Zaloguj się, aby obserwować  
tomek0170

Zamiana sita żaluzjowego na perforowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek0170    0

Witam. w JD 950 poszło mi sito żaluzjowe górne. Zauważyłem że takie sita sporo kosztują wiec może można by było zainstalować sito z blachy perforowanej (wykonał bym sobie je sam). Stosował ktoś taką zamianę? Jaką średnice otworów najlepiej użyć? Ewentualnie wie ktoś gdzie można kupić jakieś tanie sito żaluzjowe? dodam że uprawiam pszenice owies i jęczmień. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

szukaj na jakiś szrotach... najlepiej jak gdzieś rozbierają kombajn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli masz instrukcję do kombajnu, to masz tam podane jakie oczka powinny być w sitach perforowanych. Możesz spróbować dopasować żaluzjowe od bizona. Miarka w ręce i będziesz wiedział ile przerabiania. W ubiegłym sezonie zwężałem bizonowskie, gdy mi za perforowanego starocia zaśpiewał 280, a nowe żaluzjowe od Bizona kosztowało 300zł. Mam inny kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie kombinuj tylko kup blachę perforowaną, lub poszukaj na necie, w Wągrowcu lub gdzie indziej robią sita na wymiar, żaluzjowe, te 200 zł Cię nie zbawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na sicie z blachy perforowanej smukłe nasiona tj. jęczmień, pszenica, owies,żyto czy pszężyto wylecą z tyłu, i oczywiście jeżeli założy się blachę perforowaną jako górne sito także niedomłócone kłoski wylecą z tyłu kombajnu w pokos. Blacha perforowana może służyć jako sito do nasion o regularnych owalnych kształtach tj. groch,rzepak,qq itp.

Przerób sito bizonowskie albo kup na szrocie, bo będziesz miał syf w zbiorniku i straty w pokosie.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Co Ty wymyśliłeś? Co wylatuje? do rzepaku 5mm do pszenicy i jęczmienia 8mm bo 9 trochę syfu puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na górne sito to tylko żaluzja!Jeszcze nie spotkałem kombajnu, który nie miał by górnego żaluzjowego.Dla czego? Chodzi o straty zboża.

Zatem moje zdanie jest takie - nie warto kombinować gdyż możesz więcej stracić zboża niż warte jest takie sito.

 

Tylko z dolnym sitem da się kombinować i można zakładać blachę perforowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Fahr Rubin miał górne i dolne sito sito z blachy perforowanej.ale ja też bym szukał żaluzjowego większa wygoda z ustawianiem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak widać nie spotkałem się jeszcze z owym Fahrem.

Gdyby takie rozwiązanie było dobre to pewnie by przetrwało do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalmar89    0

Witaj mogę dorobić sito z takimi otworami jak chcesz. Musiałbym je zobaczyć lub sam zdecyduj jakie otwory mają być(wymiary)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj