Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konie jako hobby - koszt utrzymania

185 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:19

Konie jako hobby - koszt utrzymania jak by sie nadawały pewnie ludzie nie mieli by nic przeciwko jest wyspa na święcie gdzie jedzą świnki morskie i uważają je za przysmak ja bym swojej świnki nie zjadł :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Konie jako hobby - koszt utrzymania Dzisiaj, 19:28
  •  

#142 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:32

Konie jako hobby - koszt utrzymania No widzisz Ty byś swojej nie zjadł, a ja bym nie zjadła swojego konia. Bo nie po to nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli o konie, walczyli o Polskę szanowali je, żebyśmy my teraz bezkarnie je sobie wywozili na mięcho.

#143 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 17:50

Konie jako hobby - koszt utrzymania nie zjadł bym z czysto ekonomicznego powodu ni to oskubać ni osmalić i po zdjęciu skóry wyglądało by jak szczur po za tym nie drażni mnie i go lubię wiele innych zwierząt hoduje takie jak perliczki bażanty pawie itp i nie tylko ładnie wyglądają ale i smakują :D ja szanuje każde zwierze i te fundacje powinny sie zająć ludźmi i karaniem takich co sie znęcają głodzą zwierzaki bo jak wiesz pewnie jest trudno odebrać owe zwierzaki od tych ludzi i maja pełne prawo do ich odzyskania to jest dla mnie chore nie to ze z koni rzeźnych ludzie też żyją i takim czymś sie im utrudnia bo jest słabo promowana konina nie mówię o opłacalności

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 18:10

Konie jako hobby - koszt utrzymania Ale oni dokładnie tym się zajmują. Zajrzyj na stronę tary, pegasusa itp. i zobaczysz ile tam jest chęci odebrania głodzonych zaniedbanych zwierząt. Ostatnio była akcja odbierania krów i kilku koni. https://www.facebook...75710516&type=1

Wiesz co ja myślę że problem nie polega w promowaniu itd tylko w świadomości ludzi. Sami sprzedajemy opasy na rzeź ale nie robimy tego tak, że po otrzymaniu faktury nie interesuje nas co się stało z naszym bydłem. Nie sprzedajemy handlarzom, zawozimy zwierzęta 20 km bo tam mamy pewnego kupującego i wiemy w jakich warunkach zwierzę dociera do rzeźni, że nie jest poranione połamane i ściągane linami z przyczepy.

Tak samo sprzedaż koniny byłaby w porządku gdyby rolnicy o to dbali.
Zapewne czytałeś o akcjach w Skaryszewie. I teraz jako hodowca powiedz czy sprzedałbyś krowę w wysokiej ciąży? Zacznijmy od tego że żaden normalny skupujący nie kupiłby od Ciebie takiej krowy. Niestety w końskim światku tak nie jest.
Do tego dołóżmy jeszcze to że faktycznie, są konie zimnokrwiste specjalnie hodowane na mięso, ale wiele jest też koni które były wysłużonymi rekreantami, bez żadnej wartości jeśli chodzi o mięso i one również są sprzedawane. Zastanów się czy sprzedając swoją klacz chciałabyś widzieć jak pakują ją do ciężarówki można powiedzieć na siłę, po czym jest kopana przygniatana i raniona przez inne konie i jedzie tak 24 godziny.
Sorry ale ja nawet szczura nie chciałabym widzieć w takiej sytuacji bo to nie jest zwyczajnie humanitarne. Wolałabym sama zabić go łopatą jak miałby ginąć w takich męczarniach tylko po to aby po tym czasie podcięli mu gardło.

Jeśli nie uszanujemy zwierząt, to niedługo nie będziemy szanować ludzi i się po prostu powybijamy.

Edytowany przez Olecka, 14 kwiecień 2013 - 18:15.

#145 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:00

Konie jako hobby - koszt utrzymania ta tylko koło mnie była akcja odebrania krów i konia która zakończyła sie tak ze wszystkie zwierzęta odwieźli mu sprzedał konia przez 2 lata było ok teraz niby jest to samo inspekcja weterynarii nie ma władzy karania ani odebrania mi chodzi tylko i wyłącznie o humanitarne sposoby dlatego nie sprzedaje zwierząt nie wiedząc co z nimi sie będzie działo kocham zwierzęta nie faworyzuje traktuje wszystkie z ta sama troską i zaangażowaniem ale niestety żyć z czegoś trzeba po za tym nie widzę naprawdę nic złego w HUMANITARNYM zabijaniu i spożywaniu tylko aby było to pod kontrolą w innym wypadku nie

#146 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:12

Konie jako hobby - koszt utrzymania Jasne że z czegoś trzeba żyć, ale trzeba umieć żyć godnie i szanować to co się wypracowało. Ziarno szanujesz bo to chleb, zwierze powinno się podobnie szanować bo to istota ludzka.
Dlatego jeśli sami nie zaczniemy od siebie to nic się nie zmieni. Jak nie wrócą idee Żeromskiego w "Ludziach bezdomnych" o pracy u podstaw, to Polska się całkiem rozleci, a my razem z nią.

#147 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:55

Konie jako hobby - koszt utrzymania Można zjeść konia, psa, kota byle to zwierzę nie cierpiało niepotrzebnie przed śmiercią. Mam kurczaki od pisklaka, dbam o nie, karmię odpowiednim jedzeniem, biegają sobie po podwórku. Gdy nastaje odpowiedni moment łapie i zadaje szybką śmierć. Nie łamie im nóg, nie głodzę, nie straszę. A to co dzieje się z końmi rzeźnymi...Dlaczego do Włoch czy Francji nie jadą półtusze??

#148 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 19:59

Konie jako hobby - koszt utrzymania Tak czytam te posty pani Olecka to przypomina mi się rozmowa z panią z fundacji TARA nie dlugo będziemy w domu trzymać konie krowy świnie kozy owce i inne zwierzęta jako pupile a jeść będziemy korzonki.ja rozumiem że zwierzęta trzeba szanować i nie robić im krzywdy ale mówić że to istoty ludzkie to trochę przesada.

#149 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:04

Konie jako hobby - koszt utrzymania ja myślę ze zjechaliśmy trochę z tematu dyskutować można długo o wszystkim ale proponował bym wrócić jednak do przyjemniejszych tematów

#150 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:24

Konie jako hobby - koszt utrzymania Jadą do Włoch i Francji bo tam są lepsze ceny.

Porównując mnie do pani z Tary to troszkę za dużo. Ja chcę tylko aby zwierzę miało godne warunki. Tak jak pisałam sami hodujemy bydło na rzeź.
A konie popieram dlatego że wychowałam się w ułańskiej tradycji i wiem co ludzie poświęcali żeby uratować konia, i to bliscy mi ludzie.

Ale jestem też świadoma tego że nie każdy ma hopla na punkcie koni, i niestety polscy rolnicy często są zacofani jeśli chodzi o traktowanie zwierząt.

Zaraz znów zostane zlinczowana ale trudno przynajmniej mam satysfakcję że walczę o swoje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:46

Konie jako hobby - koszt utrzymania Tak korzonki są bardzo smaczne.ta pani z tary mówi tak samo o tym linczu w skaryszewie, sam mam konie, trzymam je dla mojej przyjemności i ozdoby podwórka to moje hobby,każdy ma swoje poglądy i upodobania, pozdrawam

#152 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 20:54

Konie jako hobby - koszt utrzymania Jasne że każdy ma swoje :)
Nie rozumie tylko tego czemu ludzie tak negatywnie reagują na to że ktoś chce dobrze zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony.

W takim razie powodzenia w hodowli, zapewne to zimnokrwiste ? :)

#153 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 14 kwiecień 2013 - 22:51

Konie jako hobby - koszt utrzymania Nie uważacie że zwierzęta powinny mieć dobre życie i dobrą śmierć?

#154 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 17:54

Konie jako hobby - koszt utrzymania no i macie problem :D
rozróżnijmy rodzaje hodowli np konie dla celów użytkowych tj rekreacyjne lub do pługa
no i mamy konie mięsne tzn zimnokrwiste i jeśli ktos hoduje konie na mięso tak jak inni krowy to nie mam nic przeciwko co innego jak namnoży tego jak głupi (turystyczne) a koszty utrzymania jego przewyższą to co innego

tak samo można mówić np o świniach jedni je prowadzą na smyczy a drudzy się nimi objadają

jeśli ktoś prowadzi hodowle mięsną to dlaczego mamy się jego czepiać ??? chce jakoś żyć :P jesli w toku hodowlanym są zadbane to ok jesli nie to jest powiatowy inspektor weterynarii i on tą kwestię powinien załatwić ale podobne przepisy dotyczą również bydła i świń

o kwestii transportu nie wyrażę się bo to zależy od przewoźnika nie hodowcy

a konie w Polsce są jedzone przynajmniej od XVIw zabronić jeść koninę to tak samo jak wieprzowinę może to być i dla niektórych przykre ale nie można z dnia na dzień wmówić że konina jest bee tak samo jemy dziczyznę, strusie a w niektórych rejonach Polski gołębie i psi smalec
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#155 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:14

Konie jako hobby - koszt utrzymania

Nie uważacie że zwierzęta powinny mieć dobre życie i dobrą śmierć?

Popieram, bo skoro się żyło i karmiło tego zwierzaka doglądało i w ogóle to trochę nie halo oddać go teraz a niech sobie pocierpi. Nikt tu nie mówi że mamy zaprzestać sprzedaży koniny itd. Tylko niech to się odbywa w godnych warunkach. Po co w Skaryszewie pod osłoną nocy wywożą konie jak można by zrobić to w dzień i z kulturą. Ja tylko o to walczę, o świadomość. O to że można inaczej tylko trzeba chcieć. Bo to my się zgadzamy na takie warunki nikt inny.

#156 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:24

Konie jako hobby - koszt utrzymania daj spokój szkoda gadać. Polska zawsze będzie 100lat za murzynami . Mentalność pozostanie ta sama. W obejściach czysto a przy drodze rowy pełne śmieci.tak dla jasności pod pojęciem dobra śmierć dla zwierzęcia rozumiem szybką śmierć bez zbędnego cierpienia a nie tylko śmierć ze starości

Edytowany przez gwozd, 15 kwiecień 2013 - 21:26.

#157 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 21:38

Konie jako hobby - koszt utrzymania gwozd @ masz rację, jesteśmy zacofani jak nie wiem, ale jeśli nie zaczniemy coś z tym robić to będzie tylko gorzej.

A co do szybkiej śmierci to jasne, zwierzę jeśli ma być już zabite to powinno to być szybko i jak najbardziej bezboleśnie.
Tylko że jak my będziemy pozwalać na to, żeby działo się jak jest teraz to tak będzie zawsze.

A co do mięsa końskiego, to podobno ludzkie mięso też jedli i żyją i mówią że nawet smaczne było. Każdy je co chce, ja wypowiadam się za siebie.
Koniny i wołowiny nie jem i nie zamierzam.

#158 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:27

Konie jako hobby - koszt utrzymania Witam.Olecka ja mam konie małopolskie pod siodło i kucyki

#159 Share Olecka

Olecka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 16 kwiecień 2013 - 20:33

Konie jako hobby - koszt utrzymania Te małopolskie to tak w ramach hobby czy też zarobku na jazdach ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share stables

stables

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Konie,konie i jeszcze raz konie ;)

Napisany 17 kwiecień 2013 - 17:08

Konie jako hobby - koszt utrzymania Tak,tak,znow najezdzacie na Skaryszew a pytanie ilu z was bylo tam i widziało sytuacje? Owszem,zdarzaja sie ciezkie przypadki ale nikt nie jest tak głupi zeby samemu sobie strzelac w kolano wiedzac ze sa kontrole weterynaryjne,akcje fotograficzne itp.Tak,najlepiej hodujmy konisie w domu bo sa słodkie,miłe i kochane...;) A skoro uwazacie ze nie powinny byc zabijane to co np.zrobicie z ogierem zimnokrwistym rzucajacym sie na ludzi?Zapewne go oswoicie i bedzie nadawał sie do hipoterapii..Ps.zeby nie bylo,nie jestem handlarzem a konie trzymam jako hobby,ale zdrowy rozsadek jest potrzebny bo jak widac takich co kryli konie czym popadnie jest cała masa,a teraz rynek jest pelen i ida za bezcen.Poczytajcie sobie co dzieje sie z konmi w Irlandi..;)