bastotek

Claas Ares 697 ATZ Problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bastotek    1

Witam wszystkich mam problem z ciągnikiem Claas Ares 697ATZ w ostatnim czasie gdy włączam ciągnik to nie chce ruszyć. Zaświeca się kontrolka diagnostyki przekładni, która szybko mruga i słychać brzęczyk i nic ani do przodu ani do tyłu. Mam pytanie czy ktoś się już z tym spotkał i co może być przyczyną tego? Czy da się usunąć ten problem samemu czy będę musiał wzywać serwis? Może ktoś się już z tym problem spotkał i wie co może być przyczyną tej usterki. Tak to wygląda na panelu w ciągniku jest to kontrolka podpisana nr. 8 Lampki Kontrolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Prawdopodobnie masz gdzieś jakieś zwarcie , jeżeli nie chcesz na początek wzywać serwisu to proponuje najpierw przeryc wiazki . Niestety w tych ciągnigach to dość częsty problem ,że sie przecierają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Kolego jak masz przekażniki po lewej stronie to od góry masz 2 słupki przekażników po 3 szt w słupku przełóż je przekaźniki z dolnego słupka w górny a z dolnego w górny u mnie też tak było poprostu nie ł☺aczy ci ale to powinno pomóc a jeśli to nie to to serwis i prawdopodobnie moduł sterowniczy a to wydatek rzedu 10 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Witam

Mam Aresa 697ATZ i ostatnio podczas pracy zaczął drżeć cały ciągnik, i czy to w polu czy jadąc drogą drży tak samo, jedynie na D6 nie drży, na obrotach silnika do 1500 drży bardziej a powyżej trochę mniej ale cały czas odczuwam drżenie. Miał ktoś taki problem, co może być przyczyną? Dodam że na postoju nie drży niezależnie na jakich obrotach jest silnik, tylko podczas jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez waldus_x77
      Witam, 
      Pojawił się jakiś problem w moim Claasie Ares 816, zaczęła migać kontrolka na prawym słupku i ciągnik jest jakby na hamulcu, na małym biegu da się ruszyć ale coś trze i go trzyma.
      Od czego jest ta kontrolka?
      Proszę o pomoc.




    • Przez MFargo
      Witam, posiadam Claasa axiona 810 cebis 2008r i chciałbym zwiększyć prędkość bo ma włączoną ekonomiczna jazdę na biegu D  (ma zablokowane obroty)
      Chcę ten zabieg zrobić bo chodzi w transporcie i nie wiem czy tylko komputerowo czy jak 
       
    • Przez Seba243
      Witam czy ktoś posiada jakiś schemat poodłączenia Ls? . W rozdzielaczu mam tą kasetę do ktorej przykręcone są przewody zasilania , powrotu i sygnału . Ale ciągnik wogole nie reaguje na sygnał i nie daje cisnienia na złącza . Maszyna jest sprawna bo była sprawdzona na innych traktorach . Zauważyłem że we wszystkich innych axionach w okolicy posiadających sprawny Ls przy zasilaniu rozdzielacza jest trojnik i gdzieś idzie jeszcze przewod a u mnie jest tylko kolanko



    • Przez wiesio90
      Witam wyskoczył mi komunikat taki. W instrukcji nie mogę odnaleźć co to może być ? 

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj