Skocz do zawartości

Zdjęcie

Suszarnia

294 odpowiedzi na ten temat

#221 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:38

Suszarnia

suszarnię daszkową drzewicza (z możliwością jej podwyższenia)

Mógł byś rozwinąć tę myśl? Zapewne chodzi o suszarnię M810 plus. Czy można dokonać tego za przyzwoleniem producenta bez utraty gwarancji. Opisz co wiesz na ten temat. Był bym wdzięczny, bo z firmą jest jakiś utrudniony kontakt, może i cenę mają konkurencyjną ale ciężko czegokolwiek się dowiedzieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Suszarnia Dzisiaj, 15:55
  •  

#222 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 14:47

Suszarnia drzewicz nawet nie jest zainteresowany odwiedzeniem klienta wiec i ja nie jestem zainteresowany ich produktem, z serwisem podchodza podobnie a nie jest wesoło jak suszarnia stoi w sezonie

#223 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 17:11

Suszarnia nie znam podejścia producenta, ale kontakt telefoniczny mam z nimi dobry - trzeba ich troszeczkę przycisnąć żeby coś powiedzieli, gdyż nigdy nie mają czasu, ale ostatecznie można dowiedzieć się wszystkiego, mimo iż nie jestem i nie będę ich klientem, te konstrukcje mają zerżnięte z zachodnich, więc możliwości są spore,

nie wiem jak ma się sprawa gwarancji, ale suszarnia daszkowa bez rekuperatora nie ma większego sensu, stąd moja koncepcja współpracy z producentem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#224 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 20:18

Suszarnia http://tablica.pl/of...html#cf82c63e7e

chcialem zapytac czy ktos ma cos takiego? oplaca sie tym suszyc? ma na oku taka tylko ze 10 ton pojemnosci kolo 10 tys myslalem zeby to troche przerobic dac od spodu zmijke lub dmuchawe do przesypywania i dac palnik na olej przepracowany/ opalowy ciekaw jestem jak sie taka suszarnia suszy nie oplaca mi sie duzo inwestowac bo sieje malo qq a jezdzilem troche ogladac to drzewic lub cos innego z mieszalnikiem pionowym kosztuje kolo 40 tys wiec troche za duzo jak na mnie .

#225 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:17

Suszarnia Takie pytanie na szybko, jutro ma mi ktoś suszyć kukurydzę i nie bardzo mam pojęcie ile kilogramów stracę. Przy suszeniu mnie nie będzie, ilościowo też ocenić nie mogę ponieważ jedna przyczepa była pełna druga nie po za tym nie będę tego odbierał tymi samymi przyczepami. Jedyne co to mam wagę kukurydzy którą tam dowiozłem dzisiaj.

Załóżmy że mam 10 t kukurydzy o wilgotności 30 %. Wysuszą mi do 12 %, więc ile powinno ważyć wtedy, ile kilogramów wyparuje podczas suszenia, mógłby mi ktoś podpowiedzieć.

#226 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 19 listopad 2013 - 20:28

Suszarnia Z tego co słyszałem ubywa około 200kg z 1tony ale mogę się mylić.

#227 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:26

Suszarnia No to faktycznie sporo. Uprawiałem kukurydzę w tym roku pierwszy raz, myślałem że mokra jest sporo cięższa niż pszenica ale z tego co widzę po przyczepach waży podobnie. Szkoda że sucha jeszcze mniej będzie ważyła, tylko ciekawe ile?

#228 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 23:09

Suszarnia

Załóżmy że mam 10 t kukurydzy o wilgotności 30 %. Wysuszą mi do 12 %, więc ile powinno ważyć wtedy, ile kilogramów wyparuje podczas suszenia, mógłby mi ktoś podpowiedzieć.

1t x (100-30)/(100-14)= 1t x 0,814= 814kg

http://www.euralis.p.../b8197d6c12.jpg

#229 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 16:40

Suszarnia Ma ktoś suszarnię Neuro?
http://tablica.pl/of...ny-ID4gSEj.html
Jakieś opinie ?

#230 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:26

Suszarnia Bardzo mała i bardziej mi to wygląda na silos do podsuszania. Ale można z tego zrobic schładzalnik do suszarni i suszyć dwuetapowo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:26

Suszarnia no mała jest bo tylko 3 tonowa. Zależy jakie kto ma potrzeby. No wygląda jak zwykła suszarnia tego typu

#232 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:33

Suszarnia A ktoś się interesował taśmowymi suszarniami? mamy wtedy ciągłą pracę przy takiej. Nie cyklicznie poprzez zasyp-suszenie-wysyp

#233 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 20:07

Suszarnia czy mógłby ktoś zrobić zdjęcia z wnętrza suszarni daszkowej? A w szczególności dolnej, gdzie jest wysyp zboża!

#234 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 12:10

Suszarnia A czy ktoś użytkuje suszarnie AGRIMEC jakie ma opinie . Bo cenowo wychodzi to co PEDROTTI a słyszałem że ma mniejszy apetyt na O.O i widzę duże zainteresowanie przedstawicieli żeby odpowiedzieć na każde nawet {głupie } pytanie

#235 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:29

Suszarnia Czy ktoś użytkuje suszarnię ADNAR i może dać jakieś opinie na jej temat. Jak macie rozwiązane chłodzenie ziarna? Wszyscy kupili oryginalne chłodnice od producentów czy radzicie sobie w inne sposoby? Jak myślicie, silos zbudowany z blachy perforowanej który zawiera w środku od góry do dołu rurę także z blachy perforowanej którą można wtłaczać powietrze mógł by pełnić rolę efektywnej chłodnicy? Link do przykładowego silosu o którym mówię http://allegro.pl/si...3868410974.html

#236 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 22:58

Suszarnia

Czy ktoś użytkuje suszarnię ADNAR i może dać jakieś opinie na jej temat. Jak macie rozwiązane chłodzenie ziarna? Wszyscy kupili oryginalne chłodnice od producentów czy radzicie sobie w inne sposoby? Jak myślicie, silos zbudowany z blachy perforowanej który zawiera w środku od góry do dołu rurę także z blachy perforowanej którą można wtłaczać powietrze mógł by pełnić rolę efektywnej chłodnicy? Link do przykładowego silosu o którym mówię http://allegro.pl/si...3868410974.html

Ja mam taki zbiornik i u mnie się sprawdza jako chłodnica.

#237 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 01:24

Suszarnia Jakieś czujniki temperatury są w nim zamontowane (oczywiście na własną rękę) czy chłodzi się ją na ,,oko''? Czy ten silos jest w pomieszczeniu/zadaszeniu?

#238 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 08:19

Suszarnia Ja kwestię schładzalnika rozwiązałem za pomocą małej radzieckiej kolumny suszarni . Schładzalnik ma poj. 6 t. kolumna suszarni ma zasyp 20 t. , pracuje w ruchu ciągłym. Obie kolumny susząca i chłodząca, to konstrukcje daszkowe. Całość łącznie z piecem na słomę wykonana samodzielnie , koszt wg. cen z przed siedmiu lat to ok. 40 tys PLN , wydajność 30-40 ton na dobę. Rocznie suszymy ok. 500-600 ton kukurydzy jak dotąd bez awarii , jeśli ma się dostęp do taniej słomy koszty są naprawdę niskie , poniżej 3 zł/t/% z energią.

#239 Share krzysiek550

krzysiek550

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 19:36

Suszarnia Jeżeli ma ktoś dostęp do własnej słomy lub kupić tani to wychodzi taniej tylko wtedy trzeba się juz pilnować, wydaje mi sie ze na gaz wcale źle nie wychdzi nie ma akcyzy do celów grzewczych wiec jest ok, no i jest wygodna włączysz i sie sie suzy nie stoisz przy tym,
ps. mam do sprzedania 2 suszarnie po 10 ton firmy gt to samo co drzewicz nowe slimaki i elektronika, pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share onyks

onyks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:46

Suszarnia ma ktos z was podlaczony ekogenerator od majchrzaka do suszarni interesuje mnie jak on sie sprawdza oraz czy faktycznie mozna mokra slome palic a chlodzenie to u mnie stoja dwa biny wentylator i jest ok