Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsze polskie buhaje

419 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 maj 2012 - 14:27

Najlepsze polskie buhaje Jakie są najlepsze polskie buhaje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsze polskie buhaje Dzisiaj, 21:12
  •  

#2 Share radek24

radek24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 maj 2012 - 14:44

Najlepsze polskie buhaje Mleczne? Mięsne?

#3 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 01 maj 2012 - 15:29

Najlepsze polskie buhaje Są mleczne buhaje? :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 01 maj 2012 - 16:00

Najlepsze polskie buhaje taka przenosnia :) na tak ogolnie zadane pytanie trudno odpowiedzie bo miesne czy mleczne ,aktualnie czy w przeszłosci ,z jakiejs konkretnej stacji ?

#5 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 maj 2012 - 18:44

Najlepsze polskie buhaje ogólnie POLSKIE czy w Polsce dostępne??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 maj 2012 - 19:38

Najlepsze polskie buhaje to te za ktore najwięcej płacą :) no i mają po 800 kg w 15 miesięcy na sianie, odobinie śruty i kncentratu :) pełno tu takich hehe

#7 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 02 maj 2012 - 07:23

Najlepsze polskie buhaje

Mleczne? Mięsne?

tak mleczne i z kolczykiem PL

taka przenosnia :) na tak ogolnie zadane pytanie trudno odpowiedzie bo miesne czy mleczne ,aktualnie czy w przeszłosci ,z jakiejs konkretnej stacji ?

to mają być buhaje mleczne to mają być ze SHIUZ MCB WCHIRZ MCHIRZ aktualne zarówno i z przeszłości

#8 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 02 maj 2012 - 10:07

Najlepsze polskie buhaje aktualnie to juz nie korzystam wogole z polskich stacji ale ostatnie jakie miałem to Ocassio z WCHIRZ uwazam ze najlepszy buhaj ostatnich lat a z MCHIRZ po Fighterze mam tez oceniam wysoko piekny kaliber i mleka jak na jałowke jest dobrze wycielona we wrzesniu daje jeszcze okolo 30 l dziennie z tym ze jest niewiele cielna bo raz porzuciła A wczesniej to zdecydowanie Herscot no wedłuh mnie najlepszy byk jaki kiedykolwiek był w polskich stacjach miałepo nim 5 sztuk i wszystkie sztuki ponad 700kg i do tego bardzo duzo mleka i musze powiedziec ze dosc długowieczne były najmlodsza była sprzedana po 6 laktacjach a najstarsza ma 12 lat a druga ktora mi zostala ma 10 i to jest jak narazie rekordzistka obory w dzinnym udoju dawała w szczycie 5 laktacji 59l moze były dni ze było 60 nikt co dzien nie mierzył ale bardzo dobrze doiły po Danorze ,Iascocie,holidayu

#9 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2012 - 12:56

Najlepsze polskie buhaje q

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:40.

#10 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:42

Najlepsze polskie buhaje bakarata mialem jako testa chyba z 10 mporcjii i same byki byly po nim moim zdaniem nie nalezy sugerowac sie cena czy indeksem fakt trzeba to brac pod uwage ale priorytetem musi byc cecha ktora chesz poprawic w najdrozszych byklach polskich jest ten problem ze kazdy ma jakas wade niska plodnosc pokroj czy komorki somatyczne ponizej 100 mi bardzo sie podobal order i beaupre nie wiem jak teraz sie wycenil ale wszechstronny byk i jak w kataogu sie zachowuje dlugo asie trzyma a co do tych co sie pojawiaja na jedna wycene i znikaja to nie powiedzial bym ze to sa dobre byki bo jak by byly to by zostaly chociaz w katalogu na nizszych pozycjach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 07:07

#12 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 07 maj 2012 - 15:51

Najlepsze polskie buhaje zobaczymy ile ich synow bedzie w katalogach za pare lat ;)

#13 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 maj 2012 - 16:14

#14 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 08 maj 2012 - 20:07

Najlepsze polskie buhaje Lancaster - z Łowicza, chyba już z 5 lat w czubie rankingów - piękne zdrowe, długowieczne córki, wspaniałe wymiona a co za tym idzie dużo mleka o świetnym składzie (białko)
Jeśli chodzi o HF czerwono białe to KLIMEK moim zdaniem jest najbardziej stabilnym buhajem od jakichś 3 lat. Idealnie zbalansowany pomiędzy pokrojem i produckją.
Valjean i Jegier to gwiazdy ale za nie trzeba słono płacić - nie wiem czy nie za słono.
Z buhajów starszych niedościgniony był Men i Animated z MCHiRZ. Obecnie jest buhaj Samuel w Łowiczu - chyba najlepszy polski pokrojowiec.

#15 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2012 - 21:26

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:41.

#16 Share kombinat

kombinat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 09 maj 2012 - 08:09

Najlepsze polskie buhaje Jestem z tych okolic a wiec siłą rzeczy bliski jest mi towar proponowany przez MCHiRZ. Twierdzisz, że Lancaster nie jest w czołówce - nie do końca sie z tym zgodzę, no chyba że dla Ciebie jedynym wyznacznikiem jest indeks PF (choć tu też jest bardzo dobrze - 115). Jeśli chodzi o HF RW to Krasne i Łowicz o lata świetlne wyprzedzają Poznań i Bydgoszcz. Ważne też jest oferta importów. Teraz ciężko mówić o polskiej genetyce skoro większość buhajów z krajowych Spółek jest kupowana na Zachodzie lub importowane są zarodki. Zasadne wydaje sie zatem chwalenie dobrymi relacjami z firmami zachodnimi a tu Łowicz nie ma sobie równych. Najlepsze genetyka z NIemiec (OHG), Holandii, USA i Kanady (Alta) czy z Francji( Genes Diffusion) jest w ofercie MChirz. Bydgoszcz może pochwalić się jedynie Danillo - ale w Łowiczu też jest.

Ciekawostka - buhaj Samuel z Łowicza http://wycena.izoo.k...EUM000349952680 - produkcja słaba ale znajdźcie mi lepszego pokrojowca wśród krajowych buhajów

Edytowany przez kombinat, 09 maj 2012 - 08:10.

#17 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 09 maj 2012 - 11:15

Najlepsze polskie buhaje mcb ma najlepsze buhaje jeśli chodzi o krajowego simentala, w końcu przede wszystkim tym się zajmują. Można jeszcze wziąć importy z Neustadt. Wielkopolskie Centrum od których biorę nasienie ma praktycznie na żądanie każdego byka z Krasnego, importa też załatwią. Każdy potrzebuje coś innego. Ja zajmuje się mięśniakami więc patrze na kaliber i ocene miesną i biorę inne buhaje niż "mleczarze" chociaż importowane simentale mają wydajność matek na poziomie 10tys a oprócz tego ocena mięsna na 120 i więcej. Polska genetyka ma się tak jak sie ma przez wiele rzeczy. Chyba czasy zachwytu wydajnoscią się kończą, bardziej ważne stają się cechy funkcjonalne a tutaj uważam, że nasze zwierzęta są całkiem przyzwoite. Po co sprowadzac montbeliarda i inne jak mamy simentala i czerwono-białą - rasy swoje o dość dobrych parametrach. Na zachodzie promują swoje rasy a my jak zawsze zachwycamy się importami bo mentalność że zachodnie lepsze jak nasze.

#18 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2012 - 11:40

Edytowany przez rmiecz8, 10 październik 2013 - 15:41.

#19 Share suniva

suniva

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 maj 2012 - 15:12

Najlepsze polskie buhaje To prawda co pisze kolega na mcb nie ma co nażekać,sa otwarci na współprace z hodowcami .Tak jak kolega wyżej napisał powinno sie bardziej promować polskie rasy,inni swoje rasy promują u nas a my nie mamy sie czym pochwalić.Ma któś córke po Sokole z mcb jakieś 3 lata temu strasznie go promowali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 09 maj 2012 - 15:17