Skocz do zawartości

Zdjęcie

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 07 luty 2012 - 13:46

San Bull koncentrat..potrzebuje porady To na pewno jest sanbull? Bo może zwykła pełnoporcjówka dla opasów. Jesli tak to kupienie takiej paszy po 1zł/kg nie jedt dużym wyczynem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
San Bull koncentrat..potrzebuje porady Dzisiaj, 00:20
  •  

#42 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 12 luty 2012 - 13:15

San Bull koncentrat..potrzebuje porady A moze poleci ktoś jakiś dobry premix witaminowy dla opasów, zaczełem stosować Lidermix Bo jakby troche lepiej pobierały paszę ale zakrótko stosuje zeby móc cos więcej powiedzieć , moze ktoś ma doświadczenie z tym premiksem, albo z innym to niech sie podzieli spostrzeżeniami.
u mnie sanbul też 50zł/25kg, przejde chyba na rzepak + premix. Bo mam wrazenie ze ten sanbul to chyba sam rzepak

#43 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 12 luty 2012 - 14:14

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Dla większych miałem chyba cielak opas z sano, 4% dawkowanie, ma fajny zapach a byki wcinały śrut z nim nawet jak na gnój poleciało to razem z gnojem :D Teraz dla małych tata kupił jakiś luzem ważony u sprzedawcy po 3,8zł za 1kg i cielaki nie chcą jeść.

#44 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 luty 2012 - 20:09

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Nutraminka Cielak, Opas Jałówka 4% z Nutreny...

#45 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 13 luty 2012 - 16:30

San Bull koncentrat..potrzebuje porady mi sie wydaje ze bullenmast z josery ma zdecydowanie lepszy skład a co do sanbulla rzeczywiscie kiedys to było widac mieszanke soi i rzepaku a w tej chwili chyba 80 procent rzepak takze lepiej juz samemu kupic premiks komponenty z zrobic

#46 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 13 luty 2012 - 18:16

San Bull koncentrat..potrzebuje porady To może mi ktoś podać skład % tej mieszanki sanbull z etykiety?

#47 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 13 luty 2012 - 19:17

San Bull koncentrat..potrzebuje porady A próbowałeś może Opas 2 z Nutreny?

Koncentrat dla opasów od 160 kg do końca tuczu opasów.
Stosujemy od 160-300 kg 10 % Koncentratu + 90 % mieszanek zbożowych
Stosujemy od 300 kg – do końca opasu 8% koncentratu + 92 % zbóż

Białko ogólne %
41,0
Miedź mg/kg
54
Tłuszcz %
1,0
Selen mg/kg
1,2
Włókno %
12,0
Witamina A jm/kg
58 000
Wapń %
4,5
Witamina D jm/kg
20 000
Fosfor %
0,7
Witamina E
jm/kg
72
Magnez %
0,36

JPŻ
0,89

#48 Share pkd

pkd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ma zwiazek z bydłem mięsnym

Napisany 13 luty 2012 - 20:43

San Bull koncentrat..potrzebuje porady ja stosowałem sanbull-a ale przeszedłem na protan o ekoplonu .Tańszy i według mnie lepiej przybierają na wadze.

#49 Share DARoROL

DARoROL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:Naturalnie rolnictwo i wszystko co jest z nim związane, głównie postęp w hodowli bydła :)

Napisany 13 luty 2012 - 20:57

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

mi sie wydaje ze bullenmast z josery ma zdecydowanie lepszy skład a co do sanbulla rzeczywiscie kiedys to było widac mieszanke soi i rzepaku a w tej chwili chyba 80 procent rzepak takze lepiej juz samemu kupic premiks komponenty z zrobic

Komodo mam pytanie odnośnie tej mieszanki mineralnej bullenmast, czy stosowałeś ją lub stosujesz ? czy widać jakieś różnice w porównaniu do Sanbulla ? Wchodziłem na stronę Josera, i sprawdzałem skład, fakt jest więcej dodatków, i jak to wygląda cenowo w porównaniu do Sano ?
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

#50 Share rafi19731973

rafi19731973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2012 - 21:48

San Bull koncentrat..potrzebuje porady U mnie bullenmast kosztuje 78 zł za 25 kg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 luty 2012 - 22:52

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Witam. @ sobuciak zamiast Liderminu niech kolega kupi Polfamiks Komplet "O" , koszt około 65 zł na tonę śruty .Kiedyś stosowałem sanbulla , ale teraz to nie ten sam produkt .

#52 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 14 luty 2012 - 11:59

San Bull koncentrat..potrzebuje porady sanbulla nie mozna porownac z bullenmastem bo sanbull jest koncentratem a bullenmast jest premiksem ale jak ktos kupi soje i rzepakowa i doda bulenmasta to napewno wyjdzie go to taniej niż sanbull i bedzie miał lepszy skład ja swoim to daje premiks z josery od krow on jest jeszcze bogatszy składnikowa ale czy to jest im wszystko potrzebne to nie wiem ale raczej nie zaszkodzi w mniejszych dawkach a swieca sie jak psu jajka na przednówku :P

#53 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 15 luty 2012 - 11:56

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Dzięki koledzy za podpowiedzi, u mnie idzie sama kiszonka z QQ, zboza mam tyle co kot napłakał, a w tym roku chyba wszystkie sprzedam, więc kupuje śrutę rzepakową, i potrzebny mi premix więc chyba wypróbuje ten POLFAMIX O, josera też mnie zainteresowała ale chyba zadroga. Co do sanbula to mam porównanie z opasem z nutreny, jak dostały opasa to juz nie chciały pobierać sanbula a do opasa aż sie przepychają no i soję w nim widać :) , teraz daje go takim 100-200kg, napoczątek opas a patem opas 2 zeby do mocznika się przyzwyczajały, a od 250-300kg to już idzie rzepakowa+mocznik+premix no i QQ ;)

Panowie a moze zerknelibyście na daweczkę któką stosuje chętnie poznam wasze opinie http://www.agrofoto....hodowla-opasow/ jest na ostatnich wpisach, moze coś doradzicie , z góry dziękuje

#54 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 16 luty 2012 - 12:28

San Bull koncentrat..potrzebuje porady witam panowie. też daje san bul,u mnie worek 25kg 48zł. mam też odczucie że jego jakość jakby spadła a cena wysoka,kiedyś był najlepszy.

#55 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 21 luty 2012 - 18:15

San Bull koncentrat..potrzebuje porady a czy stosujecie premix sano primasan, u mnie koszt woreczka 25 kg to gdzieś około 75 zł, troche drogo, a czy stosujecie pełne dawki tych premiksów bo tego dla wagi ponad 400 kg to trzeba z 200 g na dzień, dla mniejszych 100 g

#56 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 23 luty 2012 - 19:51

San Bull koncentrat..potrzebuje porady stosuje ktoś z was mocznik jak tak to w jakich dawkach.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#57 Share sobuciak

sobuciak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 23 luty 2012 - 20:49

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Stosuję od 6 miesięcy, daweczkę sam ułożyłem z tego co znalazłem w necie, znajdziesz ją w temacie "hodowla-opasów" ale nikt narazie nie chce podpowiedzieć czy dobra czy moze do bani, więc panowie podzielcie się swoim zdaniem, a moim zamiarem jest uzyskać jak najtaniej 1,2kg/dobę przyrostu link masz wyżej. Byczki ładnie przybierają na wadze ale zakrótko stosuję żeby coś więcej powiedzieć i sporo pozmieniałem w stosunku do wcześniejszego żywienia, więc narazie testuję.
Zaóważyłem że mniej ziarna wypada z tyłu byczków ;) praktycznie ciężko znaleźć a wczesniej było (ta sama pryzma).

#58 Share gomez181

gomez181

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 09:23

San Bull koncentrat..potrzebuje porady witam,stosuje ktos koncentrat od swin?mam taki dobry na soi dla tucznikow rosna super,i mysle czy opasą go nie stosowac przy jeden jrobocie ze tak powiem,nazywa sie Supremus 15/10 Fortis,zna ktos? nie zawiera mączki z tego co wyczytalem, co o tym myslicie?

#59 Share Maroslaw0770

Maroslaw0770

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 20:04

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Stosuję supremusa w żywieniu trzody i nie narzekam, ładne przyrosty dobra mięsność... Ale na to żeby go dawać opasom nie wpadłem... ;) Ja stosuję premiks bullenmast wraz z premiksem cielak opas z biofarmu, do tego oczywiście soja i śruta rzepakowa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 marzec 2012 - 20:19

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Ja też przeszedłem z Sanbulla na Bulenmasta z Josery. Wychodzi taniej generalnie i bydło jak by chętniej pobiera.