Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje?

23 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomek1887

Tomek1887

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 grudzień 2015 - 15:55

Witam, Moze i mi cos Koledzy doradzicie.  w moim gospodarstwie mam takie pasze ktore podaje cielakom w wieku 8-9 miesiecy a wiec jest to rano tk o 6 daje im siano do zloby kostke na 10 szt troche zjedza ale zazwyczaj bardzo mało pozniej to wybieram z tego złoby i poje ich woda lejac to tego zlobu i do tej wody daje 10 kg sruty( owies + pszenzyto i bobik w nie duzych ilosciach) to wypija tak ze koryto jest czyste to daje pocieta słome do tego wiaderko wysłodków i wiaderko buraków pastwenych i srute tez 10 kg jak to zjedza to daje sie jeszcze kiszonke z owsa w belotach i na wieczór tak około godziny 15 to samo i od jakiegos czasu cos nie chce tak jest jak wczesniej czy moze za duze sie najadaja? jak byscie ich karmili tymi paszami co wymieniłem? zapomnialem ze jeszcze dodaje im  taka witamine gotowa posypuje po tej słomie wymieszanej z tymi burakami i sruta.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? Dzisiaj, 10:57
  •  

#22 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 03 luty 2016 - 05:59

Dawka pokarmowa dla opasow . Gdzie jest błab czego brakuje? A daje ktos z was wyke jara jako dodatek do osypki i w jakich proporcjach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share omenik1

omenik1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 luty 2016 - 21:11

witam. proszę o poradę, co byście proponowali zasiać na 1ha pola dla opasów. Dokładniej chodzi mi o to czy lepiej zasiać tam lucernę na baloty , czy zboże z przeznaczeniem na pasze treściwą, chodzi o to co bardziej przyda się w żywieniu czy struktura i białko z lucerny czy np. pszenica jara. dodam że do zbioru balotów wynajmuję sprzęt a zboże sprzątam sam. oczywiście sieję kukurydze i zboża na innych polach , mam tez łąki,  pytanie takie bo to  moja nowa  działka ,,na uboczu" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jastrzab901

jastrzab901

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:hodowla byków

Napisany 14 luty 2016 - 15:42

witam. proszę o poradę, co byście proponowali zasiać na 1ha pola dla opasów. Dokładniej chodzi mi o to czy lepiej zasiać tam lucernę na baloty , czy zboże z przeznaczeniem na pasze treściwą, chodzi o to co bardziej przyda się w żywieniu czy struktura i białko z lucerny czy np. pszenica jara. dodam że do zbioru balotów wynajmuję sprzęt a zboże sprzątam sam. oczywiście sieję kukurydze i zboża na innych polach , mam tez łąki,  pytanie takie bo to  moja nowa  działka ,,na uboczu" ;)

ja bym rozwarzyl zasiac wyke jara, ma bardzo duza zawartosc bialka ok 40%

do tego niema substancji szkodzacych, dobrze smakuje, uzyskuje sie doplate do roslin wysokobialkowych, poprawia stanowisko jako plodozmian