Skocz do zawartości

Zdjęcie

sito żaluzjowe na perforowane

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek0170

tomek0170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 21:59

sito żaluzjowe na perforowane Witam. w JD 950 poszło mi sito żaluzjowe górne. Zauważyłem że takie sita sporo kosztują wiec może można by było zainstalować sito z blachy perforowanej (wykonał bym sobie je sam). Stosował ktoś taką zamianę? Jaką średnice otworów najlepiej użyć? Ewentualnie wie ktoś gdzie można kupić jakieś tanie sito żaluzjowe? dodam że uprawiam pszenice owies i jęczmień. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sito żaluzjowe na perforowane Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share radex

radex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 styczeń 2012 - 22:28

sito żaluzjowe na perforowane szukaj na jakiś szrotach... najlepiej jak gdzieś rozbierają kombajn...

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 02:50

sito żaluzjowe na perforowane Jeśli masz instrukcję do kombajnu, to masz tam podane jakie oczka powinny być w sitach perforowanych. Możesz spróbować dopasować żaluzjowe od bizona. Miarka w ręce i będziesz wiedział ile przerabiania. W ubiegłym sezonie zwężałem bizonowskie, gdy mi za perforowanego starocia zaśpiewał 280, a nowe żaluzjowe od Bizona kosztowało 300zł. Mam inny kombajn.

#4 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 14 styczeń 2012 - 11:39

sito żaluzjowe na perforowane nie kombinuj tylko kup blachę perforowaną, lub poszukaj na necie, w Wągrowcu lub gdzie indziej robią sita na wymiar, żaluzjowe, te 200 zł Cię nie zbawi

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 18:11

sito żaluzjowe na perforowane Na sicie z blachy perforowanej smukłe nasiona tj. jęczmień, pszenica, owies,żyto czy pszężyto wylecą z tyłu, i oczywiście jeżeli założy się blachę perforowaną jako górne sito także niedomłócone kłoski wylecą z tyłu kombajnu w pokos. Blacha perforowana może służyć jako sito do nasion o regularnych owalnych kształtach tj. groch,rzepak,qq itp.
Przerób sito bizonowskie albo kup na szrocie, bo będziesz miał syf w zbiorniku i straty w pokosie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:48

sito żaluzjowe na perforowane Co Ty wymyśliłeś? Co wylatuje? do rzepaku 5mm do pszenicy i jęczmienia 8mm bo 9 trochę syfu puszcza.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:19

sito żaluzjowe na perforowane Na górne sito to tylko żaluzja!Jeszcze nie spotkałem kombajnu, który nie miał by górnego żaluzjowego.Dla czego? Chodzi o straty zboża.
Zatem moje zdanie jest takie - nie warto kombinować gdyż możesz więcej stracić zboża niż warte jest takie sito.

Tylko z dolnym sitem da się kombinować i można zakładać blachę perforowaną.

#8 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:21

sito żaluzjowe na perforowane Fahr Rubin miał górne i dolne sito sito z blachy perforowanej.ale ja też bym szukał żaluzjowego większa wygoda z ustawianiem np.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:46

sito żaluzjowe na perforowane Jak widać nie spotkałem się jeszcze z owym Fahrem.
Gdyby takie rozwiązanie było dobre to pewnie by przetrwało do dziś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kalmar89

kalmar89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:kalmar_89@o2.pl

Napisany 07 wrzesień 2015 - 17:56

sito żaluzjowe na perforowane Witaj mogę dorobić sito z takimi otworami jak chcesz. Musiałbym je zobaczyć lub sam zdecyduj jakie otwory mają być(wymiary)