buhaj0200

krowa problem z dojeniem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buhaj0200    0

witam mam pytanie krowa mi siew wycieliła wczoraj o 7 rano wydoiłem ją z siary dała 30l mleka potem zaczełem doic o godz 2 i ona zaczeła kopac zwalac dojarkę wydoiłem ją na siłe i ona nieda dotknąc wymianie bo ją boli czy to zapalenie czy jakis obrzęk poporodowy? kupiłem jej taką masc i jej wymie smaruje co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

po prostu ma napuchniete wymnie i tyle po tyg. powinno minąć ale przez ten czas musisz masowac podczas udoju i na sile ja zdajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

30l siary...to jak na pierwszy raz jakieś 10 razy za dużo wydoiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Normalna rzecz po ocieleniu,że wymię jest opuchnięte i bolesne.W wiekszości przypadków obrzęk mija samoistnie.Przy tej ilości mleka co piszesz musisz doic ja częsciej niz 2razy,Masz maśc to smaruj,bo dobrze robi wcieranie balsamów,żeli,mazideł o zapachu miętowym,które oziebiają wymię.Nie smaruj maścią Jodocamphorową ktora rozgrzewa wymię ,bo zaostrzy stan chorobowy.Ale przedewszystkim musisz dokładnie ją doić ,choć wymaga to duzego wysiłku.Może pomocnym w tym okazac sie poskrom,choć nie kazda krowa na nim ustoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Miałem podobny problem ,ale ja wprowadziłem do takich 150 kg cielaków i po 3 minutach była wydojona i tak parę razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Nie należy zdajać całości siary nic się nie stanie jeżeli zostawimy ją. Krowa na 100% nie dostanie zapalenia a wydojenie całej siary może spowodować odwapnienie się krowy, a dojenie takiej ilości siary to poprostu masakra. Wiadomo że nie można zostawić całego wymienia siary, ale zdajanie tak dużych ilości jest raczej nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez rolnik50028
      Witam mam dylemat co hodować byki mięsne czy krowy polskie czerwone zachowawcze mam 3h
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Berciik2015
      Mam do zaoferowania 3 krowy wysoko cielne termin ocielenia  11.04. Krowy są wysoko mleczne 1 sztuka rasy hf ok 97,5% oraz 2 krzyżówki hf75%-sm25%.  Są to odpowiednio 1 pierwiastka,  2 po 2 ocieleniach i 3 po 3 ocieleniach.  Krowy dojone były dojarką[zasuszone 26 luty], dawają średnio  38 litrów dziennie. Są dużego kalibru. 22 marca dostały bolus kekstone. Zacielane były sztunie wysokiej klasy hf. Sztuki są bardzo  spokoje. Waga krów ok 670-750 kg. Cena 5500zl brutto  z możliwością negocjacji. Sprzedaję z powodu  ograniczenia  produkcji 
    • Przez kamil5421
      Sprzedam paszowóz Trioliet 12m3 . Opis w Linku https://www.olx.pl/oferta/paszowoz-trioliet-12m3-2-1200-nie-straumann-pekon-10m3-CID757-IDsQrjj.html
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj