Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uwaga! Złodzieje!

83 odpowiedzi na ten temat

#61 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 10:17

Uwaga! Złodzieje! z bronią głupi pomysł nigdy nie wiesz czy ta broń nie będzie użyta przeciwko Tobie bo nie znasz złodzieja. Psy oszukać to sztuka tak mi sie wydaje może to była osoba znana i dlatego nie alarmowały. Zauważyłem taką zgodność za zwyczaj okradzeni są ludzie którzy w krótkim czasie mieli "wizyty" takich ludzi jak zbieram złom , ma Pan stare folie itp sprawy zapowiadają sie czymś by podejrzeć układ gospodarstwa. Jak to mówią starsi ludzie na złodzieja nie ma metody a im więcej zabezpieczeń tym bardziej złodziej jest pewny ze obawiamy się jego wizyty ale to tylko moje przypuszczenia.Po za tym często złodzieje to ludzie z sąsiedctwa znający okolice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uwaga! Złodzieje! Dzisiaj, 13:52
  •  

#62 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 10:39

Uwaga! Złodzieje! Tak tak psy pewnie też myslały że to dziadek. Z mojego doświadczenia i nie tylko mojego. Pies powyżej 5 czy 7 lat w nocy zainteresowany jest generlanie tylko snem. A w dzień pełną michą. Prawdopodobnie jak ci 3 buszowali w garażu pieski sobie smacznie spały. Już nie mówie o takich przypadkach jak trucie itd. Nie wiem który się oprze kiełbasie z niespodzianką.

#63 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 14 grudzień 2011 - 10:51

Uwaga! Złodzieje! ja mieszkam niedaleko lasu i moje psy sa cala noc czujne niekiedy nawet jak dziki po lesie buszują i nawet nie jest nadto slyszalne psy zaraz szczekaja nie mowiac to o czyms takim ze ktos wchodzi do mnie na podworko nie zauważenie mam 2 takie male piski ktore szczekaja nawet jak ktos droga idzie a za nimi zaraz zaczynaja szczekac te duze i mysle ze to juz potrafi odstraszyć a jak juz ktos zobaczy te duze psy to samym widokiem strasza stoja na 2 tylnych lapach paja ponad 170cm to sobie pomyslcie spotkac taka bestie w nocy :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share jaro1003

jaro1003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 11:25

Uwaga! Złodzieje! u mnie (województwo lubelskie) sąsiadowi jałówkę z obory wyprowadzili, a z trzy km dalej znaleziono łeb, skórę itp. po prostu znalazł ktoś sposób na mięso na święta

#65 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 14 grudzień 2011 - 14:46

Uwaga! Złodzieje! hubertuss- mój pies dopiero mając 15 lat przestał szczekać na obcych bo już wzrok miał słaby. Przeżył 17 lat.

A to że przy wielu zabezpieczeniach złodziej wie że spodziewamy się jego to niby źle? Wie że może być obserwowany.

Edytowany przez danielhaker, 14 grudzień 2011 - 14:47.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#66 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:05

Uwaga! Złodzieje! z 5 lat temu u mnie tzn moich rodziców dwa psy otruli w przeciągu 2tyg. kłódki porozwalali również w bramie i w drzwiach i to nie byle jakie w drugich drzwiach kłódkę też rozwalili w środku i chcieli ukraść świnie ale u nas bojowe były i nie głupie heh i spierdzieliły, to standardowo jak większy harmider jak się obudziłem w okno patrzę i widziałem kilka cieni ludzi jak chodzą i jak świnie po dworze biegają to standardowo budzę rodziców i w buty wskakuje i na dwór to jak światło przy domu zapaliłem i trzasnąłem drzwiami tylko było słychać uciekamy i pisk opon. U nas światło całą noc przy chlewni się pali. Po policzeniu sztuki się zgadzały więc nic nie zabrali ale pies nie miał tyle szczęścia :/ na policję od razu spisali zdjęcia porobili i codziennie przez tydzień stali w nocy przez godzinkę i pokrążyli po okolicy, potem tydzień spokoju i znowu to samo, miałem nowego psa od ciotki rozmiarów konkretnych i też go otruli:/ ale w oborze mieliśmy patent założony że jak drzwi się otworzy to dzwonek będzie dzwonił i się zwinęli od tamtego czasu spokój jest ale świń już nie ma nie ma co kraść

#67 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7802 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:17

Uwaga! Złodzieje! Znajomemu kiedyś świnie ukradli. a miał dwa psy. A psy po dwóch dniach się obudziły, tak je nakarmili. Ta samo było z samochodem u innego.

Sąsiadowi jałówkę w stajni zabił dziadek który przyjechał rowerem z 20 km. Popakował mięso do torb i na rower. Dopiero jak odjeżdżał to psy zaczęły szczekać. Wtedy sąsiad wyszedł i świecił latarką po płotach. I strasznie się zdziwił bo zobaczył skórę z jałówki na płocie powieszoną. Wsiadł w samochód i zaczął jeździć. Zobaczył dziadka ale mu uciekł w pola. Sąsiad staną w sąsiedniej wiosce na górce, a że już świtało to widział gdzie dziadek idzie i wyszedł prosto na niego.

Efekt był taki że zlitował się nad nim i podał go na policję. Dziadek nie przychodził na sprawy i tyle było ze sprawiedliwością.

Jeszcze lepsze było to że dziadek podziękował sąsiadowi że mu nie wpier..lił [co dziwne?] bo parę lat temu to dziadkowi nogi za to połamali. Nic go to nie nauczyło i dalej kradł,

#68 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:47

Uwaga! Złodzieje! W okolicy Lubawy (woj warm-maz) Podjechali samochodem ciężarowym pod samą rampę chlewni. Ukradli ponad 100 szt. Złodziei złapano ale świń już nie.
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#69 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 14 grudzień 2011 - 15:58

Uwaga! Złodzieje! Ja myślę, że jakimś odstraszaczem były by lampy z czujnikiem. Nie są takie drogie, a jak ktoś się kręci to światło się włączy. Do tego wieczorem jeśli robimy coś w obejściu zawsze jest jasno. :)

#70 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 16:08

Uwaga! Złodzieje!
Ja mam takie pieski, spotkać je po ciemku to bym raczej nie chciał. Kwestia nie sprawdzona to na ile się boją gazu. :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Artur96

Artur96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2011 - 17:31

Uwaga! Złodzieje! @ursus91412.jakaś ta twoja wioska dziwna.BOJĄ SIĘ WYJŚĆ NA SWOJĄ WIOSKĘ?!jak dla mnie to jest trochę śmieszne.bo to oni powinni się bać.jak będziecie stali w kilka osób to odpuszczą."gromada światem włada" :)

#72 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:02

Uwaga! Złodzieje! teraz dzięki tym złodziejom każdy musi pilnować swojego dobytku , radził bym uważać na takie rzeczy które mają sporą wartość typu szlifierki , wiertarki , prostowniki ale też na takie rzeczy które można sprzedać na złom

#73 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 21:34

Uwaga! Złodzieje! Na kazdego psa jest sposob . Wiem to z doswiadczenia z pracy a jezdze w interwencji w agencji ochrony po ruznych obiektach.Zaklady uslugowe,domki letniskowe itd. I wiezcie mi ze psy niektorych patentow tak sie boja ze z budy nawet nie wyjda i bez trucia i bicia.

#74 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 19:27

Uwaga! Złodzieje! w sumie masz racje bo są różne psy i na różny sposób można je uspokoić

#75 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 16:06

Uwaga! Złodzieje! Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i muszę wam powiedzieć, że w tych czasach to na złodzieja to nie ma sposobu. Na psy to się tresuje specjalnie inne i one wyprowadzają te które są u was na podwórku, a wy nawet się nie zorientujecie.
Do mojego wuja jak się włamali to koleś miał specjalne klucze żeby otwierać okna z zewnątrz, policja pierwszy raz widziała coś takiego, nawet te z zamkami to rozwiercają i tam coś robią w środku ale dla nich to jest zabawa.
Znajomy który ma w wsi zarąbisty tartak to ma u siebie w domu wszystkie okna i drzwi jakieś tam anty włamaniowe to jak złodzieje nie mogli otwierać zamków to zabrali się za wybijanie szyb to doszło do tego że zaczęli nawalać młotkiem ale wtedy zdążył ich przegonić.
W pobliskim mieście koleś maił nowiutkiego merasia, pojechał nim na 1 przegląd i 2 tygodnie później już go nie miał. W samochodzie miał GPS'a, a gdy podłączyli kompa żeby zobaczyć gdzie znajduje się samochód to normalnie wyparował.
A nawet jak złapie się takiego złodzieja to oni zawsze mają jeszcze kogoś podstawionego i ułożone jakieś historyjki tak, że praktycznie zawsze się wymigają.

#76 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 18:12

Uwaga! Złodzieje! no masz racje nie ma na nich dobrego sposobu , a będzie ich jeszcze więcej jak będzie większe bezrobocie bo każdy będzie chciał ,,żyć''

#77 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:00

Uwaga! Złodzieje! No tak ale zazwyczaj to są osoby wyuczone, profesjonalnie przygotowane i mające pojęcie co robią, a każdy ruch jest dobrze przemyślany. No ale nie oznacza to, że nie ma takich co tylko idą coś ukraść z myślą, że może się uda a jak nie to już d*pa.

#78 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:02

Uwaga! Złodzieje!

Zauważyłem taką zgodność za zwyczaj okradzeni są ludzie którzy w krótkim czasie mieli "wizyty" takich ludzi jak zbieram złom ,Po za tym często złodzieje to ludzie z sąsiedctwa znający okolice.

To mnie człowieku nastraszyłeś, bo w zeszłym tygodniu miałem złomiarzy, nawet sprzedałem im trochę jak dla mnie nic niewartego złomu. Do garażu nie zajrzał, bo mam w pamięci żeby obcych nie wpuszczać, bo kto wie czy nie złodziej. U mnie w okolicy i nawet sporo dalej Ostrołęka, Mława, Nidzica grasowała banda złodziei, ale na szczęście ich złapali. Ciekaw jestem tylko jak długo posiedzą.

#79 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 22 grudzień 2011 - 21:13

Uwaga! Złodzieje! @FarmerPawlos są tez tacy co by coś komuś z domy wynieśli za 20zł byle by było na wino Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mlody4564

mlody4564

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:51

Uwaga! Złodzieje! U mnie ze 4 lata temu też chodzili i to nieźle a że ja mieszka że obok mnie stoją 2 puste domy zainteresowali się nimi . raz rodzice wyszli w nocy ale za późno bo wsiedli w samochód i pojechali w strone sąsiedniej wsi :blink: