xabi32

Maciora ile razy

Polecane posty

Foster    2

Osobiście stosuję od wielu lat wszystkim lochom PG 600 i jestem do niego najbardziej przekonany. Stosowałem także Gestavet w poprzednich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Synchronizację porodów stosowałem tylko na fermie w Polsce, dlatego że mieliśmy cykl jedno tygodniowy, tak po prostu było wygodniej moim pracownikom, podawaliśmy lochom Oestrophan w 113dniu ciąży. W Austrii i w Niemczech nie stosujemy synchronizacji porodów, poród wywołujemy tylko gdy jest to konieczne, jeżeli maciora przechodzi termin. W Niemczech podajemy właśnie Dinolytic.

 

Na fermie w Polsce po oproszeniu podawaliśmy lochom Veteglan, dla łatwiejszego oczyszczenia dróg rodnych, dostawały wszystkie lochy. Na zachodzie podajemy, tylko jeżeli maciora miała jakieś komplikacje przy porodzie.

 

Ruje synchronizujemy za pomocą PG600, jeżeli zestawiamy nową grupę, lub do stawiamy loszki do już istniejącej grupy, to synchronizujemy je za pomocą Regumate, lub Virba Gest przez 17dni, na 18dzień podajemy PG600, a zazwyczaj po 3dniach inseminujemy.

 

Co do skuteczności krycia, to jest różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsen    58

nie wiem czy się rozumiemy

napisałeś że podajecie dzień po odsadzeniu lochom PGF

a PGF to właśnie prostaglandyna czyli Dinolytic

 

zaciekawiło mnie to czy podajecie to wszystkim lochom po odsadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Tak rozumiemy się przez podanie prostaglandyny PGF2alfa, powodujesz dłuższe otwarci szyjki macicy, co sprzyja szybszemu oczyszczeniu dróg rodnych maciory. Zapobiega to komplikacjom po porodzie, miedzy innymi MMA, które może być spowodowane między innymi zapaleniem macicy, w Polsce również stosowaliśmy dla każdej maciory zapobiegawczo amoksycylinę. Po odsadzeniu podajemy tylko pierworódkom PGF, żeby weszły normalnie w ruję. A co do PGF, to każda firma ma swoją nazwę handlową dla swojego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsen    58

zdziwiło mnie ,że na taka skalę podajecie PGF, jeśli tylko pierwiastki to wszystko jasne

 

tą skuteczność macie taką słabą że nie chcesz podać ?

macie pewnie jakiegoś agrosoft'a czy coś takiego to widać jak na dłoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

lukaczmarek przeczytaj moje posty jeszcze raz. Napisałem że w Polsce po porodzie wszystkie maciory bez wyjątku dostawały PGFa, a po odsadzeniu tylko pierworódki. Mam nadzieję że teraz już OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj