Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług do 82KM

89 odpowiedzi na ten temat

#81 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 16 czerwiec 2016 - 18:58

Pług do 82KM

Planuję zmienić pług zagonowy 4x14" na obrotowy i ciekawi mnie taki pług http://olx.pl/oferta...7897cf;promotedpowie mi ktoś coś na temat takiej maszyny czy nie za ciężko będzie miał MF3060 z nim chodzi bardziej o wagę bo szerokość to da się wyregulować a np przy 18" da się pracować na IV klasie ziemi wszystkie rady mile widziane jestem poważnie zainteresowany takim pługiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług do 82KM Dzisiaj, 22:49
  •  

#82 Share azzadek

azzadek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 październik 2016 - 12:49

Pług do 82KM

Jak działają te zabezpieczenia przeciw kamieniom? Jakieś sprężyny. Dobry będzie do MTZ82?   https://www.olx.pl/o...html#f91c6cbc45

#83 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 październik 2016 - 17:19

Pług do 82KM

Dziwny patent ale pług do ruska w sam raz.

KPK Kumurun Team

#84 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 04 październik 2016 - 17:22

Pług do 82KM

O tak:

#85 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 04 październik 2016 - 17:33

Pług do 82KM

No widzisz... działa.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:19

Pług do 82KM

Witam działa ale pod warunkiem że sprężyny nie sa ubite i maja dobra twardość,miałem okazje takim pracowac i cyrki byly na zwięzłych glebach nier równo kladł skiby ,po za tym pług ok

#87 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:46

Pług do 82KM

Nie wiem jak w Lemken ale Kverneland przy sprężynach ma możliwość zabezpieczania kołkiem zrywalnym oraz regulację naciągu sprężyn - przynajmniej w starszych modelach tak było.

Sam mam takie rozwiązanie w Kverneland i mocno zwięzłe gleby więc coś mogę napisać lub bardziej potwierdzić to co kolega wyżej napisał ale aby być obiektywnym należy dodać że na takich glebach kołki zrywa ziemia bez kamieni czy innych gratisów. U mnie tego typu zabezpieczenie działa poprawnie i nie zauważyłem aby z tego powodu krył nierówno tym bardziej że działa dość dynamicznie ( nie ma możliwość dłuższej jazdy z poderwanym korpusem tylko od razu wraca w swoją pozycję pracy ).

#88 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:53

Pług do 82KM

kolego masz rację ,ale tym co ja orałem to sprezyna się tak uginała ze trzymała korpus na plytszym poziomie niz pozostałe stąd moja opinia działo sie to na cięzkich glebach ,natomiast ten co mam teraz z zabezpieczeniem na kołki nie zrywa nic ,padaja tylko przy kamieniach ,nie chcę kolegi zniechęcać do zakupu bo pług dobry ,lecz niech zwróci na to uwagę podczas zakupu

#89 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 04 październik 2016 - 20:02

Pług do 82KM No bo to dobre póki jest nowe... każda sprężyna kiedyś traci swoje właściwości... ciekawe ile kosztuje nowa bo bez takiej wiedzy nawet bym nie spojrzał na taki używany pług

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 04 październik 2016 - 21:18

Pług do 82KM

Jak się zużywają to regulujesz naciąg. Sprężyny tego typu wymienia się jak pęknie choć i to zdarza się rzadko.

Co do twojego pytania o cenę owej sprężyny - ile może kosztować zwykła sprężyna naciskowa??? Polska ok 20 zł a oryginał Lemken może 3, 4 razy więcej ( w końcu niebieska ).

Bardzo dobre pługi, zdecydowanie lepsze niż zrywalne a zapewne można i te sprężyny zablokować.