Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwoty mleczne

2690 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 01 luty 2015 - 12:38

Kwoty mleczne

stąd że w tym roku przecież do tej pory pobierają 5% z transakcji a zanim przestaną pobierać to jeszcze chyba z 10 dni minie, transakcji było w tym roku na pewno dużo bo wcześnie zaczęli krzyczeć o gigantycznej nadprodukcji. wynik zbiorowej paniki -> dużo transakcji -> dużo wolnej kwoty z którą i tak nie będą mieli co zrobić bo sie kończy kwotowanie

heloo... ale on pisze że z ubiegłych lat. bo to że mają zwracać tegoroczne 5% było już tu kilkakrotnie wałkowane na tym forum

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kwoty mleczne Dzisiaj, 02:08
  •  

#2162 Share kasiak

kasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 luty 2015 - 12:37

Kwoty mleczne Kupię 5000 kwoty mlecznej 40 gr/kg woj.mazowieckie

#2163 Share james

james

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 luty 2015 - 14:39

Kwoty mleczne

a ja chętnie przygarnę z 10 tys po 40 gr. podlaskie okolice ciechanowca

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Pielęgnacja skóry bydła zobacz »

•  

#2164 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 luty 2015 - 14:50

Kwoty mleczne

czytałem projekt zmiany ustawy (po przyjęciu przez senat) - i wg mnie zwrot 5 %  dotyczy wszystkich transakcji zawartych w ostatnim roku kwotowym - zdaje się, że kupować można było od sierpnia czy września  2014 do końca lutego i wszyscy którzy zawarli w tym czasie umowy powinni dostać te zabrane 5 % z powrotem. ARR z urzędu powinien wzruszyć decyzje zatwierdzające umowy zbycia które otrzymali rolnicy  - i je z marszu zmienić. Ale że w Polsce jest różnie to trzeba mieć na uwadze, że czasem to rolnik będzie się musiał pofatygować i napisać wniosek o zmianę decyzji.

#2165 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 luty 2015 - 16:21

Kwoty mleczne mi babka z arr mówiła że z urzędu dostanę zwrot.

#2166 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 03 luty 2015 - 21:08

Kwoty mleczne

przeczytałem wasze posty i  do końca nie mogę niektórych z was zrozumieć , najpierw kupujecie tony paszy dla swoich krówek krowy mlekiem leją kwotę razem z paszą pożerają a potem się użalacie że kwoty krajowej nie wystarczy że cena mleka nie pokrywa kosztów .

róbcie tak dalej bo tylko dilerzy paszy się obławiają ,a wam tylko gnój i robota zostaje .

Edytowany przez robert1226, 03 luty 2015 - 21:09.

#2167 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 03 luty 2015 - 21:42

Kwoty mleczne

hehe no takich jest więcej... dziś kolega się chwalił że w ciągu 2 lat wydajność mu wzrosła o 1500 od sztuki... i co on to tym krowom nie daje.... a za chwile... że znów trzeba kwoty dokupić... jakieś 20tys zł na ten cel i w tym momencie te jego "cukrowanie" do żłobu kompletnie przestaje sie opłacać... a jego teściu po cichu... że taniej to mleko kupić było i mnej roboty :P Cena mleka powoli w dół, cena śruty rzepakowej, młóta i jakiś tam ekstra dodatków raczej nie spadnie. Roboty od rana do nocy przy 40szt dojnych a efekt ekonomiczny raczej słabo widoczny... Eh on Inżynier zootechnik... ja inżynier agroekonom i ciężko sie dogadać :P

#2168 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów

Napisany 03 luty 2015 - 23:01

Kwoty mleczne

Ale też całkowite odstawienie pasz wysokobiałkowych, koncentratów celem zmniejszenia wydajności skutkuje poważnymi problemami. Sam miałem okazję się o tym przekonać na własnej skórze, odstawiliśmy "kupną" na 3 mies. wydajność spadła, ba i to jeszcze jak tyle że kosztem zdrowia krów. Dwa miesiące dochodziły do siebie i mało brakowało żeby mleko poszło za cały miesiąć w PK. Ot i tak na tym zyskałem...

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#2169 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 luty 2015 - 07:23

Kwoty mleczne

kolego a nie wydaje ci się że kupne pasze maja w swym składzie składniki powodujące uzależnienie?  zmień tylko producenta a do mordy nie chcą wziąć . ja w już jakiś czas nie daję kupnych i nic się nie dzieje .mam kumpla co też do mieszalnika chyba i nutelle kładzie a wciąż płacze że nie ma pieniędzy

#2170 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 04 luty 2015 - 07:41

Kwoty mleczne Tyle że on obciął całkowicie a nie zamienił na własną. Każda pasza w każdej firmie ma dodany jakiś tam zapach i krowy tego szukają dlatego chcąc zmieniać producenta najlepiej przez min. tydzień czy dwa mieszać jedną z drugą

Edytowany przez PATr, 04 luty 2015 - 07:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 luty 2015 - 07:44

Kwoty mleczne

Wysokowydajnej krowie jak nie da się odpowiednio  zbilansowanej paszy ,to tak jak kolega Pedro pisze ,więcej problemów i kosztów  jak ta kara za nadprodukcję warta .   

hehe no takich jest więcej... dziś kolega się chwalił że w ciągu 2 lat wydajność mu wzrosła o 1500 od sztuki... i co on to tym krowom nie daje.... a za chwile... że znów trzeba kwoty dokupić... jakieś 20tys zł na ten cel i w tym momencie te jego "cukrowanie" do żłobu kompletnie przestaje sie opłacać..

W tym roku faktycznie w związku z koniecznością zakupu kwoty ,opłacalności nie ma,lub jest minimalna  ,ale zobaczymy co będzie za rok ? Czy mimo zapowiadanego spadku ceny mleka ,gdzie wyjdzie lepszy zysk ? Czy u tych co mają wysokowydajne krowy i karmią je odpowiednio czy u tych co ''nie kupuję '' mleka i mają wydajność przeciętną ? 

#2172 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 04 luty 2015 - 08:48

Kwoty mleczne

A czy nie lepiej dać krowie własne zboże ,otreby pszenne i do tego śruta rzepakowa ,troche mniejsza wydajnośc ale i koszty mniejsze kary nie trzeba zapłacić i krowa dłużej w stadzie a nie jak te żyłowane 3-4 lata góra gdzie tu efeky ekonomiczny

#2173 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:17

Kwoty mleczne

Żywienie winno być ustalone w zależności od wydajności krowy . Równie dobrze można wykończyć w 4 lata przeciętną krowę ,źle ją karmiąc .  

Odnośnie kar . Nie wszyscy je płacą po pierwsze ,a po drugie jestem przekonana że przy wysokowydajnych krowach i tak więcej zysku zostanie jak przy tych przeciętnych. Po prostu ci co mają dobre krowy i przekroczą limit stać ich dokupić kwotę lub zapłacić  karę bo mają na to ,chyba że przesadzili z inwestycjami .

U mnie we wsi jest rolnik co ma stado z kiepską wydajnością ,do tego  od polowy grudnia nie ma limitu  . Mleko wychodzi mu zaledwie złotówkę i nie ma za co dokupić kwoty ,bynajmniej tak twierdzi . Karę będzie musiał mieć z czego zapłacić .  Paszy nie kupuje ,krowy ma niewymagające pod względem żywienie ,ale pieniędzy też nie ma . 

#2174 Share aras8593

aras8593

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:35

Kwoty mleczne

Koszt produkcji jednego litra jest mniejszy przy krowach wysokowydajnych, dla których dodatkowo inwestuje się w gotowe pasze...

Moim zdaniem zawsze opłaca się karmić krowę proporcjonalnie do wydajności i nigdy na niej nie oszczędzać!!! Inaczej odbija się to na zdrowiu!

U siebie jak chciałem zaoszczędzić to od razu posypały się zapalenia, a jak wiadomo słabej krowy nie wyleczysz z mastitis.

#2175 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 04 luty 2015 - 09:55

Kwoty mleczne

No to podaj ten koszt , bo mi wychodzi że przy 6 tys od krowy koszty są najniższe.  U mnie przy  własnych paszach+zakup tylko dodatków  jest to 70 - 80 gr .

Jaką masz stratę jak CI marnuje się taka wysokowydajna sztuka ? Niestety nie do końca jest tak że wszystkie inwestycje się zwrócą a na pewno nie przy obecnych cenach . 

Co do kwot to u nas szukanie po znajomych i sąsiadach już nic nie daje .- okazie się pokończyły .

Dużo chętnych , płaci się na obecny dzień po 50 gr i raczej już nikt taniej nie sprzeda .

Edytowany przez marko-kolo, 04 luty 2015 - 10:20.

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#2176 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów

Napisany 04 luty 2015 - 10:55

Kwoty mleczne

Dokładnie, @Meg dobrze mówi, wszyscy są mądrzy że dają swoją i wychodzą na to samo co sąsiad który pompuje w żłób co się da. A więc zastanówcie się załóżmy sąsiad ma krowę z wydajnością 12 tys. wy macie krowy po 6-7 tys i kto w takiej sytuacji będzie miał niższe koszty produkcji?

Druga sprawa tego co zwiększył wydajność o 1500 od sztuki, jeśli udało mu się to osiągnąć na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia to tylko pogratulować! Spróbujcie zwiększyć do takiego poziomu wydajność w rok od krów, które całe życie były żywione byle jak. U mnie ojciec konserwatysta nie wierzył w "kupne", ale się przekonał po dłuższym stosowaniu pasz wysokobiałkowych, dodatków, premixów, że jednak TO COŚ DAJE ;) A co do kupna kwoty przez tego gościa jeśli narzeka to fakt trochę głupie, bo świadomie przekracza i powinien się liczyć z tym, że musi dokupić. Ale mimo tego, że przekroczy i wywali kasę, on jest na wygranej pozycji bo ma już krówki dopieszczone, wyszykowane i od kwietnia krówki pompują mleko na max możliwości. 

Miałem ponad dwa lata temu przykład u kolegi w wiosce, krowy łapały zapalenie jedna po drugiej, biegunki krwawe i inne różne problemy z żołądkiem. Nie wiedział już co robić wziął żywieniowca, wszystkie pasze mu sprawdził sianokiszonka, qq, zboże i "kupne" i wszystko ok. Okazało się że piły wodę na wybiegu ze strugi, do której szła gnojowica z płyty kilka gospodarstw wcześniej. Zagrodził, podleczył krowy żywieniowiec namówił go na kompletny pakiet żywieniowy z sano. Fakt, że na początku koszty go przerażały, a efektów znaczących nie było,  ale teraz on sam namawia innych żeby się nie zastanawiali bo krowy z przeciętnych doszły do wydajności 10.5 tys i jest b. zadowolony. 

W TopAgrar był też artykuł o rolniku, który wprowadził cały pakiet z sano i wszystko fajnie opisane od początku, od wysokich kosztów do niewiarygodnej wydajności.

#2177 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 luty 2015 - 11:12

Kwoty mleczne my cały czas karmimy tak samo swoje zboże + śruta rzepakowa+ śruta sojową + drożdże + witaminy. Zabranie białka skutkuje tym że krowa po wycieniu zamiast 35l da 25l a taka 4 miesięcy cielna zamiast 20l da 10l dziennie. Kiszonki i zboża zje tyle samo a do tego ciężko ja zacielić. Potem 4 miesiące sprzed porodem przestanie całkiem dawać. Jaki sens karmić i gnoj wywalać od 20krów i mieć 200l co drugi dzień.

#2178 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 04 luty 2015 - 14:01

Kwoty mleczne z tymi chorobami to roznie bywa, niska wydajność nie musi oznaczac problemy ze zdrowiem krow, to ze gospodarstwo ma wydajność na poziomie 4-5 tys nie oznacza chorego stada, wręcz przeciwnie, krowy zyja znacznie dluzej i mniej z nimi problemów, wiem po sobie z poprzednich lat, weterynarz przyjezdzal dosłownie 2 - 3 razy do roku przy stadzie 15 krow. Wielu ludzi ma postawiony cel, wyzsza wydajność za wszelka cene, sa gotowi nawet dolozyc, byle tylko wydajność była wyzsza, Warto wziasc pod uwagę ze ceny mleka będą spadac, a ceny pasz będą szly w gore, po zniesieniu kwot popyt na pasze wzrośnie, był czas ze kilogram pelnoporcjowki rownal się 0.7 mleka, i to miało jakiś sens, ale jak będzie kilogram pelnoporcjowki na rowni z dwoma litrami mleka wtedy nie pozostanie nic jak likwidacja stada, bo przecież bez srot wysokobiałkowych się nie da. tak jak tu ktoś napisał.

#2179 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 04 luty 2015 - 14:40

Kwoty mleczne nie można popadać w skrajności. Znam ludzi którzy traktują krowy jak fabryki mleka. Skutek jest taki że przy 30krowach weterynarz jest tam dwa razy dziennie. Większość krów w wieku 4-5lat idzie na utylizację albo są sprzedawane za 500zł. Rotacja taka że jałowek brakuje bo rozrod całkowicie leży. Na dodatki idzie ponad 6tys miesięcznie. Ale wydajność 10tys.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1120 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:07

Kwoty mleczne

@nightmare obniżenie wydajności nie skutkuje problemami, ale wszystko z głową. Jeśli były wcześniej karmione dość obficie i obciąłem treściwą wysokobiałkową do zera co prawda stopniowo, dostawały tylko swoją, witaminy, somik i min. dawkę buforu ale mimo wszystko mieliśmy poważne problemy ze zdrowiem wymion przede wszystkim. A żołądki też się rozregulowały, do tego stopnia że niestrawiona qq była w kale. Mocznik na poziomie 70-100 więc samo to mówi za siebie, parametry bi 2.6 tł 3.7. Za to somatyka ponad 400 kilka razy, a w zbiorniku połowa mleka. Człowiek uczy się na błędach, ja już drugi raz takiego błędu nie popełnię...