rein

Case 5150

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rein    16

Witam!

Mam duży problem wczoraj podłączyłem swój case 5150 do prostownika z rozruchem i ciągnik zapalił ale nie pojechał przepala się bezpiecznik od załączania sprzęgła(nie pali się żółta kontrolka po prawej stronie deski)kilka razy zmieniałem i jak tylko przekręcę kluczyk zaraz się przepala bezpiecznik nie wiem co u diabła się porobiło,może ktoś miał podobny problem albo może chociaż ma schemat instalacji elektrycznej,coś się chyba musiało nadwędzić tylko co?.

Doczytałem przed chwilą że bezpiecznik ten odpowiada za przekażnik zmieniający jazdę przód tył,tylko gdzie on jest.

Edytowano przez rein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Zabiłeś ciagnik, zapewne taniej by było kupić nowy akumulator niż rozruchem go traktować, tam jest bardzo duże natężenie prądu i wiele elementó mogłeś popalić od modułu rewersu przez moduł półbiegów aż po cewki każda wiąze się z kilku set złotowym wydatkiem po kilka tyś przekażniki są z prawej strony przy kierownicy powodzenia zyczę.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Ale konkretnie ten odpowiadający za zmianę kierunku jazdy od rewersu czy jest przy kierownicy i ile kosztuje,inne rzeczy działają półbiegi się zmieniają kontrolki świecą,tylko ten jeden bezpiecznik się przepala,inne od power shiftu nie.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czup82    0

wiem ze po terminie , ale ja miałem podobnie tylko z przednim napędem, paliło bezpiecznik. Według mnie spalona cewka elektromanesu od kierunku jazdy. Znajduje się na skrzyni, pod siedzeniem lekko po lewej stronie ( są dwa- jeden od jazdy przód, drugi do jazdy w tył).

Ma zwarcie i pali bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Trochę odkopię ale problem podobny: case 5130, od czasu do czasu przepala bezpiecznik od rewersu przy jeździe do przodu. Co może być winowajcą? Cewka (rozumiem że to te na moście tak?) czy jednak szukać przebicia gdzieś pod drogą?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rein    16

Sorry dawno na agrofoto nie zaglądałem a szkoda,swój problem z case rozwiązałem bardzo prosto a właściwie to samo się naprawiło,znajomy kolega podpowiedział żeby zdjąć klemy z akumulatorów,i po zdjęciu zetknąć na parę chwil ze sobą plus i minus,i podziałało bezpiecznik się nie przepala ciągnik chodzi do tej pory jak pszczółka,jedyne co się zmieniło to lekko żarząca się żółta kontrolka od sprzęgła po prawej stronie w czasie jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj