstrzymać. Kilka lat temu jeszcze też byłem taki naiwny. Dziś już nie uwierzę w te bajki.
EDIT:przyznaję rację w tym, że bardziej firmowe prasy starczą na dłuższy czas użytkowania (welger kostka, sprawna wiek ok 50lat).

Edytowany przez look19, 15 czerwiec 2013 - 01:41.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#47 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 17:55

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 Tylko widzisz z landini to jest ten problem że malo się ich sprzedaje i np ja mam dealera w okolicy który ma landini zetory i ursusy. Jaką mam gwarancję że nie zwinie interesu i serwisu jeśli chodzi o landini tak jak to zrobił z innym ciągnikiem? Inna kwestia to części bo niby składak z znanych podzespołów ale jednak takie New Hollandy sprzedają się hurtowo i co jak co ale części raczej do nich będą. U siebie mam NH T5060 i pracę NH BR6090 a niedługo będzie jeszcze TD5.85. Nie jest to fendt wiadomo ale czy landini są lepsze to ciężko stwierdzić... Nie powiem że ciągnik był bezawaryjny bo się d*perele na gwarancji psuły ale nie jako tako części tylko tutaj ciała dał montaż. Bo np kanał odpływowy od klimy był zatkany, uszczelniacze poprawiane, no i zdjęło przewód od hydrauliki i olej się wylał bo ktoś chleba nie jadł jak go przykręcał. Jeśli chodzi o części mechaniczne to wszystko jest ok przynajmniej po 700 godzinach pracy. Belarka (łancuchowa) zrobiła około 700-800 bel bezawaryjnie.

Ciągnik z prasą sobie radzi. Nigdy nie robiliśmy z pełnym kompletem noży zazwyczaj bez lub z 4 nożami to bardzo szybko się beluje. Bele są dobrze ubite z owijaniem siatką nie było problemów. Prasa ma panel sterowania funkcję automatycznej pracy że nie trzeba nic naciskać jak ktoś lubi to ma i manual, chowane noże, z kabiny ustawiane dobicie beli oraz owijanie siatką co 0,25 obrotu

Napewno Welger czy MC Hale to nie ta półka, ale czy metalfacha warto kupować to nie wiem. Nas prasa wyszla 90 tyś brutto a ciągnik 165 tyś. Na tyle mozna było sobie pozwolić i nie wiem ale chyba cena jakość to wychodzi przyzwoicie. Zapewne będą się psuly tak jak i wszystkie ciągniki, ale raczej rzadziej niż polskie maszyny czy zetory lub landini.

A co do tej tabelki to jeszcze jest czynnik ludzki ważny bo jak się trafi słaby kierowca ciągnika to i Fendem nic mądrego nie ukręci;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share ziko1

ziko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 19:44

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 Koledzy wyniki pomiarów gęstości bel na pokazach w Kąkolewie zależą w największym stopniu od :
- umiejętności operatora ( zapoznanie i praktyka ze sprzętem który będzie pokazywał na pokazie)
-konia pociągowego (mocy , bo to zajefajnie wygląda jak śmiga z zawrotną prędkością zestawik)
-no i prasy
Mniej widowiskowy pokaz z dużo mniejszą prędkością roboczą na max ustawieniach prędkości wałka 1000 wykaże dużo większe zagęszczenie beli oraz efekt estetyczny wyglądu beli.

#49 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 10:21

Lely Welger 445 / McHale F5500 vs Agrotron K420 W pełni się zgadzam z przedmówcą. Chcąc bardzo dobrze lub maksymalnie zbić belę nie można pędzić 15+ km/h ...

#50 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 08:59

Odświeżam trochę bo przymierzam się do zakupu prasy zmiennokomorowej. I teraz jest dylemat podobny do tego co miał kolega który założył temat. W grę wchodzą dwie prasy: Mchale V660 i Lely RP160V (dawna RP 445) Rozmawiałem ze sprzedawcami tych pras i wiadomo każdy chwali swoje, ale ku mojemu zaskoczeniu żaden nie powiedział złego słowa na konkurencję, wręcz przeciwnie, diler MChale chwalił też lely, a diler lely wypowiadał się tez pozytywnie o mchale. Czytając opinie na forum skłaniałbym się do zakupu mchale z uwagi na lepsze wyposażenie standardowe i z powodu awarii tych łożysk rolki napinającej pasy w prasie lely. Ale od tego roku lely poprawiło te łożyska, dali mocniejsze i dwurzędowe, dodatkowo ulepszyli system smarowania bo teraz już wszystkie łożyska są smarne. Dołożyli także nowszy panel sterujący e-link. Po rozmowach ze sprzedawcami dowiedziałem się ze w przypadku lely łatwiej jest z częściami zamiennymi bo lely ma swoje magazyny w Polsce, a dodatkowo wszystkie łożyska są metryczne i można je dostać w każdym dobrym sklepie. W przypadku mchale części na zamówienie jada z zagranicy wiec w razie naprawy trzeba trochę poczekać, dodatkowo wymiary są w calach i już nie pasują polskie zamienniki. 

Dziś wpadłem jeszcze na pomysł by wziąć pod uwagę również prasę pottinger impress 155V ale nic o niej jeszcze nie wiem, jaka jakość, jaka cena itp. 

Dodam jeszcze, że za lely w moim przypadku przemawia bliskość serwisu w odległości 15km. Podobna odległość do serwisu pottingera,a do mchale duuuuuużo dalej.

Prosiłbym użytkowników  o radę, którą prasę wybrać i dlaczego. 

Edytowany przez jacekkombajnista, 10 marzec 2016 - 15:38.

#51 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 14 kwiecień 2016 - 08:59

stoję przed podobnym wyborem tylko że ja raczej zdecyduję się na Mchale głównie dlatego że biorą ode mnie starą prasę w rozliczenie i jeszcze parę maszyn od nich mam brać. Możesz powiedzieć ile Tobie wołają za te prasy?

#52 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 13:56

Po rozmowach ze sprzedawcami dowiedziałem się ze w przypadku lely łatwiej jest z częściami zamiennymi bo lely ma swoje magazyny w Polsce, a dodatkowo wszystkie łożyska są metryczne i można je dostać w każdym dobrym sklepie. W przypadku mchale części na zamówienie jada z zagranicy wiec w razie naprawy trzeba trochę poczekać, dodatkowo wymiary są w calach i już nie pasują polskie zamienniki. 

to zależy jaki dealer, jak dealer sprzedaje kilka pras rocznie to raczej dużego magazynu cześci nie bedzie trzymał, większy dealer ma zawsze jakis magazyn z częściami, druga sprawa że te prasy aż tak strasznie się nie psują , a takie rzeczy które mogą ulec awarii w takiej prasie to raczej powinny być dostępne od reki, bo łożysko czy łańcuch nie wspominając o takich rzeczach jak palce do podbieracza czy noże to powinny być na stanie,

#53 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 10:53

stoję przed podobnym wyborem tylko że ja raczej zdecyduję się na Mchale głównie dlatego że biorą ode mnie starą prasę w rozliczenie i jeszcze parę maszyn od nich mam brać. Możesz powiedzieć ile Tobie wołają za te prasy?

Mchale v660 za 127 netto ale cos  tam by jeszcze urwał z tego. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport