master20002

Co sprawdzić przed sezonem

Polecane posty

zbych    6

Uważam , że nie ma sensu odjeżdżać hedrem i gardzielą bo wbrew pozorom to sporo zabawy, a póki nie ma żniw to na spokojnie sobie tą gumę wymienisz bez napinki. Najlepiej zaproś jakiegoś szczupłego gimnazjalistę bo takowy się przyda do tej roboty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Wpadłoi dwoje chłopaków co już to robili ,jednak odjechali gardzielą ,roboty na dobre 2 godziny było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Do wymiany fartucha wołałes jakis ziomeczków???


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Co mówili dojście do tego fartucha to jest w Bizonach różne ,fabryka nie robiła tak samo ,nasz jest 1989  rok ,wcześniejsze miały inną konstrukcję i potem też inne że można to wymienić bez odjazdu gardzieli ,jak zobaczyli naszego to wiedzieli że szybciej zrobią po odjezdzie przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Odgrzewam kotleta.

Koledzy, blokuje mi się podajnik zbożowy i kłosowy. Najpierw slizgał się pas, podciągnąłem i teraz przepuszcza sprzęgło. Do tyłu jak ciągnę ręką to idzie dosc lekko, a to przodu nie uciągne... Co jest? W zeszłym roku wszystko było ok. 


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maldar    12

sprawdź czy czasem podajniki czasem w środku nie są dziurawe i może łańcuchem czepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Witam.Jak prawidłowo powinny być napięte : łańcuch podajnika kłosowego i ziarnowego oraz ten w gardzieli z listwami? przymierzam się do wymiany  na nowe do tego kłosowego i ziarnowego ale jak prawidłowo napiąć aby  nic nie zepsuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie pomocy na już ! Co może być przyczyną, ze bizon kruszy ziarno (głównie pszenżyto) ?? Szczelina wlot 16mm, wylot 4mm. Obroty młocarni 800. Sita otwarte, dolne 6mm, górne 8mm. Łańcuchy podajników ok. Mimo to po otwarciu podajnika kłosowego jest w nim trochee ziarna pokruszonego i normalnego. Już nie mam pomysłu co może być przyczyną. Bardzo proszę o dorade. Z góry dzięki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozkręć jeszcze klepisko i zobacz czy wymłaca dobrze, ale też przyczyną mogą być przetarte obudowy podajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

poluzować klepisko, zmniejszyć obroty bębna (zwłaszcza jak bardzo suche ziano), być może też sita za mocno zamknięte i te ziarnka ciągle krążą po kombajnie, łańcuchy podajników napięte dobrze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sita? dolne otwarte ma na 6mm i jeszcze krążą?  to muszą być baaaardzo duże ziarnka.  xD

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17
11 minut temu, deSilva napisał:

Sita? dolne otwarte ma na 6mm i jeszcze krążą?  to muszą być baaaardzo duże ziarnka.  xD

Słuchaj , może też w trakcie koszenia być że sito się zapycha masą np zielska lub np. za małą prędkością pracy kosza sitowego i te ziarnko będzie krążyć wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchaj, prędzej wywali do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Klepisko próbowałem na wszysykie strony. Obudowa podajnika ziarnowego jest przegroda przetarta ale jest wspawana pod spodem nowa blacha (może przez to ale to już jest kilka lat a wcześniej takiego czego nie było). Jutro zmieniam te obudowe podajnika. Łańcuchy ok. Obroty zmniejszałem nawet do 600. Nic to nie daje. Gdzie jeszcze szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd wiesz że wyżej nieprzetarta.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Przegroda jest wspawana na całej długości tylko pod spodem starej która została nie wyciagana. Klepisko jak nowe cepy to samo kilka sezonów mają.  Jakie grzebienie ?

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Najczęściej przyczyną jest za mała szczelina lub klepisko nie ustawione równolegle do bębna, może też być zapchane klepisko lub za duże obroty bębna.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Szczelina jest ok, obroty również,  klepisko ustawione idealnie jeszcze przed tym sezonem sprawdzane. Nic nie zapchane. Dlatego właśnie przychodzę tutaj z zapytaniem bo juz mnie szlak trafia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W takim razie musi gdzieś mielić na podajniku a może któryś ślimak lub zbiornik dziurawy.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Podajnik ziarnowy zmieniłem wczoraj bo w przegrodzie były dosyć duże dziury ale pod spodem była wspawana blacha. Sprawdzę jeszcze zbiornik choć nie wydaje mi sie żeby była dziura. A dlaczego w podajniku kłosowym jest pokruszone ziarno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To ciężko tak jednoznacznie stwierdzić bo ta masa cały czas krąży po maszynie choć wygląda na to że to jednak za mała szczelina - a tak w ogóle to próbowałeś to zwiększać ( głównie wylot ) czy tylko założyłeś że jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Szczelinę kombinowałem na wszystkie strony i nic... w koncu ustawiłem ok 16mm wlot i ok 4mm wylot.

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj