Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomek0170

Zamiana sita żaluzjowego na perforowane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek0170    0

Witam. w JD 950 poszło mi sito żaluzjowe górne. Zauważyłem że takie sita sporo kosztują wiec może można by było zainstalować sito z blachy perforowanej (wykonał bym sobie je sam). Stosował ktoś taką zamianę? Jaką średnice otworów najlepiej użyć? Ewentualnie wie ktoś gdzie można kupić jakieś tanie sito żaluzjowe? dodam że uprawiam pszenice owies i jęczmień. pozdrawiam

radex    3

szukaj na jakiś szrotach... najlepiej jak gdzieś rozbierają kombajn...

zorzyk2    50

Jeśli masz instrukcję do kombajnu, to masz tam podane jakie oczka powinny być w sitach perforowanych. Możesz spróbować dopasować żaluzjowe od bizona. Miarka w ręce i będziesz wiedział ile przerabiania. W ubiegłym sezonie zwężałem bizonowskie, gdy mi za perforowanego starocia zaśpiewał 280, a nowe żaluzjowe od Bizona kosztowało 300zł. Mam inny kombajn.

Wiadomość z agroFakt.pl

prometeusz    2

nie kombinuj tylko kup blachę perforowaną, lub poszukaj na necie, w Wągrowcu lub gdzie indziej robią sita na wymiar, żaluzjowe, te 200 zł Cię nie zbawi

bobytempelton    158

Na sicie z blachy perforowanej smukłe nasiona tj. jęczmień, pszenica, owies,żyto czy pszężyto wylecą z tyłu, i oczywiście jeżeli założy się blachę perforowaną jako górne sito także niedomłócone kłoski wylecą z tyłu kombajnu w pokos. Blacha perforowana może służyć jako sito do nasion o regularnych owalnych kształtach tj. groch,rzepak,qq itp.

Przerób sito bizonowskie albo kup na szrocie, bo będziesz miał syf w zbiorniku i straty w pokosie.

Sylwi    6

Co Ty wymyśliłeś? Co wylatuje? do rzepaku 5mm do pszenicy i jęczmienia 8mm bo 9 trochę syfu puszcza.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na górne sito to tylko żaluzja!Jeszcze nie spotkałem kombajnu, który nie miał by górnego żaluzjowego.Dla czego? Chodzi o straty zboża.

Zatem moje zdanie jest takie - nie warto kombinować gdyż możesz więcej stracić zboża niż warte jest takie sito.

Tylko z dolnym sitem da się kombinować i można zakładać blachę perforowaną.

robert983    22

Fahr Rubin miał górne i dolne sito sito z blachy perforowanej.ale ja też bym szukał żaluzjowego większa wygoda z ustawianiem np.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak widać nie spotkałem się jeszcze z owym Fahrem.

Gdyby takie rozwiązanie było dobre to pewnie by przetrwało do dziś.

kalmar89    0

Witaj mogę dorobić sito z takimi otworami jak chcesz. Musiałbym je zobaczyć lub sam zdecyduj jakie otwory mają być(wymiary)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować