baghis

Ursusa 5314 czy Zetor 7340

Polecane posty

Ja mam 5314 to orze nim 3 obrotową zabieram 125cm + wal cambel podwójny z crosskilem to na około 1ha spalam 25l zrobilem 3.5mth wychodzi ponad 7l na 1 mth. Nie narzekam na niego co do komfortu to tylko z kabina komfortową radia można posłuchać przynajmiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co do spalania ursusa w pługach to jest w granicach 10-12litrów na hektar, przy głębokości 20-25cm, ustawione na 25cm ale pod górę troszkę się podnosiło czasami B) Pług podcina ziemię na szerokości 155cm. Spalanie wyjdzie troszkę mniejsze niż 12litrów ponieważ na paliwie gdzie był pełny zbiornik zaorało się 4ha(w jakieś 4 i pół godziny bez odorywki od miedzy, tu gdzie miała być odorywka to pole było w połowie zaorane więc odorywki nie liczyć) i uprawiło 70arów pola agregatem uprawowym 3metrowym wał+4rzedy zebów+2wały gdzie spalanie wychodzi jakieś 6-7litrów na mtg. Ursus 5314 pracował na polach z górami, tu jest filmik z pracy:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/286718-ursus-5314-plug-4skibowy/

Edytowano przez rafalkom555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

Witam. Ja mam 4514- ta sama konstrukcja :), tylko że 5314 jest mocniejszy. Ursus jest bardzo ekonomiczny (silnik perkinsa). Mój 4514 pali ok. 17-18l na 1ha orki (pług Unia TUR 4*35). Ursus ma trochę słabszy podnośnik niż Zetor, ale podnosnik w Ursusie jest bardziej precyzyjny.

 

A więc piszesz że 5314 jest ekonomiczny i na ha spali ci 17-18 litrów? Miałem kiedyś zetora 5340 i na kawałku 1,10 ha robiłem go 3 obrotową w 1h 20 min, spalił mi na godzine 6 litrów. Teraz mam 7340 i na wiosne z zestawem agregat+siewnik 3 metry wyszło mi spalanie 5,5 litra na godzine. Więc mnie wychodzi ze 7340 oszczędniejczy od ursusa. Powiem tak jak ktoś chce kupić 7340 to musi zwracać uwagę czy było coś robione przy silniku, wystarczy że ktoś wetknie palce w pompe paliwową(nawet jakaś drobnostka) to ciągnik zaraz będzie dużo więcej palił. Pompy oryginalnie w tych ciągnikach były bardzo dobrze ustawone- prawda, ciągnik ciężko się zbiera z niskich obrotów, ale za to mało pali i nie kopci. Co to wagi to mój bez obciążników tylko po 2 na tylnych kołach i z adaptacją do tura waży 3900kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Były produkowane w Ursusie 5314 - 72KM, 6014 - 82KM i 6614 - 90KM, są to 100%MF licencyjne, skrzynia z małą ilością biegów.

 

Zetory 5340 - 62KM, 6340 - ok70KM i 7340 - 77,5KM.

 

Starsze modele- seria -11 i -45: 7245 i 7745 były bardzo dobre jakościowo, potem z nowszej serii -20 i -40 jakość początkowo była dobra, ale potem coraz to nowsze modele zaczęły się sypać, były mułowate i nie kopciły, miały nowsze silniki Euro.

 

Osobiście jak bym znalazł w dobrym stanie to zakupiłbym: Ursusa 6614 lub 6014,

z Zetorów 7745 bez Turba lub z, lub 7340 z początkowych lat produkcji


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Jezdzilem ostatnio u znajomego ursusem 5314, i powiem wam szczerze osczedny to on moze i jest ale co do komfortu w kabinie dla zetora do pięt nie dorasta....w belarusie 952 gdzie wybredni twierdza ze jest głosno dla mnie ursus jest najmniej przemyslanym produktem pod wzgledem komfortu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzik22    9

posiadam 7340 z 2003,okolo 6000 tyś mtg.ma na sobie tura z mrągowa,od 2006.prosta i solidna maszyna,,ma u nas dożywocie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 25.11.2006 o 09:46, zetor6340 napisał:

Zetor o niebo lepszy a co do ekonomi to bym spekulowal wiadomo ze mocniejszy wiecej spali i komfort lux

 

Zetor w żadnym stopniu ni dorasta do pięt ciagnika z zachodu możecie chwalić po przesiadkę z c 330 lub c 360 ale przy od czy fendzie to złom i tyle

Zetor to komunistyczna konstrukcja z lat 60 i 70 po wielu modernizacjaciach 

U nas się mawia że Zatora kupuję  się razem z stacja paliw CPN bo tyle spala chyba że się jeździ jak niektórzy na pół gazu ale i wtedy mocy ma polowe więc po co ciagnik 70 czy 80 km skoro pracujemy na 50koniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dochodził do tego 6 lat, łopatę naostrzył i wykopał temat.

Fentd to jednak nie traktor - to stan umysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 25.11.2006 o 09:46, zetor6340 napisał:

Zetor o niebo lepszy a co do ekonomi to bym spekulowal wiadomo ze mocniejszy wiecej spali i komfort lux

Każdy żyd swój towar chwali widzę że fanatyk zetora fetora

Dnia 20.08.2013 o 22:51, jarek1996 napisał:

Posiadamy zetora i również jesteśmy zadowoleni.Duży, wygodny, prosty.

Ja też mialem 2 ZETORY ale po przesiadki do Fenda stwierdziłam że zetor to kupa gnoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj