Skocz do zawartości

Zdjęcie

kabel w ziemi(wiatraki)

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2012 - 08:07

kabel w ziemi(wiatraki) Jak by znajomy piwedział, że na księzycu był tez bys mu uwierzył? Nie wierz bezkrytycznie we wszystko co ci ludzie opowiadają. To, ze nikt nie chce mówić o sprzedaży działek itd to się akurat nie dziwię. Znając dociekliwość wielu ludzi i to jak nie przychylnie patrzy się na wsiach na kogoś kto więcej ma czy udało mu się więcej zarobić to normalka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kabel w ziemi(wiatraki) Dzisiaj, 03:19
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 09 luty 2012 - 08:43

kabel w ziemi(wiatraki) Kolego akurat temu gościowi wierzę bo troszkę znam jego charakter, gość ma twarde zasady (trudny charakter), i jego za kilka groszy nie kupisz.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 09 luty 2012 - 13:30

kabel w ziemi(wiatraki) Jeśli chodzi o pieniądze to ludzie mają często tendencję do fantazjowania. Może i jest twardy, żądał kosmicznej kasy to go oleli i teraz dla podniesienia własnej samooceny wciska takie kity do okoła. Jaki to on twardziel. Pokaż mi zdrowego psychicznie człowieka. Który nie weźmie takiej kazy za to, że wiatrak będzie stał ileś tam metrów od jego miedzy. Jest jedna stara zasada jak nie byłeś przy liczeniu kasy czy tez nagocjacjach to się nie wypowiadaj bo o prawdę trudno z czyjchś ust. Zresztą jak się przy tym było tez nie nalezy nic mówić ale to zinnych powodów.

Edytowany przez hubertuss, 09 luty 2012 - 13:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Pawel36

Pawel36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 10 luty 2012 - 12:41

kabel w ziemi(wiatraki) Z tym płaceniem to firmy kture stawiają wiatraki nie są takie hojne, mi proponowali po 10 tyś od sztuki ale sie nie zgodziłem od tego trzeba odprowadzić podatek do Urzędu Skarbowego, i od metra gruntu na którym stoi wiatrak do gminy wtedy już tak różowo to nie wygląda, nie mówiąc o utrudnieniach w uprawie, w sąsiedniej gminie Margonin jest ich około 60 sztuk i widać jak niekturym rolniką poprzeciali pola drogami dojazdowymi do wiatraków,tak że trzeba się dobrze zastanowić czy się zgodzić, nie mówiąc już o zapisach w umowie i w ograniczeniach

#25 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 17:25

kabel w ziemi(wiatraki)

ja to bym jeszcze im podniósł bo to jest tak że jak coś się stanie będzie trzeba kopać kabel to wtedy nawet jak masz zboże zasiane i ci je przekopią to nic im nie możesz zrobić bo oni ci płacą tą dzierżawę.

Uwaga mówię do wszystkich
nie zgadzać się na wiatraki na swoich polach bo oni płacą ale jeśli wiatrak zaczyna bankrutować
ziemię zabierają a ty nie wiesz nawet że w Urzędzie Gminy jest przy tym twój podpis
dlatego płacą co miesiąc żeby nie mówił nigdzie że zabrali za darmo

Caps Lock - nie krzycz !!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 17 kwiecień 2012 - 21:20.

#26 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 13:28

kabel w ziemi(wiatraki) Oosbom które przejeły ziemię od rodziców którzy dostali stróktóralną też ziemię mieli zabierać :lol: , przynajmniej tak zazdrośnicy mówili.

#27 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 15:59

kabel w ziemi(wiatraki) no za połowe wartosci tej ziemi w ratach naprawde pozazdroscic hahahahaha
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 17 kwiecień 2012 - 21:14.

#28 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:06

kabel w ziemi(wiatraki) Pokaż mi paragraf, ustawę czy jakiekolwiek wiarygodne źródło według którego ta ziemia ma być zabrana rolnikom.
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 17 kwiecień 2012 - 21:15.

#29 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 17:44

kabel w ziemi(wiatraki) powiem krutko wiatrak to złom który doij nasze pieniadzie a nie wiatr.a towot jest taki jak bedzie kiedys u was na polu obok wiatraka a bedzie bez wietrznie i na drzewo spojrzysz i one nie bedzi sie kołysalo to z czego ten wiatrak ma sie krecic jak nie z pradu ja to sprawdziłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 19:14

kabel w ziemi(wiatraki) Kolego jak się dobrze orientuje ziemię mogą Ci zabrać przez zasiedzenie (dlatego wiatraki to śliska sprawa) z tego co wiem to tak np robi energetyka ze słupami jeśli za dużo się odzywasz. Osobiście nigdy nie pozwolił bym na wynajęcie terenu pod wiatraki przez jeden drobnym druczkiem napisany paragraf możesz stracić całą działkę

#31 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:06

kabel w ziemi(wiatraki) Przez zasiedzenie nie mogą ponieważ między rolnikiem a firmą istnieje umowy dzierżawy która to uniemożliwia owe zasiedzenie.

A co do słupów. Kiedyś je stawiano na polach i nie bawiono się w żadne papierki w celu uregulowania tego. Więc po tych 30 latach zakłady mogłe zgodnie z prawem je zasiedzieć.

#32 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:35

kabel w ziemi(wiatraki) A powie mi ktoś gdzie mogę znaleźć dokładne waruni budowy turbiny wiatrowej. Najbardziej rozchodzi się o odległości (wiatrak - budynek) (wiatrak - droga) (wiatrak - wiatrak) ??

#33 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 19 kwiecień 2012 - 18:45

kabel w ziemi(wiatraki) u mnie też ma iśc kabel w ziemii na odcinku kilkuset metrów ale jeszcze nie wyszli z propozycją co i jak inwestorem jest potęzna miedzynarowa korporacja GDF z siedzibą w Paryżu jak myślicie jakie stawki są odpowiednie za połozenie kabla oczywiście pomijając odszkodowanie za zniszczone uprawy

Edytowany przez thug, 04 marzec 2013 - 18:24.

Thug

#34 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:59

kabel w ziemi(wiatraki) Witam.
Odświeżę temat, ponieważ u wujka mojego przez pole chcą wkopać na 1.5m w ziemię kable pod wiatraki. Cena oferowana 5zł/m2 czyli 2tys rocznie. Umowa na czas nieokreślony i tu zaczynają się schody ponieważ no właśnie umowa na czas nieokreślony. I jak to sąd orzekł takie umowy pod wiatraki nie mogą być już dzierżawą tylko najmem. Jak rozgryźć taką ofertę aby była dla wujka kożystna? Jak wiem to podatek wujka nie minie ponieważ to jest niezwiązane z rolnictwem. Czy taki podatek będzie musiał płacić co roku? czy jak by wziął jakąś większą kase to jednorazowo od tej kwoty?

#35 Share Pasquallo

Pasquallo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 październik 2014 - 11:57

kabel w ziemi(wiatraki)

Witam serdecznie ;)  jestem nowym użytkownikiem forum, a do rejestracji skłonił mnie pewien problem. Otóż sąsiad ma zamiar postawić na swojej działce wiatrak, 100 m wysokości-tyle wiem. Byli u mnie z jakiejś firmy, powiedzieli, że chcą się przekopać z kablem przez moją działkę ( ma 700 metrów długości) i zaproponowali kwotę 7tysięcy złotych. Tym kablem ma płynąć prąd, ma być 1 metr pod ziemią. Pytanie moje jest następujące: jakie może to nieść zagrożenia, co powinienem wiedzieć, rzecz jasna, że umowa powinna zostać dokładnie przeanalizowana, ale póki co takiej mi nie udostępnili. Aha i jeszcze jedno: powiedział człowiek, że jeśli się nie zgodzimy, to oni i tak się przekopią wzdłuż drogi, bo jakiś tam odcinek przy drodze nie należy do nas, a do gminy. Pytanie, czy faktycznie gmina takie pozwolenie wyda, czy przypadkiem nie jest tak, że w jakiejś tam odległości od drogi takich rzeczy wkopywać np. nie można, etc. Generalnie, bardzo chciałbym porozmawiać z osobą , która jest w tych sprawach zorientowana. Każdy głos w takiej kwestii jest dla mnie ważny.

#36 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 06 październik 2014 - 11:59

kabel w ziemi(wiatraki)

kolego u mnie było podobnie bo facet chce stawiać u siebie na polu panele i przez nasze pole by szedł kabel bodajże średniego napięcia. Umowa na 29lat i jego tekst że to tylko maks 0.5m szerokości rów będzie kopany i on nam da 10tys za to. To mu prosto w oczy powiedziałem że przez ten kabel mogę mieć problem w późniejszym czasie ze sprzedażą ziemi no i jak bym chciał coś na niej robić to dochodzi pas iluś metrów w każdą stronę od kabla na którym nie można nic robić i powiedziałem ze chce 35tys zł i że zna stawki jakie są liczone za takie rzeczy. Powiedział że nie spodziewał się tego i się zawinął. Myślał że da się mnie zrobić tak jak teścia przy budowie wiatraka i kilka tys rzuci i wszyscy będą zadowoleni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 21 październik 2014 - 07:01

kabel w ziemi(wiatraki)

Witam serdecznie ;)  jestem nowym użytkownikiem forum, a do rejestracji skłonił mnie pewien problem. Otóż sąsiad ma zamiar postawić na swojej działce wiatrak, 100 m wysokości-tyle wiem. Byli u mnie z jakiejś firmy, powiedzieli, że chcą się przekopać z kablem przez moją działkę ( ma 700 metrów długości) i zaproponowali kwotę 7tysięcy złotych. Tym kablem ma płynąć prąd, ma być 1 metr pod ziemią. Pytanie moje jest następujące: jakie może to nieść zagrożenia, co powinienem wiedzieć, rzecz jasna, że umowa powinna zostać dokładnie przeanalizowana, ale póki co takiej mi nie udostępnili. Aha i jeszcze jedno: powiedział człowiek, że jeśli się nie zgodzimy, to oni i tak się przekopią wzdłuż drogi, bo jakiś tam odcinek przy drodze nie należy do nas, a do gminy. Pytanie, czy faktycznie gmina takie pozwolenie wyda, czy przypadkiem nie jest tak, że w jakiejś tam odległości od drogi takich rzeczy wkopywać np. nie można, etc. Generalnie, bardzo chciałbym porozmawiać z osobą , która jest w tych sprawach zorientowana. Każdy głos w takiej kwestii jest dla mnie ważny.

Na nic się nie godz, powiedz że chcesz umowę na służebność przesyłu na 10 lat i te 7tysi chcesz rocznie a nie jednorazowo, a jak się nie podoba to niech frajerów szuka gdzie indziej. Dla gminy będą musieli płacić co roku jeśli będą chcieli na terenie gminy położyć kabel. Mogą próbować cisnąć kit że robią to na terenie gminnym a w rzeczywistości położą to u ciebie tuż za granicą więc dobrze by było gdybyś wiedział gdzie jest dokładnie granica działki bo oni mogą mieć lewe plany i wprowadzić Ciebie w błąd..

Edytowany przez st220, 21 październik 2014 - 07:18.