Skocz do zawartości

kombinat

Members
 • Zawartość

  257
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

6 obserwujących

O kombinat

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. rasa montbeliarde

  AROBASE - z jakiej firmy tak słabego buhaja brałeś? Chyba, że to było kilka 7-8 lat temu - nie znam historri jego wyceny, jak prezentował się kiedyś, ale na dzień dzisiejszy to jest baaardzo kiepski poziom genetyki.
 2. cena kontenerów inseminacyjnych

  Ciężko powiedzieć czy warto czy nie. Pomyśl tylko, że będziesz w takim kontenerze prwadopodobnie trzymał towar o dużo większej wartości niż 2000 zł. Dlatego ja bym doradzał Ci kupno nowego - podzwoń do różnych firm, na pewno można wziąć na raty, jeśli nie jesteś w stanie od razu wyłożyć całej gotówki
 3. cena kontenerów inseminacyjnych

  MVE 20 jest dobry na miejscu w gospodarstwie bo nie trzeba dolewać zbyt często azotu, jest dość pojemny. Natomiast jest niewygodny do wożenia w samochodzie, zajmuje dużo miejsca a przez to że jest dość wysoki to jest niestabilny a więc trzeba go w aucie jakoś zabezpieczyć. No i pamiętaj, że wchodzi tam 20 l azotu a więc jest dość ciężki a jak robisz też usługi to  od czasu do czasu trzeba go dźwignąć :-) Może lepszym  rozwiązaniem dla Ciebie byłby kontener Spectrum 16 albo 14 (dokładnie nie pamiętam symbolu), ale kiedyś takie widziałem u jakiegoś znajmego hodowcy - są niższe od MVE 20, stabilniejsze w aucie i łatwiej je przenosić.
 4. cena kontenerów inseminacyjnych

  To zależy czy będziesz go używał stacjonarnie tylko w swoim gospodarstwie, czy chcesz go wozić ze sobą i robić usługowo inseminacje. Jeśli to pierwsze to bardzo dobry wybór. Pytaj w różnych  firmach - cena powinna się zamknąć w 2000 zł.
 5. Buhaje HF

  To po ile ten Super jest (możecie podać numer byka?), bo ja BG E.T. kupowałem po 35 zł
 6. Buhaje HF

  A po co Ci tanio? :-) Jak tanio - to zazwyczaj oznacza niższe indeksy a to oznacza kiepskie jałówki a to z kolei oznacza słabą produkcję - i taki efekt będzie z tej oszczędności. Tanie to kupuje się mięsne albo zwykłe HF na krowy, które idą na odstrzał i chodzi tylko o to żeby został po nich cielak. Nikt nie lubi przepłacać, ale jak decydujesz się na seksowane to oznacza, że chcesz trzymać urodzoną krówkę do dalszej hodowli. Więc po co na starcie hamować ją kiepski, tanim ojcem...
 7. Buhaje HF

  W Centergenie 20 l kontener 1800 zł, chińskie są tańsze coś ok 1500 zł.
 8. Buhaje HF

  Balisto ma wycenę na córkach ale to pewnie są córki z USA. Tam się już doją bo buhaj mógł być używany wcześniej jako genom niż w Polsce. U nas jeśli dobrze pamiętam od grudnia 2014 roku mogą być używane genomy a więc na krówki z ukończoną laktacją jeszcze trochę trzeba poczekać.   Tak na marginesie: jakiego syna Balisto używaliście i polecacie?
 9. Buhaje HF

  Zastanawiam sie nad zakupem nasienia takiego byczka http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=DEUM000358633551 Co myślicie o nim? Niezły rabat można wyciągnąć teraz.
 10. Buhaje HF

  BG e.t. jest polecany na krowy, pod względem produkcji jego córki są naprawdę dobre. Sporo córek tego buhaja jest też na liście najlepszcyh wycenionych genomowo jałówek w Polsce.   @KajtekDiego - pytałeś wcześniej o buhaja BASTA, dostępny jest w Centergenie i jak znam życie to za 100 zł można go dostać, indeks PF 156 robi wrażenie. Ja nie używałem ale byczek bardzo ciekawy, chociaż Miltona pewnie nikt nie przebije po ostatniej wycenie :-)   Dostaliście już katalogi z Centergenu?
 11. Buhaje HF

  Wiecie coś o aktualnych ojcach buhajów w Polsce? Ja słyszałem że Milton został wybrany w Łowiczu.
 12. Buhaje HF

  Panowie i Panie, COmandos ma 10 miesięcy a więc wątpię żeby było już dostępne nasienie tego byka. zresztą nie po raz pierwszy Mchirz robi taki myk. Poczekajmy do wyceny w grudniu - moim zdaniem duże szanse na to żeby był gwiazdą jednej wyceny.   Cargo - czy ta cena za Miltona to z rabatem jakimś? Mi w Centergenie podoba się bardzie MILORD. Produkcja nieco mniejsza ale białko i tłuszcz poprawia.
 13. Buhaje HF

  DEKO RED pytaj w Centergenie. To aktualnie jest ojciec buhjaów w Polsce i jeszcze w kilku krajach..
 14. Bezrożne HFy

  http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=DEUM000537810364 Lamy red 50 zł katalogowo   http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=NLDM000840106605 Karat red 80 zł katalogowo   Można pewnie dostać jakieś ciekawe rabaty a więc nie zgadzam się do końca że jest to przepłacanie za bezrożność
 15. Buhaje HF

  Miałem na myśli firmy typu Wws, Abs czy Alta
×