Skocz do zawartości

Reklama

Czy moge opłacac składki KRUS?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
6 odpowiedzi na ten temat

#1 jarek1984r

jarek1984r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 październik 2007 - 21:51

Na początku przyszłego
roku rodzice chcą przekazać mi gospodarstwo.Obecnie opłacam składki ZUS, czy mogę płacić składki ZUS i KRUS jednocześnie.

#2 paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2443 postów
  • 7964877

Napisany 25 październik 2007 - 21:53

Jednoczesnie to chyba nie. A propos nie iwem czy to prawda ale slyszalem ze skladki do KRUS mozna oplacac wstecz.
Sprzedam:
Pilmet 612, Pilmet 2018
rozsiewacz Sulky 1504,

agregat bierny 4m Kverneland+Nordsten ( Ew. zamiana na 3m) zdjęcia w galerii

#3 jarek1984r

jarek1984r

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2007 - 09:16

składki krus można opłacać wstecz

#4 Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • 12276118
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 27 grudzień 2007 - 15:22

a od którego roku życia można  opłacać  te składki w KRUS-ie
i jak długo to będzie trwało  ile  trzeba mieć lat mionimum żeby  dostać  rente  czy to emeryture rolniczą?

#5 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:29

Jarolek19, o Dec 27 2007, 15:22, powiedział:

a od którego roku życia można  opłacać  te składki w KRUS-ie
i jak długo to będzie trwało  ile  trzeba mieć lat mionimum żeby  dostać  rente  czy to emeryture rolniczą?

składki można odprowadzac od 16 roku życia, a co do emerytury to mam informacje z zeszłego roku dotyczące wcześniejszej emerytury warunkiem jej otrzymania był odpowiedni wiek 55/60 lat (w pozostałych wypadkach 60/65), 120 kwartałów ubezpieczenia w KRUS (30 lat) oraz wyzbycie się gospodarstwa ; natomiast renty są przyznawane niezależnie od okresu podlegania ubezpieczeniu (w przypadku renty z tytułu niezdolności do pracy konieczny jest minimalny okres podlegania ubezpieczeniu wynoszący w zależności od wieku od 4 do 20 kwartałów) , gdyż z definicji różnią się od emerytury i mamy jeszcze renty strukturalne główne warunki stawiane beneficjentom to: wiek 55-60/65 lat, 10 lat prowadzenia działalności rolniczej i 5 lat ciągłego opłacania składek KRUS, wpis do ewidencji producentów, brak zaległości w opłacaniu składek KRUS i podleganie ubezpieczeniu w KRUS w dniu złożenia wniosku

#6 dabaz

dabaz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • 6655824

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:05

A ja opłacam KRUS i oprócz tego pracodawca opłaca mi ZUS. I jakoś nic nie stoi na przeszkodzie. W ubezpieczeniach społecznych jest przecież wolność wyboru. Będę miał na starość lepszą emeryturę-jak dożyje :rolleyes:

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#7 kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 20:48

dabaz, o Jan 8 2008, 20:05, powiedział:

A ja opłacam KRUS i oprócz tego pracodawca opłaca mi ZUS. I jakoś nic nie stoi na przeszkodzie. W ubezpieczeniach społecznych jest przecież wolność wyboru. Będę miał na starość lepszą emeryturę-jak dożyje :rolleyes:

tak również może się zdażyĆ ale składka KRUS nie jest w takim wypadku opłacana w pełnym wymiarze, jeśli natomiast jest inaczej to tylko kwestia czasu

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk