Polecane posty

nuszka007    65

Hej. Planuję zakup rozrzutnika obornika do ciągnika 80KM. Na myśli mam Fortschritt t-088. Wiem, że nie jest to dobre połączenie, lecz chciałbym używać tej maszyny także do zwózki kukurydzy na kiszonke. Chciałbym kupić jakiś zdezelowany sprzęt i wykonać do niego burty we własnym zakresie- w miarę niskie, żeby nie kusiło dużo kłaść ;) Do kukurydzy dorobiłbym wysokie nadstawki, zakładane kiedy będą potrzebne. Co o tym sądzicie? 80KM da radę z t-088 i załóżmy 7-8 tonami obornika? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

moim zdaniem da rade 7-8 t na nie wąskich laczkach to raczej 80 km nie będzie miało problemu a pozatym bedziesz mial wiekszy nacisk na tyl to tez poprawi siłe uciągu:)spokojnie możesz zachaczać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati200    3

Tak da radę u nas takiego tata ciąga MTZ 820.2. Widzę w twojej galerii Farmerka to i pewnie ma ten sam silnik co MTZ. Wiadomo pełnego czubatego się nie ładuje bo by miał za ciężko. Kukurydze w tum roku też woziliśmy to problemu z nią wcale nie było. Wiec spokojnie polecam Fortschritta do tego ciągnika. Zależy jeszcze jakie masz tereny u nas są w miarę równe.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer8244
      Farmerek ciężko mi pali przy ujemnej temperaturze.
    • Przez MarcinGriner
      Witam jestem tu nowy a więc jeśli gdzieś coś źle napisałem to z góry przepraszam. A więc przejdźmy do konkretów mam gospodarstwo o powierzchni 60 ha i tylko produkcja roślinna posiadam już jednego fendt;a 514 c oraz ,c 360 oraz deutz 10006 . I mam zamiar dokupić jeszcze jeden ciągnik a mianowicie zastanawiam się nad fendt;em 312lsa i farmer 312 . I moje zapytanie brzmi czy mógłby ktoś mi wyrazić dosyć obszerną opinie na temat 312 lsa oraz farmer 312 . Z góry dziękuje za poświęcony czas. 
    • Przez Jaro1234
      Witam posiada ktoś z forumowiczów katalog częsci do farmera 8248 bądz 8244?
    • Przez kamil_z88
      Witam
      posiadam Fendt 309 LSA w którym uszkodziła mi się spręzarka od siedzenia Gramer. Załącza się ale nie pompuje powietrza, albo robi to bardzo wolno. Rozebrałem siedzenie i spręzarkę. Tłok się powycierał jest plasitkowy. Znalazłem na allegro taki model : 
      http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-siedzenia-grammer-12v-i6523693858.html
      Czy może lepiej gdzieś zregenerować starą sprężarkę.
      Proszę o rady
      Pozdrawiam
       
    • Przez sebas97
      Witam, niedawno zakupiliśmy ciągnik Fendt Farmer 310 LSA (1992). Wcześniej nie mieliśmy do czynienia z Fendtem, tak więc chciałbym się tutaj czegoś o nim dowiedzieć  
      Do czego służy ten.. "lewarek"? ze zdjęcia?  
      W trakcie jazdy podciągam go do siebie i nic się nie dzieje, puszczam - wraca do swojej neutralnej pozycji i tyle, a ciekaw jestem do czego służy, bo zapewne byłby przydatny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj