News
farmer8244

Farmer F-8244 C2 - Ciężki rozruch przy niskiej temperaturze

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

Michufarmer    21

Przy jak niskiej temperaturze nie chce Ci palić? Może zatankowałeś paliwo niskiej jakości?

Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

kaniuka125    0

jak nie chce kręcić to podładuj akumulatory,podgrzej świece i pare razy przed zapaleniem popompuj pompką zasilającą.

jaro30    11

Do FARMERF10244C1 śmiałem się wczoraj z twojego posta z godzinę ale prawdę napisałeś .Do farmer 8244 zostaw go do wiosny niech odpocznie- bo żebyś przy tym zapalaniu w niskich temperaturach głowicy nie rozwalił albo korbowodu nie urwał.

Michufarmer    21

kolego jaro30 a jak na wiosnę nie będzie chciał zapalić to karzesz go do lata zostawić? Jeżeli ciągnik nie chce odpalić to znaczy, że ma jakąś usterkę i trzeba ją naprawić. Teraz jest na to czas, a na wiosnę ciągnik potrzebny. Aby nie było głupich i niepotrzebnych postów typu: "po co mam robić jak zimno" niech autor posta napisze dokładnie co dzieje się z jego Farmerem podczas próby odpalenia.

MichuFarmer

farmer8244    11

Jest on od samego początku ciężko pali ale w zimie wyątkowo. Dlatego przed odpaleniem zalewam go coepłą wodą B) i w tedy mi pali :D

Michufarmer    21

Jeżeli od samego początku Ci źle pali to bardzo niedobrze, że nic z tym nie zrobiłeś. Być może wina leży gdzieś indziej i serwis by to rozwiązał bo nie może tak być aby ciągnik ciężko palił. Nawet dobrze utrzymane c330 i c360, a nawet i starsze maszyny dobrze zapalają.

MichuFarmer

zuczek015    2

Przeczyść klemy na akumulatorze , parę razy włącz i wyłącz główny włącznik prądu , podładuj akumulator , i sprawdź świecę tzn wymontuj zalej od góry on lub nafty i włącz zasilanie jak zacznie sie rozgrzewać i kapać nafta na spirale to sprawna jeśli sie tylko nagrzeje to uszkodzony elektromagnes zaworu dopływu nafty i nie odpalisz . jak dalej nie odpali to podłącz kablami [ dobrymi ] drugi akumulator lub prostownik z rozruchem i zobacz czy szybciej będzie kręcił rozrusznikiem . jak to nie pomoże to grzałka . Silniki MTZ muszą mieć szybkie obroty rozruchu wtedy ładnie palą jeśli aku słabnie to lipa , w starych MTZ82 była przesłona w kolektorze ssącym i było lepiej odpalać bo gdy odcieliśmy dopływ powietrza co cylindrów obroty wału wzrastały i jak popuszczaliśmy przesłonę wtedy lepiej zapalał ;)

ps sprawdź świecę !!!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radosław142
      Witam. Chcę kupić używany pług obrotowy. To będzie pierwsza obrotówka u mnie więc nie wiem na razie na co zwracać uwagę przy oglądaniu. Interesuje mnie kverneland 3 na resorze. Macie jakieś zastrzeżenia co do tych pługów? 
    • Przez krzysiek1614
      Witam.
      Mam taki problem w zetorze 10111 a mianowicie przy naciśnięciu  przycisku START pali się bezpiecznik ( prawa puszka ) trzeci z prawej strony. Dzieje się tak za każdym razem gdy  próbuje uruchomić silnik. Wcześniej wymieniłem rozrusznik bo był z nim problem. Następnie zapaliłem ciągnik i go zgasiłem. Teraz przy każdej próbie odpalenia pali się ten bezpiecznik. NIe wiem co może być przyczyną bo nie znam się zbytnio na instalacji elek. 

• Przez rafal2132
      Witam, mam pytanie ,czy można sprawdzić po numerze panewki jaki jest wymiar panewki ? Nominalny czy 1 szlif wału korbowego. 
      Numer panewki na zdjęciu.

• Przez rafyo
      Witam . Mam pytanie  odnośnie charakterystycznego stuknięcia, uderzenia w skrzyni przy zmianie półbiegów w case mx 135. Od zakupu myślałem że tak musi być i wiele osób mnie w tym utwierdzało, także na forum. Mój mechanik u którego robiłem ostatnio coś przy casie też mówił że skrzynia u mnie fajnie chodzi i dobrze  że tak stuka. No a teraz przy okazji poszukiwań mf dla szwagra gadałem z gościem , handlarzem że to gów.... prawda i że musi zmieniać półbiegi delikatnie z bardzo delikatnym odczuciem zmiany.  Na potwierdzenie pokazał mi zmiane półbiegów w mccormicku 100c, fajnie delikatnie. Mówił że sporo już robili tego i głownie to głośniejsze pukanie to wina tłumika drgań.  Z czasem szlak trafi tarczki. Czesto jak nie działał ten mały przycisk ma lewarku  biegów od płynnej zmiany półbiegów, po wymianie tłumika zaczynało działać.
      No i teraz już sam nie wiem. Może ma racje bo to walniecie przy zmianie półbiegów nie jest aż tak normalne.
      Co o tym sądzicie?
    • Przez mario17_1989
      witam! Mam problem,podczas podnoszenia np pluga Gassner 3 skibowego obrotowego waga jakies +/- 600kg ,podnosnik podbija i sam opuszcza ,mialem straszne problemy ustawic plug w jednej pozycji ,bo sam sie zaglebial,przez co orka nie wygladala idealnie.Wczesniej nie bylo tego problemu. 

co bylo zrobione. 
      Olej w normie wymieniony rok temu  filtry tez 2x ze wzgledu na opilki w ukladzie pompa roczna rexrotha. 
      Czy mozliwe ze rozdzielacz sie rozczelnil lub silownik puszcza?   
      Czy rozdzielacz moze uszczelnic zwykly mechanik od traktorow czy potrzeba tu firmy zajmujacej sie  hydraulika silowa? pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc.
      Ps. zaznacze tylko ze na turze tego typu problemy nie wystepuja  a jest sterowany przez rozdzielacz.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj