Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian11

Szkoła rolnicza ( zasady )

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrian11    0

Mam 16 lat i zamierzam pójsc do szkoły rolniczej i oto moje pytanie " chciałbym po ukonczeniu szkoły zacząc studia MGR , Inzynier i nastepnie studiowac informatyke itd czyli do 25 roku zycia uczyc sie i po 25 zacząc prace dobrą opłacalna wtedy rodzice beda mieli 43-46 lat i jak to jest z tym ze jak sie skonczy szkołe to dostaje sie jakieś pieniądze na start ? moi rodzice brali w poprzednim roku młodego rolnika dostali 75 tys to przeszkadza czy nie ? i na jakich to zasadach działa bo kumple cos mówią o tych pieniądzach wiec lepiej sie dopytac od was wy macie wiecej stycznosci z tym ;p . I Ostatnie pytanie czy osoba po szkole rolniczej i studiach informatycznych i mgr moze starac sie o pracę w AGRIMR ? bo podobno dobrze płacą tam wiec mozna byłoby sprobowac ;p co o tym myslicie

 

Przepraszam za nowy temat ale szukam i szukam i nic nieznalazłem dziekuje za odp bo niejestem w temacie a kumple nic niechcą powiedziec aby mówia ze kase sie dostaje ale na jakich zasadach to najwazniejsze ;p dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Coś słabo szukałes :) . Pieniądze możesz dostać ale musisz mieć min.18lat, wykształcenie rolnicze i musisz przejać gospodarstwo o powierzchni wiekszej niz 10.40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a poza tym jest straszna nagonka na informatykow. ludzie skladaja papiery na ten kierunek masowo. czyli za te 10 lat prawdopodobnie bedzie przepelnienie. i skoro masz zamiar studiowac informatyke nie polecam szkoly rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

kolego bez urazy ale masz dopiero 16 lat - skończ tak jak zakłdasz najpierw te szkoły a za 9 lat będziesz się martwił o rózne dotacje. teraz zakładanie takiego tematu to bezsens. nawet nie wiadomo jak będzie wyglądała polityka rolna za rok a Ty się pytasz co będzie mozna wziąć za 9 lat. powodzenia w kształceniu bo teraz przed Tobą prawdziwe wyzwania (wedle tego co schesz osiagnąć) bo to co było w gimnazjum to była zabawa - wiem cos o tym bo jestem na IV roku politechniki i łatwo nie jest a i o pracę róznie o tez sobie zakładałem że po studiach to żyć nie umierać - w dzisiejszych czasach nie ma co tak wybiegac w przyszłość bo wszystko za szybko się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian11    0

Nie no ja tylko sie pytam na jakich to zasadach działa a co do przyszłosci to własnie informatyka troche jest przeludnienie juz sam niewiem na co mógłbym xD chciałbym sie uczyc nawet i do 25 roku zycia ale zeby pozniej miec prace i dostawac 5 tys miesiecznie lecz to nierealne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Masz chociaż pojęcie o informatyce, programowaniu czy lubisz siedzieć przed kompem i grać w LoLa, dlatego wybrałeś ten kierunek? Jeżeli wybrałeś, bo ubzdurałeś sobie, że to jest łatwe i przyjemne, do tego zaraz po studiach będziesz siedział w klimatyzowanym biurze to się rozczarujesz. W tej branży liczą się umiejętności, skończone jakieś dobre kursy a dopiero później studia. Jeżeli skończysz jakąś tam uczelnię, bez specjalnym wyróżnień, osiągnięć, to co najwyżej będziesz administratorem sieci w jakiejś firmie i zarobisz 5 tys ale przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj