magik0578

Żmijka samorobna (przenośnik ślimakowy)

Polecane posty

magik0578    5

Witam;)Mam zamiar zrobiś żmijke do zboża o wymiarach:

Dłudość-5m

Szerokość-150mm

Dlaczego chcę sam zrobić bo kupując nówke o takich wymiarach i mało wiele dobrej firmy trzeba mieć ponad 3tysia..

Silnik bym miał swój i samą żmijke bym załatwił za grosze,jak by miała lichy zwój to w okolicy zrobił by mi nowy..tak że z tym problemu by nie było... Tylko róre jaką bym musiał kupić? z 3mm blachy?wg może ma ktoś pomysł na samorobny przenośnik ślimakowy hmm? Może Ktoś już robił ową żmijke? Prosze o pomoc fotki mile widziane;))Pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mam z paszociagu zrobiona, tylko plastikowe rury to porazka ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

U mnie jest z przenośnika ślimakowego z kombajnu zrobiona, osadzony w plastikowej rurze, trochę się przetarła na środku, ale już kolo 10 lat ma, także ma prawo. Teraz kupuję dmuchawe, bo tą to trzeba ręcznie zasypywać, a to trochę czasu zajmuje, i trzeba się namachać wiaderkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

zwykła rura od bizona wysypu zboża? Ile może kosztować,bo wydajność ma dobrą tylko krótka jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edinho    0

Tak, tylko u mnie jest ze starego classa europa chyba, kiedyś taki u nas był, i trochę się takiego złomu z niego zostało. może i trochę krótka, ale u mnie starcza, a co do ceny takiego ślimaka, to nie wiem, poszukaj po jakiś starych szrotach, na pewno mają, tylko ile za to krzyknie, to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Ci powiem kolego MAT912 ŻE DOŚĆ CIEKAWA propozycja ale jeszcze do tego włącznik następna 100zł to już 1500zł a Wydaje mi się że jeszcze tańej by dało się zrobić samemu..Poczekamy może ktoś wpadnie na dobry pomysł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To i tak już masz połowe taniej, według mnie to co podał mat jest w sam raz, bez roboty praktycznie tylko silnik zakładasz i jedziesz. Nie bądź znowu takim sknerą :)

 

Pozdro ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

jakieś 2 lata temu za rure do mercatora (długa) zapłaciłem 350zł oczywiście ze ślimakiem


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Poszukaj po szrotach z zachodnimi kombajnami kup ze 2- 3 rury wysypu i masz prawie gotową żmijkę .Kiedyś chodził mi po głowie taki sam pomysł by robić samemu miałem już nawet namiar na rury od compacta 30 za grosze [co ciekawe potem ktoś kupił te rury dokładnie z tym samym pomysłem :lol: ]ale czasu nie było i mam nowa żmijkę :)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    521

A zapytam dlaczego chcesz 150

Ja mam 100 o długości 8 metry i w żniwa zdąża odebrać to co kombajn skosi, zbiornik z dominatora ze 20 mminut

100 może taniej znajdziesz


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja mam już drugą ,pierwsza była średnica 20cm 5 mb wydajność bardzo duża ale ciężka sprzedałem i kolega zrobił mi ślimak 12 dł5-6,50 silni 2kw i ze wszystkim kosztowała mnie 1500.Ślimaki kupujesz oddzielnie mają średnicę jaką chcesz-dowozi kurier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Do kolegi co sam chce zrobic może moja podpowiedz się przyda ,pomysl ile i do czego bedzie tobie potrzebna ile masz ha ile ton rozładujesz czy bedziesz ładował nią ,ja kupiłem 150 dokupiłem wózek i podjeżdzam tylko ładuję z pryzm na przyczepę i sprzedaż i gdybym wiedział kupiłbym 120 albo nawet 100 po prostu lżejsza nie kiedy jak nie wejdzie wózek samą podwiesisz ,przy 150 aby na pusto nie chodziła musi być dwuch co przy pryzmie podrzuca łopatą to 20 min mam przyczepe 6 ton a przy mniejszej srednicy tanszej lżejszej 5 -10 min dłużej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

W mojej okolicy za rurę od kombajnu chcą od 100 do 200zł z metra, zależy kto sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Mówisz Masz :P zadzwoń jeszcze tutaj : http://otomoto.pl/pr...-fv-A21454.html i tu http://otomoto.pl/zm...za-A108655.html może znajdziesz w tej cenie coś gotowego.

 

 

Mat to tak Dzwoniłem pod ten pierwszy link która jest bez silnika to tak blacha (róra jest wykonana z blachy z półtorówki) i stówke spóści i tą bym wzioł..tak że dzwoniłem pod 2link to jest to 6m ale uu daleko ode mnie i nie mógł bym jej przywieść(szkoda że nie jest skręcana segmętowa) I pod 3 link też dzwoniłem fi 140mm ocynk segmętowa z wysyłką nie ma problemu i facet chce 2 tysia.. tak że ta w tym pierwszym linku za 1400zł mówiła że 100zł opuści.i ta bez silnika mnie najbardziej cieszy bo jest nowa 6m w dodatku segmentowa;)

Dziękuje za zainteresowanie tematem;) Mile widziane nowe sugestie;) Bo przecież jeszcze komuś może się przydać;))Pozdrawiam użytkowników;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Nie wiem czy jest sens robić samemu żmijkę jak za 1300zł można kupić używaną oczywiście w pełni sprawną z silnikiem 3kW i długości 6-7m, średnica co prawda 100mm, ale jak trzeba podsypywać to nie nadążysz łopatą. I stosunkowo lekkie, bo jak trzeba przenieść czy ustawić to nawet jednej osobie nie sprawi to problemu, oczywiście nie mówię o całej, ale wystarczy podzielić na 2 elementy i jedna osoba sobie z tym poradzi. A taką rurę od Bizona jakbyś miał i na tym silnik to nie wiem czy we 2 byłoby fajnie nieść, już nie mówię o podwieszeniu tego czy coś.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak coś my w technikum na warsztatach robiliśmy żmijki, potem w domu sam sobie przedłużałem żmijkę, robilem ślimak z krążków z blachy, ciąłem ich otwornicą do płytek, rozcinałem, dospawywalem do siebie w spirale, nasadzałem na rurkę, ustawiałem odległości, rurę zwijał mi znajomy dekarz, wychodzi za śmieszne pieniądze 1m żmijki, w razie pytań o proporcję czy inne pytania pisać na pw, bo każdy wymiar jest dość indywidualny, ślimak prawy, lewy itd. nie napiszę tu bo bym musiał 2 strony opisać, jak coś to pisać :)


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Bob ale ja tej żmijki z warsztatów szkolnych bym nie kupił. :P Huberta G ojciec sprowadza różnie sprzęty i kiedyś była żmijka nie wiem ile metrów ale za 800zł z silnikiem gdyby nie to że ojciec się tak długo zastanawiał to była by u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja też właśnie kupiłem od tego faceta od renówki z allegro żmijkę 4m z jakiegoś pasząciągu, kompletna silnik kosze itd tylko że 4m, trzeba było dorobić jeszcze 1m, i muszę dorobić jeszcze 1.5 i będzie git majonez :D . Tylko proces technologiczny produkcji trochę uprościłem bo ten z warsztatów masakra, jedną żmijkę robili 2 tyg. i poprawiali coś codziennie...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3187

Na warsztatach to cuda się działy,i jeszcze jak zaczęli robić w lutym to 3 żmijki robili do czerwca. :lol: Ogólnie to na Kamiennej Górze jest sporo maszyn itp,kiedyś jak byłem to dmuchaw i żmijek był 3szt i parę beczek i jedna sieczkarnia do qq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, czy jest możliwość przerobienie żmijki z lewoskrętnej na prawoskrętna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmień obroty silnika elektrycznego .

Co do przeróbki samego ślimaka to się zmienić tego nie da i pozostaje Ci jego wymiana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zmiana obrotów nie wchodzi w grę. Mam 3m żmijki prawoskrętnej i 1m lewoskrętnej i chciałem je połączyć, ale jak się nie da no to trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj