Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4031 odpowiedzi na ten temat

#121 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 20:00

fasola pryskał ktoś fasole amistarem 250 , 0.5l na grzyba plus Asahi SL o.5l czy warto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 21:24
  •  

#122 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:23

fasola ahasi ogólnie pomaga w regeneracji rośliny po opryskach (żółte żyły na liściach po opryskach, nawet jak roślina jest wysoka), niektórzy stosują dwa razy po pół litra w celu podniesienia plonu.
amistarem nie pryskałem, ale zastosowałem dithane neo tec 75 + 0.3-0.5 litra/ ha Superamu na przylepienie, bo było zagrożenie że będzie padać.
ten środek jest w postaci proszku i lepiej kryje liście niż płynne środki na grzyba. mam porównanie z miedzianem i efekt jest całkiem całkiem po przylepiaczu i dithane.

#123 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:29

fasola odnośnie tych liści to nie mam pojęcia co to jest..;/ zobaczymy co to będzie z tej fasoli.. dobrze, że nie każdy krzak taki jest..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#124 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 19:21

fasola Hej panowie, moja fasolka już kwitnie, chciałem prysnąć ją borem i nie wiem czy już nie za późno? Jaką byście polecali odżywkę po kwitnieniu?

Na razie dostała:Miedzian, Tytanit, Insol 6, Siarczan Mg(test), Tytanit, Ekolist standart

pzdr

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#125 Share przemaskrakow

przemaskrakow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, traktory ( szczególnie URSUS-y )

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:46

fasola Ja przeleciałem curzate (2 kg/ha) + tytanit (0,30 l/ha) + plonvit s (2l/ha), bo brał ją grzyb (żółkły dolne lub górne liście) i słabo wyglądała, więc dostała i odżywkę.
U mnie też już zaczęła kwitnąć, ale jeszcze opryskałem. Koszt takiego zestawu na hektar to u mnie 130zł. Już widać pierwsze efekty!!!

#126 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 09:08

fasola U mnie fasola też ładna, chwast z resztą też :D Tylko nie wiem czy z tym borem wjeżdżać jeszcze czy dać sobie spokój i po kwitnieniu coś dać.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#127 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:54

fasola Do kolegi "przemaskrakow" jaką fasolę zasilałeś tymi środkami?

#128 Share przemaskrakow

przemaskrakow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 19:44

fasola jaś korczyński

#129 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 21:34

fasola Mam pytanko czy można pryskać jeszcze fasole na jednoliścienne jak Kwitnie nie zaszkodzi to jej bo strasznie dużo prosa pojawiło się

#130 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 20:15

fasola Można pryskać śmiało. Ja pryskam Agilem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 08:52

fasola W sobotę 22.06. pryskałem fasolę Kontra herbicydem Fusilade Forte 150 EC. I też u mnie kwitnie fasola, a chwastnicy jest masa! Bardzo dorodne okazy. Dałem wyższą dawkę, niż zalecana na chwastnicę. Perzu nie mam na tym polu, jednak z obawy, aby nie uszkodzić fasoli zaniżyłem dawkę i nie dałem takiej jak na perz, choć chwastnica osiąga nawet 20cm. Jak zajdzie potrzeba to poprawię. Stosowałem dwa lata wcześniej Fusilade Forte 150 EC w ziemniaku i chwastnica rewelacyjnie uschła. Oczywiście byla dużo mniejsza niż ta, która teraz jest w fasoli.

#132 Share TED-

TED-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 23:39

fasola witam, mam pytanie dotyczące samosiewów rzepaku. Po siewie pogoda była niesprzyjająca na pryskanie randapem, a teraz nie mogę sobie z nim poradzić. Czy ktoś miał taki problem?

#133 Share rrAfcio12

rrAfcio12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 09:11

fasola witam moze mi ktos udzielić informacji o uprawie fasoli szparagowej zótej tzn. nawozy opryski odmiany najplenniejsze, ile nasion na hektar z góry dzięki :D

#134 Share 19gabrysiunia64

19gabrysiunia64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:54

fasola Witam do kiedy najpózniej mogę zasiać fasolę na polu aby ja zebrać

#135 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:47

fasola yyy? pytanie chyba troszkę nie na czasie, no ale może coś sobie planujesz na przyszłość więc już Ci mówię, posiać można, w zależności od roku ale chyba max do połowy maja... osobiście myślę, że warto zareyzykować i siać wcześniej, w okolicy początku maja ;)

#136 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 20:41

fasola Witam jak u Was wygląda Aura? bo u mnie zaczyna już żółknąć susza i upały robią swoje (okolice Tarnowa).

#137 Share kejti1320

kejti1320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:17

fasola nie wiem czy w dobrym temacie pisze, jestem swiezakiem na forum, poszukuje suszarni w hrunbieszowie lub okolicach hrubieszowa, jakby ktos cos gdzies to bylabym bardzo wdzieczna za info, suszarnia oczywiscie do fasoli

#138 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:33

fasola Witam, ktoś sie orientuje jak płacą za fasolę białą (IGOŁOMKĘ), dzwoniłem dziś do jednego proponował 4zł+vat ,płony są słabe więc liczę że coś podskoczy

#139 Share AdamWojcik

AdamWojcik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 10:55

fasola Witam prosze o jak najwiecej informacji na temat fasoli jas karlowy zaznacze ze chce dopiero zaczac swoja przygode z fasola chcialbym wiedziec jak sie ja uprawia , zbiera, jaki plon z 1ha gdzie mozna kupic nasiona bede wdzieczny za jak najdokladniejsze informacje badz kontakt do kogos kto juz taka fasole sieje takiego doradce:) wiem ze jesli chodzi o sprzedaz to nie ma problemu bo rozmawialem wstepnie z firma w Wojniczu i moga nawet zakontraktowac licze na wasza pomoc drodzy uzytkownicy i z gory bardzo dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share przemaskrakow

przemaskrakow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 08:15

fasola Jak prześledzisz ten temat od początku to znajdziesz wszystkie informacje. Materiał siewny trzeba kupować bezpośrednio od rolnika, bo w centralach nie ma. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz tutaj to ja i koledzy będziemy starali się pomóc. Tu masz temat o maszynach do koszenia: http://www.agrofoto....e-fasoli-czym/.
Pozdrawiam!!!