Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenżyto ozime i jare

5386 odpowiedzi na ten temat

#1821 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 00:44

Pszenżyto ozime i jare Nawóz na pszenżyto już posiany.Tylko jest jeden problem.Wszystko przez ten głupi lejek.Miał wysiać ok.200kg na ha a wysiał mi przeszło 300kg.Jest w tym mój błąd.Chciałem te 100kg wysiać na drugą dawkę a tu ledwo na jedną starczyło a więc drugiej już nie będe siał :( .Teraz pytanie czy pszenżyto zdoła wykorzystać te 102kg azotu na hektar.I czy nie wylegnie.
Ile można dać Modusa lub Cerone na hektar i kiedy ?
Ps.Nawóz to Saletra 34N
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenżyto ozime i jare Dzisiaj, 15:37
  •  

#1822 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 08:19

Pszenżyto ozime i jare to dałeś niezłą dawkę. Szkoda, że już nie przewidujesz II dawki i kończysz na pierwszej. Teraz może Ci się zagęścić nieco plantacja, musisz obserwować i w razie czego w fazie pierwszego kolanka dać 1l CCC + 0,2 moddusa. Samego moddusa nie dawaj, bo po pierwsze nie będzie takiego działania jak z CCC, a po drugie ile musiałbyś go samego dać-chyba wiesz ile kosztuje.

#1823 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 02 marzec 2014 - 12:39

Pszenżyto ozime i jare 300 to sporo...ale trudno juz czasu nie cofniesz...taka dawka pobudzi sporo do krzewienia pszenzyto i nad regulatorem napewno musisz pomyslec...a jaka to odmiana pszenzyta?jakies wysoka czy niska?ja 200 planuje sypnac a co do 102N to straty tez mogo byc z tego azotu...musisz obserwowac zboze;)moze wstaw jakies zdjecie to zobaczymy jak to wyglada teraz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1824 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:15

Pszenżyto ozime i jare No nic już teraz nie zrobię.Jak sobie zdałem sprawę że wysiał aż 300kg to się zgrzałem.Chciałem dobrze a wyszło jak zwykle.Ostatni rok sieje tym cholernym lejkiem :( . Czasami CCC jeszcze bardziej nie dokrzewi tego zboża ?? Gdzieś widziałem w Tygodniku Rolniczym tabele czym powinno się skracać przy jakim łanie tylko nie wiem w którym numerze to było.
Najbardziej mnie boli to że pszenżyto nie zdoła wykorzystać tych 102 kg N w jednej dawce i kasa pójdzie w błoto.Mógłbym jeszcze drugą dawkę zasiać tylko będe musiał dokupić nawozu :( a jak wiadomo kasy nie ma.Tu daje zdjęcie z jesieni http://www.agrofoto....szenzyto-borwo/ .Byłem już zrobić dzisiaj zdjęcie tylko wstawię wieczorem.

#1825 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2014 - 15:15

Pszenżyto ozime i jare

.

Edytowany przez e1leex, 01 listopad 2014 - 12:32.

#1826 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 17:09

Pszenżyto ozime i jare e1leex obyś miał rację.Pomyśle nad drugą dawką jeszcze.

#1827 Share sawka71

sawka71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 13:30

Pszenżyto ozime i jare Witam.
Jestem z okolic Susza w warmińsko- mazurskim i zastanawiam się czy już pora myśleć o sianiu pszenżyta jarego. Podpowiedzcie bo mam do wykonania orkę po kukurydzy i zastanawiam się czy już czas choć w polu jeszcze wilgoć. Jakie odmiany polecacie w tym rejonie. Pozdrawiam.

#1828 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 14:13

Pszenżyto ozime i jare Ja jestem z podlaskiego i również się zastanawiam czy nie ruszyć z pszenzytem jarym. W tamtym roku miałem Nagano fajny plon uzyskałem w tym roku zakupiłem Dublet i Nagano więc zobaczymy. Siał może ktoś już coś ? Co myślicie a tak wczesnym siewie?

#1829 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 03 marzec 2014 - 14:28

Pszenżyto ozime i jare

Nawóz na pszenżyto już posiany.Tylko jest jeden problem.Wszystko przez ten głupi lejek.Miał wysiać ok.200kg na ha a wysiał mi przeszło 300kg.Jest w tym mój błąd.Chciałem te 100kg wysiać na drugą dawkę a tu ledwo na jedną starczyło a więc drugiej już nie będe siał :( .Teraz pytanie czy pszenżyto zdoła wykorzystać te 102kg azotu na hektar.I czy nie wylegnie.
Ile można dać Modusa lub Cerone na hektar i kiedy ?
Ps.Nawóz to Saletra 34N

E tam nie przejmuj się, znam takich co pół tony saletry jednorazowo sypią ;) Co nie znaczy że dałeś ok, bo jest za dużo.
Daj 1lCCC i 0,2l moddusa na 1 kolanko, wystarczy. Cerone najlepiej dawać dopiero w okolicach liścia flagowego, wtedy masz szanse tylko usztywnić, skrócić już nie bo wtedy jedyne co można skracać to kłos.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1830 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:01

Pszenżyto ozime i jare milanreal1 Dzięki za wsparcie i podtrzymanie na duchu :) Mam nadzieję że w tym roku pogoda dopisze i chociaż na te 5 ton będe mógł liczyć przy tej dawce.Oby tylko nie wyległo :).
Ja też mam dylemat bo za chwile będzie trzeba jarkę siać a ja nie wiem co.Mam dylemat między owsem a pszenżytem.
Urośnie pszenżyto na V i VI klasie.U nas w centrali jest tylko pszenżyto Dublet i owies Arab i Arden.
Spodobała mi się odmiana pszenżyta Nagano lecz nigdzie jej nie dostane w pobliżu.:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1831 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 15:05

Pszenżyto ozime i jare Ja mialem pszenzyto jare na IV, V i VI klasie stanowisko po kukurydzy średnio mi sypneło około 5 ton z ha co uważam za sukces owsa nie wiem czy tyle byś wyciągnął no i w cenie też jest różnica ale Twój wybór. Czekam na jakies porady odnośnie siewu jarego zboża. Siać czy jeszcze sie wstrzymać?

#1832 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 18:56

Pszenżyto ozime i jare Jare pszenżyto na VI klasie daje 5 ton? Jeszcze dużo muszę się nauczyć widocznie...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#1833 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 19:47

Pszenżyto ozime i jare Ja zastanowię się pojadę po materiał i myśle że będe w sobotę siał.Nie ma chyba co czekać.

#1834 Share knoro93

knoro93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1457 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 21:27

Pszenżyto ozime i jare

Jare pszenżyto na VI klasie daje 5 ton? Jeszcze dużo muszę się nauczyć widocznie...

Napisałem wyraźnie ze IV V i VI klasa mozaika VI akurat było najmniej przeważnie V klasa. Nauki nigdy nie za dużo

Edytowany przez knoro93, 03 marzec 2014 - 21:27.

#1835 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 04 marzec 2014 - 18:29

Pszenżyto ozime i jare No to panowie dziś ruszyłem z azotem , sucho , faza 3-4 pedów, pszenżyto FREDRO , obsada 320-400 n/m2 ( czyli BBCH 25 pełnia krzewienia (3-5 pędy) ) poszło 60-80 N /ha Saletrosan 26 (13) N(S) czyli 300 kg/ha , temperatura 5-8 C teraz lekko kropi to idealna pogoda hehe ;) ( jak coś woj, Świetokrzyskie, powiat Opatów)

Edytowany przez Kamilo1888, 04 marzec 2014 - 22:19.

#1836 Share kris352

kris352

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:46

Pszenżyto ozime i jare Żeby tylko zima nie wróciła... 200kg saletry starczy na pierwsza dawke,czy lepiej dac wiecej?

#1837 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 04 marzec 2014 - 22:21

Pszenżyto ozime i jare Zależy jaka obsada, jak rozkrzewione , przeważnie dają od 60-80 kg N czyli jak dasz 200 kg to masz 68 kg lub 64 zależy czy saletra 34 % czy 32 % , kolega przy obsadzie 700-800n/m2 daje 150-200 kg saletry 34 % wiem niezła łąka heheh .

#1838 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 22:22

Pszenżyto ozime i jare http://www.agrofoto....szenzyto-borwo/ Tu tegoroczne zdjecie pszenżyta o którym pisałem wcześniej??

#1839 Share zimnyt

zimnyt

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 10:56

Pszenżyto ozime i jare Witam, chciałem się spytać o nawożenie pszenżyta ozimego FREDRO. Otóż, mam zakupiony mocznik i moje pytanie brzmi kiedy najlepiej go rozsiać: teraz czy poczekać jeszcze kilka dni lub kilkanaście? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1840 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 11:02

Pszenżyto ozime i jare Jest już temat o pszenżycie ! lepsza była by saletra ; z mocznikiem czekaj aż się zrobi ciepło.