benek79

Elektrownie wiatrowe

Polecane posty

marcin974    30

O i dobrze, z takim "przedsięwzięciem" trzeba mieć głowę na karku :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie!!!ja dokładnie wiem co macie na myśli,sam się też troszkę obawiam,lecz nie chcę później żałować że te wiatraki nie powstały na mojej działce,lecz oczywiście do wszystkiego trzeba trzymać odpowiedni dystans,nie można zaufać na słowo,to iż w umowie jest napisane że otrzymam 20tys od 1 turbiny,i że jeszcze będę mógł nadal składać wniosek do ARiMR o dopłaty bezpośrednie do tych 8ha i że jeszcze otrzymam kase za poniesione straty i w ogóle ,to wcale nie oznacza że tak będzie,nom jak na razie to mnie martwi ten 8 punkt,ale oczywiście mam jeszcze kilka innych zastrzeżeń,ale nie zamierzam się od razu poddawać trzeba mieć wyznaczony cel i do niego dążyć ja mam super warunki do tego aby u mnie powstała ferma wiatrowa i jeśli nie ta firma podejmie tą inwestycje to będzie inna,a póki co to nie ma ma co podejmować zbyt pochopnych decyzji...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieczyslaw    0
u mnie pojawiła sie firma MOLEN - WIND Sp. z O.o. i też chce stawiać wiatraki, u mnie na polu akurat 2szt, za każdy chą zapłacić ok. 8 tys moc 2,5MW. ludzie bardzo sie na to pochciwili ale na mojej wsi będzie tylko 3 szt w tym 2 szt u mnie na polu. nie wiem co mam o tym myśleć bo jak narazie to kazali zrobić wyciąg z ksiąg wieczystych i a byli wczoraj i dzisiaj już dzwpnili. jutro mam iść do radcy prawnego żeby przetłumaczył mi to na nasz jezyk bo jest tam troche nie jasności. jeszcze ciekawi mnie to czy beda płacić od podpisania umowy u notariusza czy dopiero od postawienia wiatraka i gdy zacznie działać.

 

Anulka,

Znam właścicieli tej firmy która chce budować farmę w Twojej miejscowości i okolicy. Z całą pewnością mogę stwierdzić że to uczciwa firma a właścicielami są porządni ludzie, także nie masz się co obawiać co do umowy bo na pewno jest dla Ciebie korzystna. A z tego co wiem to płacone będziesz miała od chwili wejścia maszyn budowlanych na pole i to będzie ok. 12 tys. zł plus odszkodowanie jednorazowe 5 tys. zł za to ze będą jeździć po Twoim polu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saber64    0

Witam wzystkich,jestem nowy na forum,i chciałbym porosic was w miare mozliwosci o pomoc.Za kilka dni ma przyjechac facet z firmy Windprojekt,troche juz ich przejzalem i jak narazie jest w miare ok,co do ich umowy to mysle ze dam sobie z nimi rade bo przeciez zawsze mozna negocjowac :P,bylem rowniez u prawnika i troche mi pomogl,tylko chodzi mi o to czy ktos z was nawiazal juz jakakolwiek wspolprace z ta firma i ma juz jakies zyski z tej inwestycji.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Panowie podpowiedzcie mi jakieś solidne firmy którym mógł bym wydzierżawić 8 ha. podzwonię i się zorietuję bo nie wiem czy zalesiać czy może wydzierżawić pod wiatrak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

W Tygodniku Rolniczym jest artykuł o wiatrakach, bardzo ładnie opisane, są takie akapity jak:

-Wyodrębnij nową działkę (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)

-Skonsultuj się z ARiMR (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)

-Ostrożnie ze służebnościami

-Ustal dwie dawki czynszu

-Czeka cie płacenie podatku dochodowego

-Poradź się fiskusa odnosnie VAT

-Ostrożnie z umową przedwstępną (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie, niezawarcie przyrzeczonej (właściwej) będzie musiał zapłacić karę 150tysEuro)

-Ostrożnie z kontraktami na dłużej niz 30lat (to co ja wcześniej pisałem w tym temacie)

-Nie gódź się na przeniesienie praw

Każdy opisany w kilku zdaniach jest.

 

Macie racje... Firmy są uczciwe tylko umowy niejasne :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam trochę doświadczania z umowami . radzę jedno - trzymajcie się jak najdalej od elektrowni wiatrowych, i nie jest to gadanie przeciwnika tego typu inwestycji. kto nie podpisał niechaj nic nie podpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Moze ktoś sobie źle o mnie myśli ale również drążę temat w tym kierunku...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

marcin ja w odróżnieniu od ciebie mam podpisaną umowę na jeden wiatrak. teraz sprawy tak się zagmatwały że prawdopodobnie oprze się to o sąd. tak więc jeżeli ktoś naprawdę się uprze na wiatrak to niech da umowę nie do jednego prawnika tylko do kilku. teraz w życiu bym nie podpisał choćby i obiecali 200 tys za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

unas dziś na polu Hospodara postawili wieże do pomiaru wiatru .Co ciekawe 73m wysokości i postawili ją za pomocą ręcznej wciagarki i lin.Ma stać rok iłapać wiatry apotem albo umowa do kosza albo wjedzie ciężki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piecewo    0

a tak przy okazji wiatraków ostrzegam przed firmą IHLA inną umowę dali do przeczytania , a potem zmienioną do podpisania i nic o tych zmianach nie wspomnieli . To chba trochę nie fer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saimon199    1

czy ktoś z wasz wie ile można dostać pieniędzy za maszt do pomiaru wiatru albo czy u kogoś z wasz to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czy ktoś z wasz wie ile można dostać pieniędzy za kabel przez który będzie płynął prąd produkowany przez wiatraki, który miałby być zakopany w ziemi, ile złoty za metr?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kessler    0

Witam.

Ktoś wcześniej, chyba nawet ze dwa razy pytał o "firmę" Agro & Ekoplan. Znam i powiem szczerze, że mam jak najgorsze zdanie. To są tacy gigusie, którzy szykują grunt pod prawdziwego inwestora. Grasowali u nas, czyli w gminie Postomino jakiś czas temu, tzn. od ok. 5 lat. W końcu złowili paru jeleni, którzy sprzedali im siedem działek po ok. 1-1,5 ha. Cena to 30 tysięcy za działkę. Ta sprzedaż miała miejsce jakieś trzy lata temu. do tej pory żadnych wiatraków nie widać.

Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kessler    0

Kasę dostali od razu u notariusza. Ty chyba myślisz, że 30 tys. rocznie:), co to, to nie! Tyle dostali w całości, za działki tak jak pisałem od 1 ha do 1,5 ha. I to jeszcze im wytyczyli w środku ich pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Siemka, niedawno byli u mnie rzekomi przedstawiciele firmy INSTATECH Helmuta M. Chcą postawić 1 lub 2 wiatraki na pograniczu działek sąsiadów. Co to ma ze mną wspólnego? Otóż to, że śmigła wiatraków będą naruszać przestrzeń powietrzną xD mojej działki( czyt. mojego taty :D ). Proponują mi 10 tys. zł jednorazowo na okres 30 lat. Uważam, że to śmieszna kasa. Zastanawiam się czy, gdyby była taka możliwość, zgodzić się na to, aby na mojej owej działce przebiegała droga dojazdowa. A może w ogóle nie brać takiej opcji pod uwagę. Umowę dam do obejrzenia znajomemu prawnikowi. Proszę o rady. Po 11 stronach tematu mam wodę w mózgu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Dadzą ci 10 tys i będą mogli robić z twoim polem co będą chcieli trzymaj się z daleka od takich interesów. Jakieś pół roku temu pewna firma złożyła nam ofertę postawienia elektrowni wiatrowej na naszym polu na 30 lat, po dokładnym przeczytaniu umowy okazało się, że po tych 30 latach mogą sobie sami przedłużyć ową umowę dwa razy po 5 lat do tego doszło jeszcze parę nieścisłości i grzecznie im podziękowaliśmy.

 

Fajną ofertę znalazłem na allegro może ktoś jest zainteresowany :Dhttp://www.allegro.pl/item702025715_elektr...rownia_500.html


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Tyle, że wiatrak nie będzie stał u mnie, ale chyba to też może mnie zblokować. Mówili, że jeśli się nie zgodzimy to pójdą w drugą stronę wsi. Jednak mogą się przesunąć ewentualnie tylko w moją stronę, bo dalej tworzą się zabudowania i dystans nie przekroczy 500m. Więc brak naszej zgody=brak ich wiatraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek    0

Witam Zgłosiła sie do mnie firma Agro&Ekoplan chcą postawić na moim polu 2 wiatraki za jeden dają 12 tyś Co Wy na to ??

Piszcie opnie na temat tej firmy bo troche sie waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tylko 12 tys??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mjcinek    0

za jeden czyli 24 tys ale minus podatek chyba 19 % i na 29 lat ale dzialki male parenascie arow Ziwerzeta nie boja sie przy tym chodzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

to ich propozycja taka jest czy tyle wytargowałeś?? jak ich propozycja to im powiedz ze to na kwartał tyle chcesz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetes66    0

Witam wszystkich

Minęło trochę czasu od poczatku dyskusji, informacje tu zawarte były bardzo pomocne w negocjacjach umowy.

Podpisałem umowę na 29 lat:

Zastrzazenie że mogą dysponowac tylko na potrzeby fermy wiatrowej

Wirak minimum 2MW (prawdopodobnie będzie 2,3MW)

Płatność 5tyś zł/kwartał od 1MW zainstalowanego + VAT (około 46tys zł rocznie minus podatek dochodowy)_

Płatne od Uruchomienia fermy

W momęcie otrzymania pozwoleń na budowę - wytyczenie z całości działki około 1ha na koszt dzierżawcy

Zastrzeżenie że prawo do dopłat i rolniczego uzytkowania ziemi jest tylko moje

Zapis o zmianie wysokości czynszu o wzrost inflacji

Plus inne standardowe punkty dotyczące rozwiązania umowy, usunięcia urządzeń po okresie umowy itd.

Przekopując internet doszłem do wniosku że umowa nie jest zła.

Jestem na etapie szukania rozwiązania płatności czynszu, a mianowicie chodzi o wystawienie firmie faktury VAT (będą płacić na konto po otrzymaniu faktury)

Ja jestem na ryczałcie i tak chcę pozostać, a co za tym idzie nie mam prawa wystawić faktury ani nawet rachunku.

Napiszcie w jaki sposób otrzymujecie czynsz za wiatraki, maszty pomiarowe itd

W US za wiele w temacie nie wiedzą , pan co zajmuje się VAT-em powiedział że najlepiej przejść z ryczałtu na VAT, lub na te potrzeby zarejestrować firmę.

Obie możliwości mi się za bardzo nie podobają, obiecał szukać jakiegoś rozwiązania - zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj