Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Naziemna Telewizja Cyfrowa

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
45 odpowiedzi na ten temat

#21 kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5829 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:21

a na ziemna za darmoche i juz slychac ze mozna sciagac 16 kanalow

Co jak co, ale za korzystanie z telewizji z sygnału analogowego jak i cyfrowego należy opłacać abonament telewizyjny, ale to tam jest chyba ok 100zł rok więc pikuś.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Naziemna Telewizja Cyfrowa Dzisiaj, 23:38
  •  

#22 andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:48

U mnie chodzili wczoraj przedstawiciele z jakiejs firmy X i namawiali na ta wlasnie telewizje zeby niby szybko sie decydowac bo przejscie bedzie kosztowalo 1000pln :lol: Zeby podpisac z nimi umowe to zrobio to taniej. Myslałem ze strzele w pysk ale "grzecznie" wyprosiłem za brame.

To u mnie byli już rok temu ale był tylko jeden facet i miał taka piekną śliwe pod okiem widać ktoś nie wytrzymał tak jak ty :lol:
  • 0

#23 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 22:54

Naziemna Telewizja Cyfrowa abonament płacisz mając telewizor,a możesz nawet nie korzystać z żadnego sygnału :lol:
inwalidzi z dawną 1 grupą są bodajże zwolnieni,nie wiem jak emeryci ,od jakiego wieku?
  • 0

#24 milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8155 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:13

Naziemna Telewizja Cyfrowa Emeryci są zwolnieni, studenci chyba też ale nie jestem pewien :D
  • 0
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:17

Naziemna Telewizja Cyfrowa A ja o rolnikach też coś słyszałem :D :D
  • 0

#26 3grosze

3grosze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:49

Naziemna Telewizja Cyfrowa Z płacenia abonamentu są zwolnieni inwalidzi z pierwszą grupą, kombatanci oraz osoby powyżej 75 roku życia.
U mnie już od paru lat telewizory są przerejestrowane na babcię.
  • 0

#27 jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 17:11

Naziemna Telewizja Cyfrowa Ja abonamentu nie płacę bo tv na ojca emeryta jest ale nawet gdyby nie to i tak bym nie płacił bo nie będę finansował redaktorkom pensji po 100 tyś !!!!
  • 0

#28 Patryk96

Patryk96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 2758180
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechannizacja, elektryka, Polskie maszyny PRL-u

Napisany 27 luty 2012 - 21:53

Naziemna Telewizja Cyfrowa Witam Kolegów. Mam pytanko. Mam cyfrową telewizję i do tej pory miałem 8 programów w czym jedna stacja TV Puls 2 nie chodziła i pisało "brak informacji o zdarzeniach", dzisiaj zobaczyłem że doszło 7 kolejnych, przy czym żadna nie działa. W 3 czy 4 pisze tak jak by odbierało a pisze brak sygnału a w reszcie pisze brak informacji o zdarzeniach. Kiedy wszystkie programy będą odbierały?
  • 0

#29 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 luty 2012 - 22:09

Naziemna Telewizja Cyfrowa Skąd bierzesz sygnał?
  • 0

#30 Patryk96

Patryk96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 2758180
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechannizacja, elektryka, Polskie maszyny PRL-u

Napisany 27 luty 2012 - 22:16

Naziemna Telewizja Cyfrowa Nawet nie mam pojęcia. Ale mam tvp info Bialystok
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#31 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 luty 2012 - 11:36

Naziemna Telewizja Cyfrowa Na którym kanale masz tą telewizję, na jakiej częstotliwości, czy pokazuje ci poziom sygnału? Sprawdzę w wykazie nadajników.
  • 0

#32 Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 28 luty 2012 - 12:17

Naziemna Telewizja Cyfrowa To powinno Ci pomóc ;
http://www.wykop.pl/...dajnikow-dvb-t/
http://www.dipol.com...olsce_bib07.htm
  • 0

#33 Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 17:41

Naziemna Telewizja Cyfrowa Panowie mam 2 pytania
Czy posiadając antenę do odbioru NTC potrzebna jest antena analogowa ??? Oraz czy (i jak) da się podzielić sygnał aby działało to na 2 telewizorach ?
  • 0
przyszły wielko rolny xD a na razie C-360-3p i C-330 na 10 ha "na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#34 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 19:19

Naziemna Telewizja Cyfrowa NTC odbiera z analogowej anteny,a podzielić sygnał możesz poprzez zwykłe trójniki,nawet kilka odbiorników-tylko nie używaj rozgałęźników na których traci się moc sygnału.
u mnie jest 5 odbiorników i na każdym nawet najbardziej oddalonym jest praktycznie taki sam sygnał-tyle że mam zasilanie wzmacniacza na najdalszym a przy innych zwrotnice aby nie powodować zwarcia przez odbiorniki.
  • 0

#35 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 12 marzec 2012 - 18:52

Naziemna Telewizja Cyfrowa Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak antena analogowa czy cyfrowa, sygnał cyfrowy odbierzesz nawet na kawałku drutu, jeżeli jesteś w miare blisko od nadajnika. Tak czy siak jeżeli posiadasz zwykłą antenę siatkową to spokojnie odbierzesz sygnał cyfrowy. Co do twojego drugiego pytania. To tak jak kolega wyżej napisał musisz kupić odpowiedni rozdzielacz, z tym że jeżeli masz telewizory z wbudowanym dekoderem dvb-t to wystarczy taki właśnie rodzielacz żeby oglądać na dwóch tv niezależnie ale jeżeli masz telewizory kineskopowe to żeby oglądać na każdym niezależnie kanały cyfrowe do każdego musisz mieć podłączony osobny dekoder dvb-t.
  • 0

Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny...

Kupię sadzarkę automatyczną dwurzędową do ziemniaków marki gruse, hassia, cramer 

#36 Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:15

Naziemna Telewizja Cyfrowa w tym cały problem iz żaden z odbiorników nie posiada tego dekodera ;( Wiec do obydwóch telewizorów musze zakupić :( Polecicie jakis dobry i w miare tani dekoder z tym że mieszkam dość blisko granicy i boje się o to żę mogę mieć problemy z zakłuceniami ze strony wschodu ;) a najlepiej linki do wszystkiego czego ppotrzebuje aby to na 2 smigało ;)
  • 0
przyszły wielko rolny xD a na razie C-360-3p i C-330 na 10 ha "na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#37 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:35

Naziemna Telewizja Cyfrowa ja nie wiem czy link-może poradź się w sklepie RTV-taki dekoder-przystawka(bo tak to można nazwać) w granicach 150-200 złotych.

wiesz jak to tak po ludzku mówiąc wygląda?-zwykła antena(ze wzmacniaczem lub bez)kabel,rozdzielacz(chociaż nie musi-możesz skręcić kabel i owinąć taśmą-też działa) i przy odbiorniku przystawka- od przystawki dwóch raczej nie podłączysz-większość modeli ma podłączenie na wejście euro-po drugie programy zmieniasz na przystawce,dekoderze,wyszło by na to że na obydwu był by ten sam program-a przecież o to nie chodzi.
jeśli zaś będziesz programował-wyszukiwał automatycznie kanałów-może ci wyszukać ponad 30 kanałów,będą się powtarzać-bo wyszuka ci również odbicia sygnałów-które mogą być zakłócone i słabsze.

no może przesadziłem z tą ceną-widzę na allegro że dużo z cenami się zmieniło przez okres w którym to ja kupowałem-widziałem że do 100 zł już są dekodery STB

Edytowany przez wiesmag, 12 marzec 2012 - 22:27.

• 0

#38 lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • 4449312
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 13 marzec 2012 - 10:02

Naziemna Telewizja Cyfrowa W sklepach rtv raczej nie masz co pytać bo osoby które tam sprzedają nie mają zielonego pojęcia o tym co sprzedają, a mało tego to ceny mają zawyżone w stosunku do allegor np Poczytaj lepiej na forum sat kuriera albo emitela tam możesz się więcej dowiedzieć na ten temat. http://allegro.pl/de...2172960527.html ten model sporo ludzi poleca.
  • 0

Myjcie się dziewczyny bo nie znacie dnia ani godziny...

Kupię sadzarkę automatyczną dwurzędową do ziemniaków marki gruse, hassia, cramer 

#39 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 11:57

Naziemna Telewizja Cyfrowa @lukasx-nie wiem w jakich ty sklepach bywasz-jeśli w tych podobnych do marketów to fakt-wiedzy 0.
ja zaglądam do małego sklepiku prowadzonego przez właściciela z synem-gdzie jest sprzedaż RTV,części i również naprawa-a ceny ma lepsze niż tam "dla idiotów"
no i taki sklep miałem na myśli.

też mam podobny konstrukcyjnie dekoder-a kupowałem ponad półtora roku temu-ledwie jak włączyli u nas sygnał-to ceny wtedy też były inne.
faktem jest że i w necie jest dużo wiadomości-jak i co-nawet nie pomyślałem o tym.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#40 zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 12:22

Naziemna Telewizja Cyfrowa Odnośnie programowania, to lepiej wyszukać ręcznie. Sprawdzić na poszczególnych częstotliwościach poziom sygnału i dopiero wtedy wybierać nadajnik. W cyfrówce nie będzie czegoś takiego, że będą się wzajemnie zakłócać(chyba, że będą emitowały sygnał na tej samej częstotliwości), niski poziom sygnału uniemożliwia odbiór - duże "piksele". Powinieneś być w zasięgu telewizji cyfrowych Białorusi i Ukrainy( tu może być problem, bo jest w najnowszym standardzie DVB-T2)
http://www.brtpc.by/files/mapdvb.jpg

Edytowany przez zorzyk2, 13 marzec 2012 - 13:01.

• 0